Wersja dla osób niedowidzących

Opieka wytchnieniowa dla członków rodzin lub opiekunów osób z niepełnosprawnościami - edycja 2022

Program "Opieka wytchnieniowa dla członków rodzin lub opiekunów osób z niepełnosprawnościami" - edycja 2022

Celem programu jest zapewnienie kompleksowego wsparcia osób z niepełnosprawnościami oraz ich najbliższej rodziny w codziennym funkcjonowaniu poprzez zapewnienie im usług opiekuńczych tzw. „opieki wytchnieniowej”, która umożliwi opiekunom osób niepełnosprawnych regenerację sił i da szansę lepszego bilansu życia osobistego przez odciążenie w opiece.

Beneficjentami programu mogą być dzieci do 16 roku życia z orzeczeniem o niepełnosprawności oraz osoby ze znacznym stopniem niepełnosprawności wymagające wysokiego poziomu wsparcia, stałej opieki osób drugich w związku z niezdolnością do samodzielnej egzystencji. Jednak jak zawsze w przypadku Pokoju Wytchnień, jego odbiorcami są także rodzice zajmujący się swoimi dziećmi 24 godziny na dobę, którzy zyskują chwilę tytułowego „wytchnienia”, co pozwala im na realizację najprostszych ludzkich potrzeb jak wizyta u lekarza, pójście do kościoła, urzędu, fryzjera, na zakupy czy zwyczajny odpoczynek.

„Pokój Wytchnień” działa w naszej organizacji już od 2016 roku, jednak dotychczasowe doświadczenie oraz rozmowy z rodzicami osób niepełnosprawnych wskazują, że istnieje ogromna potrzeba kontynuacji oraz poszerzenia tychże działań.

Rekrutacja do programu trwa od 01.01 do 31.01.2022 r. i odbywa się poprzez kontakt telefoniczny pod numerem: 691 982 301 (koordynator projektu) bądź 71 38 30 014 (biuro Stowarzyszenia), a także bezpośrednio w siedzibie Stowarzyszenia (Milicz, ul. Kopernika 20).

Program jest dofinansowany ze środków Funduszu Solidarnościowego, których dysponentem jest Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

RODZAJ ZADANIA PUBLICZNEGO: Wsparcie członków rodzin lub opiekunów sprawujących bezpośrednią opiekę nad osobami z niepełnosprawnościami poprzez możliwość udzielenia im doraźnej, czasowej pomocy w formie usługi opieki wytchnieniowej

KOORDYNATOR: Irena Kuc-Sierpińska

AUTORZY: Agnieszka Kołodziej

CZAS TRWANIA: 01.01.2022 - 31.12.2022

DOFINANSOWANIE: 662 137,12 ZŁ

CAŁKOWITY KOSZT INWESTYCJI: 662 137,12 ZŁ

MATERIAŁY REKRUTACYJNE*:

*w celu rekrutacji do programu KONIECZNE jest dostarczenie wszystkich powyższych dokumentów oraz aktualnego orzeczenia o niepełnosprawności/o stopniu niepełnosprawności lub orzeczenia równoważnego oraz zapoznanie się z treścią programu (kliknij, aby przeczytać)

Grudniowa opieka wytchnieniowa
10.01.2023

Grudzień już dawno za nami, a wraz z nim zakończyła się realizacja tegorocznej edycji projektu „Opieka wytchnieniowa dla członków rodzin lub opiekunów osób z niepełnosprawnością”, który umożliwiał zapewnienie osobom z niepełnosprawnościami fachowej opieki, podczas gdy ich rodzice i opiekunowie prawni zyskują chwilę tytułowego wytchnienia. Przyszła więc pora na fotograficzne podsumowanie ostatniego miesiąca.

więcej »


Opieka wytchnieniowa w listopadzie
08.12.2022

Minął listopad, powoli zmierzamy się do końca realizacji projektu „Opieka wytchnieniowa dla członków rodzin lub opiekunów osób z niepełnosprawnością”, dzięki któremu mamy możliwość zapewnienia osobom z niepełnosprawnościami fachowej opieki, podczas gdy ich rodzice i opiekunowie prawni zyskują chwilę tytułowego wytchnienia. Pora więc na kolejne podsumowanie miesiąca.

więcej »


Opieka wytchnieniowa w październiku
08.11.2022

Październik za nami, pora więc na kolejne sprawozdanie z realizacji projektu „Opieka wytchnieniowa dla członków rodzin lub opiekunów osób z niepełnosprawnością”, który umożliwia zapewnienie osobom z niepełnosprawnościami fachowej opieki, podczas gdy ich rodzice i opiekunowie prawni zyskują chwilę tytułowego wytchnienia.

więcej »


Wrześniowa Opieka Wytchnieniowa
07.10.2022

Wrzesień był kolejnym miesiącem, w którym realizowaliśmy projekt „Opieka wytchnieniowa dla członków rodzin lub opiekunów osób z niepełnosprawnością”. Zadanie daje nam możliwość zapewnienia osobom z niepełnosprawnościami fachowej opieki, podczas gdy ich rodzice i opiekunowie prawni zyskują chwilę tytułowego wytchnienia.

więcej »


Opieka wytchnieniowa w sierpniu
05.09.2022

Za nami kolejny miesiąc realizacji projektu „Opieka wytchnieniowa dla członków rodzin lub opiekunów osób z niepełnosprawnością”. W sierpniu kontynuowaliśmy działania umożliwiające zapewnienie osobom z niepełnosprawnościami fachowej opieki, podczas gdy ich rodzice i opiekunowie prawni zyskują chwilę tytułowego wytchnienia.

więcej »


Opieka wytchnieniowa w lipcu
05.08.2022

Minął lipiec, czyli miesiąc rozpoczynający drugą połowę realizacji projektu „Opieka wytchnieniowa dla członków rodzin lub opiekunów osób z niepełnosprawnością”, który umożliwia zapewnienie osobom z niepełnosprawnościami fachowej opieki, podczas gdy ich rodzice i opiekunowie prawni zyskują chwilę tytułowego wytchnienia.

więcej »


Czerwcowa Opieka Wytchnieniowa
08.07.2022

Za nami czerwiec, minął więc kolejny miesiąc realizacji projektu „Opieka wytchnieniowa dla członków rodzin lub opiekunów osób z niepełnosprawnością”, dzięki któremu mamy możliwość zapewnienia osobom z niepełnosprawnościami fachowej opieki, podczas gdy ich rodzice i opiekunowie prawni zyskują chwilę tytułowego wytchnienia.

więcej »


Urodziny Pana Wojtka
30.06.2022

Kilka dni temu swoje urodziny obchodził uczestnik Pokoju Wytchnień - pan Wojtek. Z tej okazji życzymy dużo zdrowia i takiego uśmiechu na twarzy (jak poniżej), aby towarzyszył Ci przez całe życie.

więcej »


Majowa opieka wytchnieniowa
03.06.2022

Minął kolejny miesiąc realizacji projektu „Opieka wytchnieniowa dla członków rodzin lub opiekunów osób z niepełnosprawnością”. Działania te umożliwiają nam zapewnienie osobom z niepełnosprawnościami fachowej opieki, podczas gdy ich rodzice i opiekunowie prawni zyskają chwilę tytułowego wytchnienia.

więcej »


Opieka wytchnieniowa w kwietniu
06.05.2022

Kwiecień był kolejnym miesiącem, w którym Milickie Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych realizowało projekt „Opieka wytchnieniowa dla członków rodzin lub opiekunów osób z niepełnosprawnością”. Był to kolejny etap prac mających na celu zapewnienie osobom z niepełnosprawnościami fachowej opieki, podczas gdy ich rodzice i opiekunowie prawni zyskają chwilę tytułowego wytchnienia.

więcej »

1 2 »
Linki
1% dla OPP
BIP Akademia
Kalendarium
Strona powstała w ramach projektu "Ośrodek Wspierania Ekonomii Społecznej we Wrocławiu" współfinansowanego
ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego


CZŁOWIEK - NAJLEPSZA INWESTYCJA