Wersja dla osób niedowidzących

ODDZIAŁ VII (IV-VI)

Nauczyciel: Krystyna Sadek

Pomoc nauczyciela: Lidia Greśko

Pomoc techniczna: Małgorzata Grochowicka

Uczniowie: Szymon, Kacper, Maciej i Adrian

 

Plan zajęć

zajęcia edukacyjne -(od poniedziałku do piątku)

Muzyka – Mateusz Nowak (3x tyg. – wtorek, środa, piątek)

Religia – s. Helena (2xtyg. – poniedziałek, środa)

Sala doświadczania świata – Krystyna Sadek (1xtyg. – środa)

Edukacja seksualna – Joanna Płuska (1x tyg. – wtorek)

Zajęcia kulinarne – Krystyna Sadek (1xtyg. – piątek)

Uczestniczyliśmy w Dniu Sportu
20.05.2016

           W piątek tj. 20 maja odbył się III dzień sportu. Jak co roku wszyscy stawili się do wspólnej zabawy. W tym roku po raz pierwszy dzieci i młodzież brała udział w grze Boccia. Wszystkim bardzo się ta gra spodobała. Braliśmy udział również w innych atrakcjach takich jak trampoliny , dmuchańce czy bańki. Zjedliśmy także pyszne kiełbaski i smaczne suszone owoce i różnego rodzaju orzeszki. Nasza drużyna przeszła do finału i ostatecznie zaleliśmy trzecie miejsce. 

więcej »


Zajęcia kulinarne
14.05.2016

         W każdy piątek w naszej klasie odbywają się zajęcia kulinarne. Co tydzień chłopcy uczą się czegoś nowego. Gotują, kroją, pieką  zawsze coś pysznego z produktów które sami wcześniej kupują. Chłopcy bardzo  lubią te zajęcia i biorą w nich czynny udział, kroją, mieszają ale i zmywają po sobie zostawiając pracownie kuchenną zawsze w najlepszym porządku. 

więcej »


Bawiliśmy się na Happeningu
05.05.2016

         Jak co roku 5 maja tj. w czwartek obchodziliśmy hucznie Światowy dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością intelektualna. Razem z cały Stowarzyszeniem poszliśmy na Milicki rynek wysłać nasze marzenia balonami do nieba. Podczas marszu rozdawaliśmy kwiaty z papieru zrobione przez nas. Było bardzo miło zobaczyć tyle uśmiechniętych twarzy i rąk machających nam życzliwie. Po powrocie do ośrodka zjedliśmy prawdziwe smakołyki. Kiełbaski , upieczony przez nasze panie kucharki placek , warzywa z dipem oraz mnóstwo suszonych owoców i różnych orzechów. Po takim pysznym jedzeniu przyszła pora na zabawy. Trampoliny, dmuchańce  oraz tańce. To był udany dzień. 

więcej »


Ruch to zdrowie
04.05.2016

          Pogoda dopisuje wiec korzystając  z jej uroków chłopcy chodzą na różne spacery. Wychodzimy do pobliskich parków i na place zabaw. Zajęcia z wychowania fizycznego odbywają się również na dworze. Jest to połączenie przyjemnego z pożytecznym. My dbamy o zdrowie. 

więcej »


Festiwal "Śpiewać każdy może"
29.04.2016

          W piątek 29.04.2016 odbył się festiwal piosenki „Śpiewać każdy może”. Nasza oddział również brał udział.  Szymon  zaśpiewał piosenkę Antka Smykiewicza  „ Pomimo burz”.  Drugą piosenką którą śpiewał  Szymon i Adrian wraz z kolegami i koleżankami z innych oddziałów była „Stokrotka”. Wszyscy wykonawcy za przepiękne występy dostali dyplomy i nagrody. Po występach na wszystkich czekały zdrowe i  przekąski i pyszności z grilla oraz atrakcje zamki dmuchane, trampolina. 

więcej »


Uczymy się w restauracji
31.03.2016

           W czwartek tj. 31 marca oddział siódmy wybrał się do restauracji.  Miejscem wybranym przez uczniów była „Nasza Karczma”. Chłopcy zjedli przepyszną  pizze i wypili napój. Było to połączenie przyjemnego z pożyteczną nauką. Przed nami jeszcze wiele takich wyjść już nie możemy się doczekać. 

więcej »


"Kopciuszek", że boki zrywać
21.03.2016

             O tym, że artystów wśród naszych uczniów nie brakuje mało kogo trzeba przekonywać. Jeśli wśród ewentualnych niedowiarków byli rodzice, kadra bądź przedszkolaki, ich wątpliwości pewnie rozwiały dwa przedstawienia „Kopciuszka” wystawione 17 i 18 marca. 

więcej »


Sanki – wspaniały wynalazek!
25.01.2016

              Zima za pasem. W tym roku nie poskąpiła nam śniegu, który okrasiła lekkim mrozem. Taka pogoda sprawiła, że położona w pobliżu naszej szkoły górka pokryła się białym puchem zapraszając do szaleństw. Sanki wzięliśmy ze szkoły, dobre humory towarzyszyły nam od rana, ciepłe ubrania podali rodzice, a ciepłą herbatę zrobiliśmy sobie sami po powrocie :) A oto mała foto relacja.

więcej »


Czytana historia Bożego Narodzenia
21.12.2015

             Tuż przed Bożym Narodzeniem nasza dyrektor Anna Dzieciuchowicz przypomniała wszystkim uczniom historię tych najpiękniejszych świąt. Spotkała się z nami w ramach akcji „Książka otwiera wiele drzwi”. Wszyscy zasłuchaliśmy się w miły głos a nastrój dopełniły choinka i błyszczące na niej światełka, świece, zielone, świerkowe gałązki i pełna sala uczniów.  

więcej »


Masa solna
17.12.2015

              Zbliża się czas dekorowania choinek. W tym roku nasza będzie ekologiczna. Bombki też. Aby je wykonać, spróbowaliśmy swoich sił w pracy z masą solną, którą zrobiliśmy sami z mąki, soli i wody.  Naszym zdaniem wyszło… hmm… super! 

więcej »

1 2 3 »
Linki
1% dla OPP
BIP Akademia
Kalendarium
Strona powstała w ramach projektu "Ośrodek Wspierania Ekonomii Społecznej we Wrocławiu" współfinansowanego
ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego


CZŁOWIEK - NAJLEPSZA INWESTYCJA