Wersja dla osób niedowidzących

6 latki integracyjne

"Pszczółki"

Nauczyciele: mgr Daria Osko, mgr Jagoda Szlachta

Pomoc nauczyciela: Ewa Horodecka

Jasełka
20.12.2017

Święta to moment magiczny, pełen spokoju i ciepła rodzinnego domu. Człowiek zatrzymuje się wśród zgiełku, zastanawia się co jest dla niego ważne, stara się okazać drugiemu człowiekowi jak bardzo istotne jest to, aby nie być samotnym. W ten magiczny czas przenieśliśmy się 20 grudnia podczas Jasełek przygotowanych przez nasze przedszkolaki. 

więcej »


Mikołaj
06.12.2017

Święty Mikołaj lubi odwiedzać dzieci w każdym miejscu na całym świecie. 6 grudnia z workiem pełnym prezentów przyjechał również  do naszego przedszkola. „Pszczółki” pełne ekscytacji nadsłuchiwały dźwięków dzwoneczków, które słychać było już z daleka i świadczyły to o tym, że do przedszkola zbliża się nikt inny, jak Święty Mikołaj we własnej osobie. Przedszkolaki były bardzo szczęśliwe, a kiedy znalazły się blisko św. Mikołaja – troszkę zawstydzone. Oprócz pełnego prezentów worka św. Mikołaj przywiózł ze sobą dużo uśmiechu. Rozmawiał z dziećmi, zachęcał ich, aby były grzeczne, słuchały rodziców i pań w przedszkolu. Na zakończenie Święty Mikołaj wszystkim przedszkolakom osobiście wręczał duże paczki, a w nich – dla każdego coś dobrego! Za prezenty „Pszczółki” odwdzięczyły się pięknie zaśpiewaną piosenką Oczekiwana przez cały rok wizyta św. Mikołaja minęła w bardzo miłej atmosferze i przyniosła naszym podopiecznym wiele radości. 

więcej »


Dokarmianie ptaków
06.12.2017

Wielkimi krokami zbliża się do nas zima. Przetwory mamy już przygotowane, nadszedł więc czas, żeby pomyśleć o małych ptaszkach, które w czasie zimy potrzebują naszej pomocy.  „Pszczółki”  wiedziały, co  powinni jeść nasi skrzydlaci przyjaciele i z chęcią przyniosły do przedszkola składniki potrzebne do stworzenia kuli tłuszczowej. 

więcej »


Konkurs recytatorski
15.11.2017

Dnia 15.11.2017 po raz pierwszy w grupie "Pszczółek" odbył się konkurs recytatorski. Chętne dzieci w pełnej krasie prezentowały przygotowane wcześniej wiersze. Poziom był naprawdę wysoki, oprócz pięknej recytacji mogliśmy nacieszyć się widokiem niezwykłych rekwizytów i strojów. Dziękujemy rodzicom za wkład wniesiony w przygotowanie naszych przedszkolaków. Gratulujemy wszystkim uczestnikom, jesteśmy z was bardzo dumne i ogromnie cieszymy się, że mamy tak zdolne i pracowite "Pszczółki"  :).Trzymamy kciuki za Kamila, Zuzię i Tatianę w kolejnym etapie, który odbędzie się już niebawem.

więcej »


Przetwory na zimę
02.10.2017

Jesień to nie tylko kolorowe liście spadające z drzew.... To również czas na przetwory. My już wiemy, jak pomóc rodzicom w przygotowywaniu zapasów na zimę. Kiszenie ogórków i kapusty sprawiło nam wiele radości. Wzbogaciliśmy się o nową umiejętność kulinarną, którą z pewnością zaskoczymy nie jedną osobę. Ponadto, dowiedzieliśmy się, że kiszona kapusta i ogórki dostarczą nam sporej ilości witaminy c, dzięki której wzmocnimy swoją odporność i z całą pewnością nie będziemy chorować. 

więcej »


Warzywa jemy, nigdy nie chorujemy!
25.09.2017

Wrzesień to czas, kiedy po słonecznych letnich dniach gromadzimy zbiory, którymi obdarowała nas Matka Natura.  Zajęcia z przyniesionymi przez dzieci warzywami okazały się świetną zabawą. Przekonały się o tym „Pszczółki”, które nie tylko poznały ich wygląd i smak, ale również zdobyły wiedzę o tym, że można się z nich stworzyć wspaniałe kukiełki. Kreatywność naszych przedszkolaków nie miała końca, a powstałe eksponaty mogliśmy podziwiać na zorganizowanej przed salą „Pszczółek” wystawie. 

więcej »

Linki
1% dla OPP
BIP Akademia
Kalendarium
Strona powstała w ramach projektu "Ośrodek Wspierania Ekonomii Społecznej we Wrocławiu" współfinansowanego
ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego


CZŁOWIEK - NAJLEPSZA INWESTYCJA