Wersja dla osób niedowidzących

Opieka wytchnieniowa dla członków rodzin lub opiekunów osób z niepełnosprawnościami - edycja 2023

Program "Opieka wytchnieniowa dla członków rodzin lub opiekunów osób z niepełnosprawnościami" - edycja 2023

Celem programu jest zapewnienie kompleksowego wsparcia osób z niepełnosprawnościami oraz ich najbliższej rodziny w codziennym funkcjonowaniu poprzez zapewnienie im usług opiekuńczych tzw. „opieki wytchnieniowej”, która umożliwi opiekunom osób niepełnosprawnych regenerację sił i da szansę lepszego bilansu życia osobistego przez odciążenie w opiece.

Beneficjentami programu mogą być dzieci do 16 roku życia z orzeczeniem o niepełnosprawności oraz osoby ze znacznym stopniem niepełnosprawności wymagające wysokiego poziomu wsparcia, stałej opieki osób drugich w związku z niezdolnością do samodzielnej egzystencji. Jednak jak zawsze w przypadku Pokoju Wytchnień, jego odbiorcami są także rodzice zajmujący się swoimi dziećmi 24 godziny na dobę, którzy zyskują chwilę tytułowego „wytchnienia”, co pozwala im na realizację najprostszych ludzkich potrzeb jak wizyta u lekarza, pójście do kościoła, urzędu, fryzjera, na zakupy czy zwyczajny odpoczynek.

„Pokój Wytchnień” działa w naszej organizacji już od 2016 roku, jednak dotychczasowe doświadczenie oraz rozmowy z rodzicami osób niepełnosprawnych wskazują, że istnieje ogromna potrzeba kontynuacji oraz poszerzenia tychże działań.

Rekrutacja do programu trwa od 01.01 do 31.01.2023 r. i odbywa się poprzez kontakt telefoniczny pod numerem: 691 982 301 (koordynator projektu) bądź 71 38 30 014 (biuro Stowarzyszenia), a także bezpośrednio w siedzibie administracji Stowarzyszenia (Milicz, ul. Kopernika 8).

Program jest dofinansowany ze środków Funduszu Solidarnościowego, których dysponentem jest Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

RODZAJ ZADANIA PUBLICZNEGO: Wsparcie członków rodzin lub opiekunów sprawujących bezpośrednią opiekę nad osobami z niepełnosprawnościami poprzez możliwość udzielenia im doraźnej, czasowej pomocy w formie usługi opieki wytchnieniowej

KOORDYNATOR: Irena Kuc-Sierpińska

AUTORZY: Agnieszka Kołodziej

CZAS TRWANIA: 01.01.2023 - 31.12.2023

DOFINANSOWANIE: 571 536,77 ZŁ

CAŁKOWITY KOSZT INWESTYCJI: 571 536,77 ZŁ

MATERIAŁY REKRUTACYJNE*:

*w celu rekrutacji do programu KONIECZNE jest dostarczenie wszystkich powyższych dokumentów oraz aktualnego orzeczenia o niepełnosprawności/o stopniu niepełnosprawności lub orzeczenia równoważnego oraz zapoznanie się z treścią programu (kliknij, aby przeczytać)

Podsumowanie Opieki Wytchnieniowej
31.12.2023

Program "Opieka wytchnieniowa dla członków rodzin lub opiekunów osób z niepełnosprawnościami" - edycja 2023 został już zakończony. Pora więc na krótkie podsumowanie tego, co działo się w projekcie na przestrzeni minionego roku.

więcej »


Opieka wytchnieniowa w październiku
08.11.2023

Pożegnaliśmy październik, dlatego nadszedł czas, abyśmy mogli pochwalić się Wam, jak minął nam ten miesiąc pod kątem realizacji projektu pn. "Opieka wytchnieniowa dla członków rodzin lub opiekunów osób z niepełnosprawnością".

więcej »


Opieka wytchnieniowa w sierpniu
12.09.2023

Minął sierpień, skończyły się wakacje, pora więc podsumować co działo się w związku z realizacją projektu „Opieka wytchnieniowa dla członków rodzin lub opiekunów osób z niepełnosprawnością”, który umożliwia zapewnienie osobom z niepełnosprawnościami fachowej opieki, podczas gdy ich rodzice i opiekunowie prawni zyskują chwilę tytułowego wytchnienia.

więcej »


Lipcowa opieka wytchnieniowa
03.08.2023

Minął lipiec, pora więc na wakacyjne podsumowanie realizacji projektu „Opieka wytchnieniowa dla członków rodzin lub opiekunów osób z niepełnosprawnością”, który umożliwia zapewnienie osobom z niepełnosprawnościami fachowej opieki, podczas gdy ich rodzice i opiekunowie prawni zyskują chwilę tytułowego wytchnienia.

więcej »


Opieka wytchnieniowa w czerwcu
17.07.2023

Przedstawiamy czerwcowe podsumowanie z realizacji projektu "Opieka wytchnieniowa dla członków rodzin lub opiekunów osób z niepełnosprawnością", który ma na celu zapewnienie wsparcia osobom z niepełnosprawnościami oraz umożliwienie rodzicom i opiekunom prawnym chwilowego odpoczynku. Program skupia się na zapewnieniu specjalistycznej opieki i wsparcia dla osób z niepełnosprawnościami, a jednocześnie daje szansę ich opiekunom na relaks i regenerację.

więcej »


Opieka wytchnieniowa w maju
16.06.2023

Maj już za nami, pora więc na kolejne podsumowanie z realizacji projektu „Opieka wytchnieniowa dla członków rodzin lub opiekunów osób z niepełnosprawnością”, który umożliwia zapewnienie osobom z niepełnosprawnościami fachowej opieki, podczas gdy ich rodzice i opiekunowie prawni zyskują chwilę tytułowego wytchnienia.

więcej »


Kwietniowa opieka wytchnieniowa
16.05.2023

Kwiecień za nami, pora więc na kolejne sprawozdanie z realizacji projektu „Opieka wytchnieniowa dla członków rodzin lub opiekunów osób z niepełnosprawnością”, który umożliwia zapewnienie osobom z niepełnosprawnościami fachowej opieki, podczas gdy ich rodzice i opiekunowie prawni zyskują chwilę tytułowego wytchnienia.

więcej »


Opieka wytchnieniowa w marcu
06.04.2023

Marzec był kolejnym miesiącem, w którym Milickie Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych realizowało projekt „Opieka wytchnieniowa dla członków rodzin lub opiekunów osób z niepełnosprawnością”. Był to kolejny etap prac mających na celu zapewnienie osobom z niepełnosprawnościami fachowej opieki, podczas gdy ich rodzice i opiekunowie prawni zyskają chwilę tytułowego wytchnienia.

więcej »


Co słychać w Opiece Wytchnieniowej?
03.03.2023

Od początku stycznia realizujemy kolejną edycję programu "Opieka wytchnieniowa dla członków rodzin lub opiekunów osób z niepełnosprawnościami". Ostatnio dzieliliśmy się porcją zdjęć z asystentury, przyszła więc pora także na „wytchnieniówkę”.

więcej »


Rekrutacja trwa
03.01.2023

Od 1 stycznia 2023 roku trwa rekrutacja do projektu – „Opieka wytchnieniowa dla członków rodzin lub opiekunów osób z niepełnosprawnościami” – edycja 2023, dofinansowanego ze środków Funduszu Solidarnościowego, których dysponentem jest Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

więcej »

Linki
1% dla OPP
BIP Akademia
Kalendarium
Strona powstała w ramach projektu "Ośrodek Wspierania Ekonomii Społecznej we Wrocławiu" współfinansowanego
ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego


CZŁOWIEK - NAJLEPSZA INWESTYCJA