Wersja dla osób niedowidzących

Grupa 6-latki "A" integracyjne

nauczyciele: mgr Szkudlarek Sabina, mgr Ciesielska Edyta
 
pomoc nauczyciela: Tarka Anna
 
pomoc techniczna: Duda Gabriela
 

Oto MY :)
Michał, Pani Sabina, Pani Edyta, Pani Ania, Szymon
Julia, Nina, Sandra, Amelka, Iga, Zuzia, Emilka, Zuzia
Marek, Adaś, Patryk, Szymon, Borys, Kacper

Nocka w przedszkolu
30.06.2017

Noc bez mamy i taty to próba dla dzieci oraz rodziców. Okazało się, że pomysł ten bardzo się spodobał i nockę w przedszkolu spędziło 18 przedszkolaków z grup najstarszej 6 Latki A i B.  

więcej »


Pożegnanie 6-latków
14.06.2017

14 czerwca w naszej placówce odbyła się uroczystość pożegnania najstarszej grupy przedszkolnej 6-latków „A”. Wydarzenie miało podniosły a za razem wzruszający charakter  , w którym uczestniczyli rodzice, zaproszeni goście, grono pedagogiczne z Dziennego Ośrodka oraz przedstawiciele Zarządu MSPDiON, w tym Prezes Stowarzyszenia Alicja Szatkowska.

więcej »


Wielka mała niespodzianka
11.04.2017

Przed świętami wielkanocnymi pani Agnieszka Szatkowska – Paterek zrobiła nam bardzo miła niespodziankę. Zaprosiła nas do sali dogoterapii, gdzie czekała wielka – mała niespodzianka. Pani Agnieszka przywiozła do przedszkola żywe kurczaczki, które mogliśmy pogłaskać, posłuchać jakie dźwięki wydają. Ale ku naszemu zdziwieniu to nie był jeszcze koniec niespodzianek. W wielkiej klatce czekały na nas zające, ale nie takie na które czekamy aby przyniosły nam smakołyki. To żywe zwierzęta o mięciutkich futerkach. Po takiej lekcji wiemy już jak należy zachować się w obecności zwierząt i jak należy o nie dbać. Dowiedzieliśmy się jakie są ich ulubione przysmaki. 
 

więcej »


Z wizytą u 6 – latków w Krośnicach
10.04.2017

Dobrze, że poniedziałek przywitał nas słoneczną pogodą, bo w dobrych nastrojach wybraliśmy się do grupy rówieśniczej z Krośnic. Pani Emilia Dobrzak – nauczyciel przywitała nas uśmiechem. Wspólne powitanie dodało nam większej otuchy i pewności siebie do wspólnej zabawy w jakich wzięliśmy udział szybko nas zintegrowały i nie czuliśmy się zawstydzeni. Po wszystkich konkurencjach czekała słodka niespodzianka i mogliśmy się wspólnie bawić w wybranych kącikach zabaw. 
 

więcej »


ZAJĘCIA W DZIECIĘCEJ BIBLIOTECE
29.03.2017

Po zimowej przerwie wznowiliśmy wizyty w bibliotece. Nadeszła już wiosna, więc pani Małgosia przeczytała nam książkę pt. „ Mały Kruk Skarpetka” , w której były opowiadania o wiośnie i o zbliżających się świętach wielkanocnych. Wszyscy uważnie słuchaliśmy. W nagrodę odgadywaliśmy quiz, a na pożegnanie zostaliśmy poczęstowani pysznymi wafelkami.  
Pani Małgosia bardzo nas zachęcała do odwiedzania i wypożyczania ciekawych książek. 
 

więcej »


Zdrowe zęby
28.03.2017

Mycie zębów w przedszkolu stało się tradycją w grupie biedronki. Wszystkie 6 latki wiedzą, że dbanie o prawidłową higienę jamy ustnej jest bardzo ważne, a w szczególności gdy zęby mleczne wypadają a pojawiają się zęby stałe. 
 

więcej »


W świecie zwierząt leśnych – Dolina Baryczy
09.02.2017

Dzieci z grupy 3- i 6- latków chętnie wzięły udział w zajęciach dotyczących zwierząt leśnych. W związku z tym, że w Dolinie Baryczy występuje ich bardzo dużo, to było to tym bardziej cenne dla dzieci. Przedszkolaki ochoczo podzieliły się swoimi obserwacjami i spostrzeżeniami na temat widzianych zwierząt oraz posiadanej wiedzy w tym zakresie. 

więcej »


Poznajemy ciekawe zawody – pielęgniarka
07.02.2017

07 lutego do grupy biedronki na zaproszenie pań przyszła  pani Basia pielęgniarka z naszego przedszkola.  Pani Basia ciekawie opowiadała nam o swoim zawodzie, jakie są obowiązki, wady i zalety zawodu. Wyjaśniła dzieciom jak należy myć ręby aby nasze uśmiechy  zawsze były śnieżnobiałe oraz opowiadała o prawidłowym myciu rąk.  Słuchaliśmy z zaciekawieniem a na koniec ułożyliśmy bardzo długo hasło. ...
Pani Basi dziękujemy ze poświęcony dla nas czas i rzeczy my satysfakcji z wykonywanej pracy .
 

więcej »


Kot w kapeluszu
01.02.2017

01 lutego 2017 dzieci obejrzały spektakl teatralny "Kot kapeluszu". Była to bajka o tym, że wszyscy jesteśmy równi i nie warto być zachłannym. Dzieci miały okazję uczestniczyć w imprezie o charakterze interaktywnym. Aktorzy, którzy wcielili się w role kotów, prezentowali wzajemne relacje typowe dla ludzi żyjących w grupach, ich kłótnie, animozje oraz brak życzliwości i nietolerancję. Poprzez spektakl udowodnili widzom w żartobliwy sposób, że bez względu na posiadane cechy charakteru czy dobra materialne, wszyscy urodzili się równi. Przedstawienie dostarczyło dzieciom wiele radości, zwłaszcza gdy "koty" urządzały "dzikie harce" na scenie, w uroczej scenerii, przy oryginalnej "kociej muzyce".
 

więcej »


Sprawozdanie z uroczystości Dnia Babci i Dziadka
31.01.2017

W dniu 31 stycznia w naszym przedszkolu odbyła się uroczystość z okazji Święta Babci i Dziadka. Babcia i Dziadek to bardzo ważne osoby w życiu każdego dziecka, dlatego w tym szczególnym dniu dzieci z grupy Biedronki  również pamiętały o swoich Babciach i Dziadkach i wspólnie ze swoimi paniami przygotowały dla nich przedstawienie. Licznie przybyli goście zasiedli i z  niecierpliwością czekali na rozpoczęcie występu swoich wnucząt. Na twarzach dzieci widać było ogromną radość oraz skupienie. Dzieci zaprezentowały program artystyczny, a następnie wręczyły własnoręcznie wykonane prezenty dla swoich ukochanych Babć i Dziadków (ramki z serduszkiem). Wszyscy z dumą patrzyli na swoje wnuczęta, które włożyły wiele wysiłku w to, aby jak najlepiej wyrazić swoją miłość i szacunek. Gościom towarzyszyły radość, uśmiech oraz łzy wzruszenia. Następnie dzieci wraz z Babciami oraz Dziadkami zostali zaproszeni na przygotowany z tej okazji słodki poczęstunek. 
Mamy nadzieję, że ten dzień na długo pozostanie w pamięci zarówno dzieci jak i dziadków!
 

więcej »

1 2 3 »
Linki
1% dla OPP
BIP Akademia
Kalendarium
Strona powstała w ramach projektu "Ośrodek Wspierania Ekonomii Społecznej we Wrocławiu" współfinansowanego
ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego


CZŁOWIEK - NAJLEPSZA INWESTYCJA