Wersja dla osób niedowidzących

Oddział XI (klasy IV-VIII) Krośnice

Nasz oddział znajduje się w Krośnicach

Nauczyciel: Ewa NOWOSADZKA

Pomoc nauczyciela: Iwona TEMPEL

Bal walentynkowy
14.02.2019

„Bo nie ma niczego smaczniejszego od miłości. Dlatego dodawaj ją wszędzie, do wszystkiego”… Tak brzmi jeden z wielu cytatów o miłości. My, w myśl tej zasady, postanowiliśmu uczcić święto miłości - Walentynki.

więcej »


Bal Przebierańców w szkole w Krośnicach
24.01.2019

Mega imprezowy nastrój czuć było dzisiaj w naszej szkole w Krośnicach. Rozbrzmiewała świetna, dyskotekowa muzyka, z hitami Zenka Martyniuka i „Pięknych i Młodych”.  Szkolny salon zamienił się w mega świetną salę balową, którą wspólnymi siłami dekorowaliśmy w środowe popołudnie. Nie zabrakło więc kolorowych balonów, serpentyn i napisu KARNAWAŁ. Stoły wprost uginały się od przysmaków. Mieliśmy domowy serniczek, ciasto z galaretką, sporą porcję pysznego soku i wody oraz ciasteczka, chrupki, łakocie itp. Nie zabrakło rzecz jasna pizzy… mniam, wprost rozpływającej się w ustach.

więcej »


Zabawa dydaktyczna - lekarz
10.01.2019

Lekarz ubrany w biały fartuch, niezbędne akcesoria medyczne, recepty i oczywiście stetoskop… To wszystko czekało w naszej klasie na oczekujących w kolejce pacjentów. Podczas dzisiejszej zabawy dowiedzieliśmy się, jak to jest być lekarzem i pacjentem. Co należy robić, jak się zachowywać, jak pomagać innym w potrzebie. Mieliśmy więc do czynienia z kaszlem, chrypką, katarem, a nawet wysypką czy bólami brzucha. Lekarze badali, stawiali diagnozę i wystawiali recepty. Nie obyło się i bez zastrzyków, bo Piotrek okazał się być na tyle chory, że doktor Joanna musiała zaaplikować pacjentowi zastrzyk. Oby pomogło, haha. Nasza fotorelacja:

więcej »


Dobry sok na Nowy Rok
03.01.2019

Zapach pomarańczy wypełnił dzisiaj cały salon. Postanowiliśmy sprawić sobie niezłą aromaterapię i zapewnić naszemu organizmowi stymulację smakowo-węchową. Zrobiliśmy sok ze świeżo wyciśniętych pomarańczy. Trzeba przyznać, że praca była bardzo przyjemna, a smak soku nie do opisania. A ile drogocennych witamin sobie dostarczyliśmy!!! Było pysznie. Koniecznie trzeba takie zajęcia powtórzyć!!!

więcej »


Wigilia z rodzicami w Krośnicach
14.12.2018

„Jest taki dzień, tylko jeden raz do roku. Dzień zwykły dzień, w którym radość wita wszystkich…”. Po kilkudniowych przygotowaniach i staraniach, by było wspaniale, pięknie i uroczyście….. udało się!!!. Nasmażona ryba, dorsz po grecku, sałatki śledziowe i makaronowe, tradycyjny barszcz z uszkami i kapusta z grochem, przepyszne ciasta i pierniczki…. – to wszystko i kilka innych pyszności, czekało na zaproszonych Gości i Rodziców na Wigilii oddziałów szkolnych w Krośnicach. 

więcej »


Urodziny Julii
10.12.2018

Sala przystrojona balonami, przepyszny tort, fajny prezent i moc życzeń… to wszystko w tym dniu czekało na naszą Julcię. Obchodziła swoje 13-te urodzinki, stąd radosne były nasze minki. Zaprosiliśmy zaprzyjaźniony oddział X, by razem ucałować Julcię i złożyć życzenia. Raz jeszcze 100 lat i dużo uśmiechu!!! Nasza fotorelacja:

więcej »


Mikołajki
06.12.2018

Cały rok Święty Mikołaj zaglądał tu i tam, by sprawdzić, czy jesteśmy grzeczni. Nie miał nam nic do zarzucenia i w dniu 6 grudnia zrobił nam niezłą niespodziankę. Pojawił się wrz ze swoją pomocnicą (w tej roli p. Joanna Broniecka), by obdarować nas upominkami. Radości było mnóstwo. Mikołaj pozował z nami do zdjęć, wspólnie kolędował i bawił się. Cóż, przyrzekamy być grzecznymi i zapraszamy znów za rok!!!

więcej »


Wróżby i zabawy andrzejkowe
29.11.2018

Dawniej wierzono, że wróżenie z 29 na 30 listopada, przynosi spełnienie marzeń i pragnień, a co za tym idzie spełnienie wszystkich wróżb z tego dnia. Extra przygotowane stoły, przepełnione blaskiem świec, wprowadziły nas w magiczny czas. Wróżyliśmy sobie przyszłość, imiona naszych żon i mężów, ilość dzieci, kim będziemy i jaka nas czeka przyszłość…

więcej »


Msza św.
26.11.2018

W piękny, słoneczny poniedziałek, do naszej szkoły przybył zacny gość. Nasza katechetka – p. Karolina Skowrońska, zaprosiła ks. Andrzeja Buryłę, by wraz z młodzieżą porozmawiał, pomodlił się i odprawił Mszę Święta. 

więcej »


Wycieczka do „Kowalowych Skał”
24.11.2018

Punktualnie o 8:00 rano, uczestnicy projektu „Kierunek Edukacja i Rozwój”, z uśmiechem na twarzy wsiedli do autobusu, żeby udać się na niesamowitą wycieczkę. Plecaki po brzegi wypełnione kanapkami, batonami, chrupkami, sokami i różnymi pysznymi przekąskami, bo przed nami blisko 2,5 godzinna podróż… 

więcej »

1 2 3 »
Linki
1% dla OPP
BIP Akademia
Kalendarium
Strona powstała w ramach projektu "Ośrodek Wspierania Ekonomii Społecznej we Wrocławiu" współfinansowanego
ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego


CZŁOWIEK - NAJLEPSZA INWESTYCJA