Wersja dla osób niedowidzących

Oddział XI (klasy IV-VIII) Krośnice

Nasz oddział znajduje się w Krośnicach

Nauczyciel: Ewa NOWOSADZKA

Pomoc nauczyciela: Iwona TEMPEL

Obchody 100-lecia odzyskania Niepodległości przez Polskę
06.11.2018

Dumni z tego, że jesteśmy Polakami, że po 123 latach niewoli Polska odzyskała Niepodległość,  że przetrwał nasz język, nasza kultura i tradycja, postanowiliśmy uczcić setną rocznicę tamtych wydarzeń. Uczestnicząc w obchodach odzyskania przez Polskę Niepodległości, mamy świadomość, jak wiele zawdzięczamy naszym dziadkom i pradziadkom, którzy dla nas wywalczyli wolność, którzy dla nas poświęcili swoje życie, dzięki którym my dzisiaj żyjemy w bezpiecznym kraju, uczymy się, spotykamy z kolegami i koleżankami.

więcej »


Zajęcia otwarte z rodzicami
30.10.2018

Podłoga usłana kolorowymi jesiennymi liśćmi, na środku przeróżnych kształtów i kolorów dynie i przeróżne kwiaty, suszki, szyszki… Wzdłuż korytarza cały szereg pudełek, wypełnionych darami jesieni, które stworzyły tzw. ścieżkę fakturową do stymulacji zmysłu dotyku dłoni i stóp. Znalazły się tam: kasztany, żołędzie, szyszki, gałązki świerku, mech, kora, liście, gałązki – taką niespodziankę przygotowali uczniowie dla swoich rodziców. 

więcej »


Złota polska jesień
25.10.2018

W tym roku pogoda rozpieszcza. To prawdziwa polska złota jesień. Korzystamy z jej uroków i spacerujemy po krośnickim parku, pełnym cudownie pomalowanych słońcem liści, śpiewu ptaków i powiewu cieplejszego wiatru. W myśl powiedzenia, że zawsze warto łączyć przyjemne z pożytecznym, najpierw nazbieraliśmy liści na zajęcia otwarte z rodzicami, by następnie oddać się mega świetnej zabawie w tzw. „wojnę na liście”. 

więcej »


Stymulacja zmysłów
24.10.2018

Na jeden dzień nasza klasa zamieniła się w pachnącą krainę. Mieszały się ze sobą zapachy słodkich mandarynek, kwaśnych cytryn i kapusty czy ogórków oraz słodkich malin i czekolady. Uczniowie poddawali się tzw. diecie sensorycznej, podczas której stymulacji podlegały zmysły węchu i smaku. 

więcej »


Pieczemy jabłecznik
18.10.2018

Kuszący zapach pieczonych jabłek i cynamonu, unosił się dzisiaj po korytarzu w naszej szkole w Krośnicach. Uczniowie z oddziału X i XI postanowili  połączyć siły i upiec przepyszny jabłecznik.  Przygotowaliśmy potrzebne składniki, zagnietliśmy ciasto i wyłożyliśmy je do blaszek. Następnie było wielkie obieranie i tarcie jabłek. Tutaj każdy z nas wykazał ogromny zapał do pracy, chociaż jabłek było ok. 3 kilogramy. Pracy było wiele, ale efekt zachwycił wszystkich. Świeżaki, bo tak się nazywamy, poczęstowały uczniów z pozostałych oddziałów tzw. Starszyznę  i  ich Panie.  Zdecydowanie nasz jabłecznik, przypadł do gustu. Nasza fotorelacja:

więcej »


Jesień w ogrodzie - ognisko
11.10.2018

Zachęceni wspaniała pogodą, postanowiliśmy nałapać promieni słońca. Wszystkie oddziały szkolne z Uniwersytetu Dorosłości, zorganizowały ognisko z kiełbaskami, kaszanką, pyszną sałatką, ogóreczkiem, prażynkami, popcornem, ciastkami, sokami… Ach, można by wymieniać długo i kusić smakiem. 

więcej »


Gotujemy bigos
09.10.2018

W ramach cotygodniowych zajęć w pracowni kulinarnej, oddziały X i XI połączyły siły, by razem ugotować bigos. Cała szkoła przepełniona była więc zapachem gotowanej kapusty, podsmażanej cebulki i kiełbasy. Nasi uczniowie do zadania podeszli bardzo poważnie. Nawet obieranie ok. 2 kilogramów cebuli i jej krojenie, choć wywoływało dosłownie lawinę łez, nie pozbawiło ich chęci i zapału do pracy.

więcej »


Dzień Chłopaka
27.09.2018

Tego słonecznego dnia, nasi chłopcy z oddziałów X, XI, XII, XIII i  XIV, nie spodziewali się, co ich czeka. Z okazji zbliżającego się Dnia Chłopaka, dziewczyny z uśmiechem na twarzy, radośnie przywitały ich w szkole. W salonie każdy chłopak otrzymał upominek od koleżanek i został zaproszony do wspólnej zabawy przy muzyce. W czasie przerwy, czekał na chłopaków słodki poczęstunek i ciepłe cappuccino. Raz jeszcze wszystkiego dobrego!!!

więcej »


Zabawa integracyjna ŚWIEŻAKI & STARSZAKI
14.09.2018

Już z daleka słychać było, jak krośnicka szkoła – zwana UNIWERSYTETEM DOROSŁOŚCI – tętni muzyką, radością i śmiechem. Tego dnia oddział X z p. Eweliną i p. Kasią oraz oddział XI z p. Ewą i p. Iwonką, zwane ŚWIEŻAKAMI, czyli nowymi klasami w szkole, postanowiły mega extra zintegrować się z tzw. STARSZAKAMI i ich paniami- p. Edytą, p. Renią, p. Basią, P. Aldonką i p. Anetką.

więcej »

Linki
1% dla OPP
BIP Akademia
Kalendarium
Strona powstała w ramach projektu "Ośrodek Wspierania Ekonomii Społecznej we Wrocławiu" współfinansowanego
ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego


CZŁOWIEK - NAJLEPSZA INWESTYCJA