Wersja dla osób niedowidzących

Oddział XI (klasy IV-VIII) Krośnice

Nasz oddział znajduje się w Krośnicach

Nauczyciel: Ewa NOWOSADZKA

Pomoc nauczyciela: Iwona TEMPEL

Zabawa dydaktyczna - lekarz
10.01.2019

Lekarz ubrany w biały fartuch, niezbędne akcesoria medyczne, recepty i oczywiście stetoskop… To wszystko czekało w naszej klasie na oczekujących w kolejce pacjentów. Podczas dzisiejszej zabawy dowiedzieliśmy się, jak to jest być lekarzem i pacjentem. Co należy robić, jak się zachowywać, jak pomagać innym w potrzebie. Mieliśmy więc do czynienia z kaszlem, chrypką, katarem, a nawet wysypką czy bólami brzucha. Lekarze badali, stawiali diagnozę i wystawiali recepty. Nie obyło się i bez zastrzyków, bo Piotrek okazał się być na tyle chory, że doktor Joanna musiała zaaplikować pacjentowi zastrzyk. Oby pomogło, haha. Nasza fotorelacja:

więcej »


Dobry sok na Nowy Rok
03.01.2019

Zapach pomarańczy wypełnił dzisiaj cały salon. Postanowiliśmy sprawić sobie niezłą aromaterapię i zapewnić naszemu organizmowi stymulację smakowo-węchową. Zrobiliśmy sok ze świeżo wyciśniętych pomarańczy. Trzeba przyznać, że praca była bardzo przyjemna, a smak soku nie do opisania. A ile drogocennych witamin sobie dostarczyliśmy!!! Było pysznie. Koniecznie trzeba takie zajęcia powtórzyć!!!

więcej »


Wigilia z rodzicami w Krośnicach
14.12.2018

„Jest taki dzień, tylko jeden raz do roku. Dzień zwykły dzień, w którym radość wita wszystkich…”. Po kilkudniowych przygotowaniach i staraniach, by było wspaniale, pięknie i uroczyście….. udało się!!!. Nasmażona ryba, dorsz po grecku, sałatki śledziowe i makaronowe, tradycyjny barszcz z uszkami i kapusta z grochem, przepyszne ciasta i pierniczki…. – to wszystko i kilka innych pyszności, czekało na zaproszonych Gości i Rodziców na Wigilii oddziałów szkolnych w Krośnicach. 

więcej »


Urodziny Julii
10.12.2018

Sala przystrojona balonami, przepyszny tort, fajny prezent i moc życzeń… to wszystko w tym dniu czekało na naszą Julcię. Obchodziła swoje 13-te urodzinki, stąd radosne były nasze minki. Zaprosiliśmy zaprzyjaźniony oddział X, by razem ucałować Julcię i złożyć życzenia. Raz jeszcze 100 lat i dużo uśmiechu!!! Nasza fotorelacja:

więcej »


Mikołajki
06.12.2018

Cały rok Święty Mikołaj zaglądał tu i tam, by sprawdzić, czy jesteśmy grzeczni. Nie miał nam nic do zarzucenia i w dniu 6 grudnia zrobił nam niezłą niespodziankę. Pojawił się wrz ze swoją pomocnicą (w tej roli p. Joanna Broniecka), by obdarować nas upominkami. Radości było mnóstwo. Mikołaj pozował z nami do zdjęć, wspólnie kolędował i bawił się. Cóż, przyrzekamy być grzecznymi i zapraszamy znów za rok!!!

więcej »


Wróżby i zabawy andrzejkowe
29.11.2018

Dawniej wierzono, że wróżenie z 29 na 30 listopada, przynosi spełnienie marzeń i pragnień, a co za tym idzie spełnienie wszystkich wróżb z tego dnia. Extra przygotowane stoły, przepełnione blaskiem świec, wprowadziły nas w magiczny czas. Wróżyliśmy sobie przyszłość, imiona naszych żon i mężów, ilość dzieci, kim będziemy i jaka nas czeka przyszłość…

więcej »


Msza św.
26.11.2018

W piękny, słoneczny poniedziałek, do naszej szkoły przybył zacny gość. Nasza katechetka – p. Karolina Skowrońska, zaprosiła ks. Andrzeja Buryłę, by wraz z młodzieżą porozmawiał, pomodlił się i odprawił Mszę Święta. 

więcej »


Wycieczka do „Kowalowych Skał”
24.11.2018

Punktualnie o 8:00 rano, uczestnicy projektu „Kierunek Edukacja i Rozwój”, z uśmiechem na twarzy wsiedli do autobusu, żeby udać się na niesamowitą wycieczkę. Plecaki po brzegi wypełnione kanapkami, batonami, chrupkami, sokami i różnymi pysznymi przekąskami, bo przed nami blisko 2,5 godzinna podróż… 

więcej »


Wycieczka do Domu Drzewa w Wałkowej
20.11.2018

Uczniowie z oddziału X i XI dobrze wiedzą, że zima to ciężki czas dla zwierząt. Trudno im przeżyć bez pomocy ludzi. Dlatego przygotowali cały koszyk przysmaków dla leśnej zwierzyny i z takim prezentem udali się na wycieczkę. Naszym celem był Dom Drzewa w Wałkowej, gdzie mieliśmy możliwość odbycia warsztatów edukacyjnych pt. „Zima - trudny czas dla zwierząt”. Mogliśmy pogłębić naszą wiedzę o zwierzętach odlatujących, zasypiających lub pozostających na okres zimy. 

więcej »


Sprzątamy ogród szkolny w Krośnicach
15.11.2018

Tego dnia pogoda nam dopisała. Słońce wyglądało zza chmur, nie wiał wiatr i było blisko 14 kresek powyżej zera. Nic, tylko brać się do pracy, by posprzątać nasz szkolny ogród przed zimą. Uczniów nie trzeba było długo namawiać. Ochoczo chwycili za grabie i ruszyli do pracy. W błyskawicznym tempie udało nam się wysprzątać liście, zapakować je w worki i wysypać na kompostownik. „W grupie siła”, to motto w przypadku współpracy oddziału X i XI, sprawdza się w stu procentach. Nasza fotorelacja:

więcej »

1 2 »
Linki
1% dla OPP
BIP Akademia
Kalendarium
Strona powstała w ramach projektu "Ośrodek Wspierania Ekonomii Społecznej we Wrocławiu" współfinansowanego
ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego


CZŁOWIEK - NAJLEPSZA INWESTYCJA