Wersja dla osób niedowidzących

KOLEJNY KROK W SAMODZIELNOŚĆ I - aktualności

AKTUALNOŚCI     FORMY WSPARCIA i HARMONOGRAM     OPIS ZADANIA

REKRUTACJA     PLAKAT INFORMACYJNY

 

Projekt pn. „Kolejny krok w samodzielność I”
współfinansowany jest ze środków
Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych
w ramach konkursu
1/2021 - Sięgamy po sukces

Projekt jest kontynuacją kompleksowego wsparcia dzieci, młodzieży i dorosłych osób niepełnosprawnych z różnym stopniem niepełnosprawności, w tym ze sprzężeniami. Kompleksowość polega na zastosowaniu szerokiego wachlarza wsparcia i gamy różnych form terapeutycznych umożliwiających adekwatną pomoc w oparciu o rzetelną analizę potrzeb.

Okres realizacji: od dnia 1 kwietnia 2022 roku do dnia 31 marca 2025 roku

Wartość dofinansowania: 11 984 358.03 zł
Całkowita wartość zadania: 12 983 599.52 zł

 

Święto miłości w MSPDiON
15.02.2024

Razem tworzymy niezapomniane chwile! Uczestnicy zajęć sportowo-społeczno-kulturalnych spędzili magiczny dzień, który połączył ich wszystkich w radosnej atmosferze.

więcej »


Noworoczne zajęcia sportowo-społeczno-kulturalne
07.02.2024

Dla naszych niezwykłych uczestników zajęć sportowo-społeczno-kulturalnych, styczeń był pełen emocji i aktywności! Na balu karnawałowym rozkwitały barwne stroje, a sala tętniła muzyką i śmiechem. To był czas nie tylko tańca, ale także budowania wspólnoty, gdzie każdy mógł poczuć się wyjątkowo! Nieco inny klimat zapanował podczas wyjazdu na ściankę wspinaczkową do Cieszkowa. Wspólnie pokonywaliśmy wyzwania wysokości, ucząc się nie tylko o siłę naszych ciał, ale także o sile naszej determinacji i współpracy! 

więcej »


Złota polska jesień w MSPDiON
07.11.2023

Pewnie zastanawiacie się, co słychać u naszych uczestników zajęć sportowo-społeczno-kulturalnych? A tak się składa, że nie zwalniamy tempa nawet na chwilę! Jesień powitała nas niezwykle przyjemnie, otulając nas promieniami słońca, dzięki którym mogliśmy ładować swoje baterie. Taka okazja nie mogła zostać zmarnowana, dlatego korzystaliśmy w pełni z dobroci, jaką obdarzyła nas pogoda.

więcej »


Jak nam minęły wakacje? Aktywnie!
11.09.2023

Uczestnicy zajęć sportowo-społeczno-kulturalnych swoją wakacyjną przygodę zaczęli już w czerwcu. Byliśmy wtedy w Katowicach na American Cars Mania. Droga daleka ale warto było. Później odwiedziliśmy Park Przygód i Edukacji Górecznik, gdzie zamiast aut podziwialiśmy różne gatunki zwierząt. Zmęczeni ale zadowoleni, naszą wizytę zakończyliśmy pysznym obiadem i lodami. A na zakończenie letnich wojaży, wybraliśmy się do naszego kolegi Irka do Polic na piknik.

więcej »


Czas wolny w Mieszkaniu Treningowym – Prezentuje Patryk
28.07.2023

Pobyt w naszym krośnickim Mieszkaniu Treningowym to nie tylko ciągłe podnoszenie poziomu umiejętności kulinarnych, porządkowych czy społecznych. To także nauka spędzania wolnego czasu, w trakcie której, jak w każdym zwyczajnym domu, uczestnicy rozwijają swoje zainteresowania i spędzają czas zgodnie z własną wolą.

więcej »


Słoneczne warsztaty w Łazach
11.07.2023

Pobyt w Łazach był niezapomnianym doświadczeniem, który na długo będzie wywoływał uśmiech na twarzach uczestników. W sobotni poranek, 1 lipca 2023 roku, wyruszyliśmy pełni entuzjazmu w kierunku Łaz, gdzie dzieci z Ośrodka Rewalidacyjno-Wychowawczego w ramach projektu "Kolejny krok w samodzielność I" uczestniczyły w  wyjazdowych  warsztatach umiejętności społecznych dla dzieci i młodzieży z niepełnosprawnościami, w tym z autyzmem.

więcej »


I wtedy przyszedł maj...
15.06.2023

Kolejny miesiąc radosnych zajęć sportowo-kulturalno-społecznych za nami. Maj dla naszych uczestników był czasem aktywnego spędzania wolnych weekendów zarówno w formie stacjonarnej, jak i wyjazdowej.

więcej »


Kwiecień-plecień na zajęciach sportowo-kulturalno-społecznych
26.04.2023

Mijający miesiąc przyniósł ze sobą kontynuację zajęć sportowo-kulturalno-społecznych. Ich uczestnicy jak zawsze korzystali z rozmaitych form aktywności, zarówno w formie stacjonarnej, jak i wyjazdowej.

więcej »


Wiosna dawaj - Mieszkanie Treningowe
28.03.2023

Cześć wszystkim! Mamy dla was wspaniałe wideo, które opowiada o naszej wiosennej aktywności w mieszkaniu treningowym dla osób niepełnosprawnych. W tym filmiku zobaczycie, jak porządkowaliśmy teren wokół naszego mieszkania, przygotowywaliśmy pyszny obiad i uczestniczyliśmy w zajęciach ruchowych. To była fantastyczna okazja, aby spędzić czas na świeżym powietrzu i wspaniale się bawić.

więcej »


Podsumowanie zajęć sportowo-społeczno-kulturalnych
27.03.2023

Mamy ogromną przyjemność zaprosić Was na prezentację filmową z podsumowania zajęć sportowo-społeczno-kulturalnych, które odbyły się w ramach projektu "Kolejny krok w samodzielność I".

więcej »

1 2 3 »
Linki
1% dla OPP
BIP Akademia
Kalendarium
Strona powstała w ramach projektu "Ośrodek Wspierania Ekonomii Społecznej we Wrocławiu" współfinansowanego
ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego


CZŁOWIEK - NAJLEPSZA INWESTYCJA