Wersja dla osób niedowidzących

Grupa 3-latki integracyjne

Grupa integracyjna 3 – latków
„Motylki”
 
Nauczyciele:   mgr Dagmara Rajczyk, Bogusława Solecka
Pomoc nauczyciela: Ewa Rembisz
Pomoc techniczna: Paulina Wiśniewska
 
 
Motylki w naszej grupie od lewej:
Franio, Błażej, Julia P., Nina, Stasiu P., Gabrysia, Weronika, Alan, Hania I.

Z wizytą w Ochotniczej Straży Pożarnej w Cieszkowie
19.05.2017

W gorący piątkowy dzień, dzieci z grupy 3 – Latków wraz z paniami, wybrały się do Ochotniczej Straży Pożarnej w Cieszkowie.  Strażacy przybliżyli nam specyfikę ich pracy i chętnie opowiedzieli nam o zawodzie strażaka. Dzieci z ogromnym zainteresowaniem przyglądały się demonstrowanym sprzętom strażackim. Wozy strażackie prezentowały się imponujące, a więc wszystkie maluchy ochoczo w nich zasiadły, także po to by włączyć syrenę strażacką :) .  Nasze przedszkolaki z radością lały wodę z węża strażackiego, przymierzały hełm strażacki, a także z uwagą słuchały opowieści strażaków. Po bardzo ciekawej lekcji , spędziliśmy miło czas grillując i bawiąc się na powietrzu w towarzystwie strażaków.

więcej »


Pasowanie przedszkolaków
26.04.2017

Dnia 26 kwietnia w naszym Ośrodku odbyło się pasowanie naszych najmłodszych podopiecznych. Oficjalnymi przedszkolakami stały się nasze pociechy z grupy integracyjnej 3-latków „Motylki”.

więcej »


Wiosenny ogródek
22.03.2017

W związku z nadejściem wiosny, maluchy z grupy 3- latków postanowiły stworzyć wiosenny ogródek w swojej sali. Dzieci z uwagą słuchały co jest potrzebne do wzrostu roślin, z zainteresowaniem oglądały przez mikroskop i lupę różnorakie nasiona i porównywały je. Następnie dzieci samodzielnie siały rośliny.   A także, wypowiadały swoje spostrzeżenia na temat zmian zachodzących w przyrodzie w Dolinie Baryczy.

więcej »


Zajęcia z wolontariuszkami
15.03.2017

Dnia 05.03.2017 r. w grupie „Motylków” odbyły się zajęcia edukacyjno – dydaktyczne z udziałem nowych wolontariuszek z Turcji

więcej »


Rudy lis w Dolinie Baryczy
09.03.2017

Dzieci z grupy 3 latków chętnie dowiedziały się jakie zwierzęta żyją w milickich lasach. Szczególnie zainteresowane były rudym lisem. Dzieci zapoznały się z wyglądem lisa i jego trybem życia. Dowiedziały się, jak wygląda kolor rudy i chętnie zmieszały farby tak, by powstał kolor niezbędny do pomalowania sylwety lisa . 

więcej »


Królik Kunegunda z wizytą u 3 - latków
01.03.2017

Staś wraz ze swoją mamą Natalią przedstawili nam swojego domownika -  pupila – Kunegundę. To zabawne imię nadano królikowi. Pani Natalia wraz ze Stasiem ciekawie opowiedzieli o tym, jak należy opiekować się królikiem, czym go karmić , jak się z nim bawić. Dowiedzieliśmy się, że królika przewozi się w specjalnym transporterze a także , że jest pod opieką weterynarza – jak każdy inny zwierzak domowy. Wszyscy z radością karmiliśmy Kunegundę, za co była nam bardzo wdzięczna. 
 

więcej »


W świecie zwierząt leśnych – Dolina Baryczy
09.02.2017

Dzieci z grupy 3- i 6- latków chętnie wzięły udział w zajęciach dotyczących zwierząt leśnych. W związku z tym, że w Dolinie Baryczy występuje ich bardzo dużo, to było to tym bardziej cenne dla dzieci. Przedszkolaki ochoczo podzieliły się swoimi obserwacjami i spostrzeżeniami na temat widzianych zwierząt oraz posiadanej wiedzy w tym zakresie. 

więcej »


Dzień Babci i Dziadka w grupie 3- latków
08.02.2017

8 lutego dzieci z grupy „Motylki” świętowały Dzień Babci i Dziadka. Wszystkie przedszkolaki  czekały z niecierpliwością na dzień, kiedy będą mogły zadebiutować przed swoimi gośćmi, prezentując piosenki i tańce i życzyć wszystkiego, co najlepsze. Dziadkowie nie kryli wzruszenia, widząc swoje wnuczęta w nowej roli. Dzieci nie kryły radości, że mogły wystąpić przed tak wyjątkowymi osobami. Po wręczeniu własnoręcznie wykonanych upominków, przedszkolaki wraz z dziadkami zasiedli do wspólnego poczęstunku.

więcej »


Występ świąteczny oraz kolędowanie z rodzicami w grupie 3- latków
20.12.2016

We wtorek 20 grudnia 2016r., tuż przed świętami, dzieci z grupy 3- latków umiliły swoim rodzicom czas świątecznym występem oraz wspólnym kolędowaniem.Nasze maluchy nie okazały ani odrobiny tremy, mimo iż był to ich debiutancki występ przed publicznością. Po powitaniu rodziców oraz gości,  dzieci z radością zatańczyły układy choreograficzne do świątecznej muzyki, a także  popisały się zdolnościami wokalnymi śpiewając kolędy. Następnie nasi goście zasiedli z nami w kręgu i w magicznej i sympatycznej atmosferze odśpiewaliśmy piękne pastorałki.Wszyscy złożyliśmy sobie nawzajem najszczersze życzenia świąteczne . Później  wspólnie zasiedliśmy do stołu, by razem spędzić miły czas przy słodkim poczęstunku. Dzieci wraz z rodzicami zabrały do domu własnoręcznie wykonane bombki „sensoryczne” z kaszy oraz ryżu.
 

więcej »


„W krainie wyobraźni…” – warsztaty świąteczne w KOM
15.12.2016

Świąteczny klimat i nam bardzo się udzielił, toteż postanowiliśmy wybrać się na warsztaty świąteczne w KOM-ie. Na początku dzieci obejrzały przedstawienie na temat tradycji świątecznych, które okazało się bardzo ciekawe, tym bardziej, że aktorami były Elfy. Następnie wraz z Elfem dekorowaliśmy pierniki.  Pisaliśmy list do św. Mikołaja, by później go wysłać. Zwiedzaliśmy Muzeum Bombki, a także braliśmy udział w pokazie wydmuchiwania bombek. Pełni wrażeń i emocji wróciliśmy do przedszkola.

więcej »

1 2 3 »
Linki
1% dla OPP
BIP Akademia
Kalendarium
Strona powstała w ramach projektu "Ośrodek Wspierania Ekonomii Społecznej we Wrocławiu" współfinansowanego
ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego


CZŁOWIEK - NAJLEPSZA INWESTYCJA