Wersja dla osób niedowidzących

Grupa 4-latki "B"

Nauczyciele:    mgr Milena Kamińska
                                mgr Aleksandra Podkowicz
Pomoc nauczyciela:    Beata Ulatowska
Pomoc techniczna:  Gabriela Duda
 
 
 
Karol B., Tymoteusz B., Jagoda D., Miłosz D.Dominik F.Martyna G.Katarzyna K.Łukasz K.Jakub K. Antoni K.Szymon L.Amelia Ł. Maja Ł.Szymon M. Aniela P.Szymon P. Maja Sz.Mikołaj Z.
 
 
 

Z wizytą w salonie fryzjerskim.
11.05.2017

W dniu dzisiejszym Smerfy wybrały się na fantastyczną wycieczkę do Salonu Fryzjerskiego MADA w Miliczu. Dzięki uprzejmości p. Magdaleny Wycisk dzieci obserwowały prace pań fryzjerek, a także mogły poczuć się przez chwilę klientami salonu. 

więcej »


Poznajemy zawody w naszym przedszkolu
10.05.2017

W dniu dzisiejszym wybraliśmy się na wycieczkę po naszym Ośrodku. Naszym celem było poznanie zawodów, jakie są wykonywane u nas w przedszkolu. Wybraliśmy się na kuchnię i porozmawialiśmy z naszą kochaną panią Kasią-kucharką, która pokazała nam, jak się gotuje nasze obiadki. Następnie udaliśmy się do pralni, gdzie pani pierze i prasuje nasze kocyki, ręczniczki, fartuszki i inne rzeczy. Ponadto pani Renia zaprezentowała nam swoją maszynę do szycia, dzięki której naprawia nasze podarte pluszaczki i inne zabawki. Smerfy z zaciekawieniem przyglądały się, jak wygląda praca naszych kochanych pań. Ciekawe, ile z nich pomyślało o tym, żeby w przyszłości zostać kucharką?

więcej »


Spotkanie z pisarką
25.04.2017

25 kwietnia w naszym przedszkolu gościliśmy autorkę wierszy dla dzieci Panią Juliannę Michorczyk. Pani Julianna powitała dzieci i opowiedziała kilka zdań o sobie. Wyjaśniła co robi na co dzień i omówiła z dziećmi tematykę wierszy: czym są? Jak powstają? Następnie zaprezentowała dzieciom swój dorobek i poprosiła, by przedszkolaki wybrały wiersze, które chcą usłyszeć. Pani Julianna czytała przedszkolakom swoje wiersze, a one słuchały z zainteresowaniem. W czasie spotkania z dziećmi autorka zaproponowała dzieciom wspólną zabawę oraz tańce. Spotkanie przebiegło w miłej i serdecznej atmosferze. Na długo zostanie w pamięci dzieci. Wierzymy, że tym sposobem dzieci chętniej będą sięgać po książeczki z wierszykami :)

więcej »


Zajączek z niespodzianką
12.04.2017

Już od początku kwietnia w naszym przedszkolu odczuwało się atmosferę zbliżających się Świąt Wielkanocnych. Dzieci poznawały zwyczaje i tradycje Świąt. Jedną z najmilszych i najprzyjemniejszych dla dzieci tradycji jest „zajączek”. Chodzi on z koszyczkiem wielkanocnym i zostawia prezenty, zazwyczaj słodkości i drobne upominki. Smerfy długo i niecierpliwie czekały tego dnia na przyjście wyczekiwanego gościa. Toteż wielkie było zdziwienie naszych najmłodszych, gdy wychodząc do sali, odkryli przygotowane specjalnie dla nich niespodzianki. Jednak zdziwienie na twarzach szybko zastąpiły uśmiechy, bo któż z nas nie lubi dostawać prezentów. 

więcej »


Grupowe zajęcia logopedyczne
30.03.2017

W każdy czwartek gościmy naszą ulubioną panią Madzię, która prowadzi zajęcia logopedyczne dla całej grupy. Pani Madzia zawsze przygotowuje dla nas szereg ciekawych zabaw, dzięki którym ćwiczymy nasze buźki i języki. Bardzo lubimy ćwiczenia z lusterkiem, słomką, muzyką, a także zabawy ruchowe. Zobaczcie sami, jak ładnie pracujemy :)

więcej »


Dzień Kobiet
08.03.2017

W tym wyjątkowym dniu Smerfy zaprosiły swoje Smerfetki do kawiarni na małe co nieco. Gdy zasiedliśmy do stołu Panowie złożyli Panią życzenia i spełnili ich słodką zachciankę, zamawiając im przeróżne słodkości. Smerfetki były zachwycone, bo Panowie spisali się na medal.

więcej »


Wyjazd na kulki
08.02.2017

Zanim Smerfy rozpoczęły wypoczynek podczas ferii zimowych udały do się do Figlolandu w Krotoszynie, by poszaleć wśród kolorowych kulek. Mnóstwo śmiechu i radości wywołała w nas ta kraina dziecięcej radości.Na koniec zabawy nadszedł czas na regenerację sił i pyszny posiłek. Nie obyło się oczywiście bez pamiątkowego zdjęcia podsumowującego naszą zabawę.
 

więcej »


Dzień Babci i Dziadka
06.02.2017

Święto Babci i Dziadka już od wielu lat wpisane jest w kalendarz uroczystości w naszym przedszkolu. Jest to niezwykły dzień, nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla Babć i Dziadków. To dzień pełen uśmiechów, wzruszeń, łez i radości. 

więcej »


Zabawy na śniegu
19.01.2017

My się zimy nie boimy, a właściwie to bardzo się cieszymy, że do nas przyszła :) Korzystając z jej uroku postanowiliśmy pobawić się na śniegu w naszym przedszkolnym ogrodzie. Dzieci oddały się zimowemu szaleństwu, jeżdżąc na sankach, rzucając śnieżkami do siebie, a także "atakując" kulami śniegowymi swoje panie.  Pamiętaliśmy również o nakarmieniu ptaszków, które zostają z nami zimą. Pogoda była trochę mroźna, ale nikomu to nie przeszkadzało, bo dzieci wiedzą, że zabawy na świeżym powietrzu to świetna rozrywka. Z czerwonymi noskami i z uśmiechem wróciliśmy do przedszkola na ciepły obiadek . Było mroźnie, ale wesoło i radośnie

więcej »


Zajęcia otwarte z rodzicami
17.01.2017

       Zajęcia otwarte dają rodzicom możliwość obserwacji swoich pociech podczas zajęć, ich aktywności, koncentracji uwagi oraz posiadanych wiadomości i umiejętności. 17 stycznia rodzice Smerfów mieli okazję uczestniczyć w takich zajęciach. Mimo wielu obowiązków rodzice licznie przybyli do naszego przedszkola, by towarzyszyć swoim pociechom. Tematem przewodnim zajęć było wspólnie kolędowanie.
 

więcej »

1 2 3 »
Linki
1% dla OPP
BIP Akademia
Kalendarium
Strona powstała w ramach projektu "Ośrodek Wspierania Ekonomii Społecznej we Wrocławiu" współfinansowanego
ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego


CZŁOWIEK - NAJLEPSZA INWESTYCJA