Wersja dla osób niedowidzących

Futbolowi Pasjonaci 3

                                                                                          

Projekt pn. „FUTBOLOWI PASJONACI 3”

Projekt jest kontynuacją działalności drużyny Piłkarski Tryb Życia, którą od 2014 roku prowadzi Milickie Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych i ma na celu usprawnienie oraz wsparcie funkcjonowania osób z niepełnosprawnością intelektualną oraz autyzmem. W tym okresie zespół dzięki systematycznym treningom piłkarskim stał się czołową drużyną na Dolnym Śląsku, w której grają zawodnicy z niepełnosprawnościami, w tym znaczna większość z niepełnosprawnością intelektualną oraz autyzmem. Aktualnie zawodnicy są mistrzami Dolnego Śląska w piłce nożnej osób z niepełnosprawnościami oraz zwycięzcami wielu turniejów piłkarskich. Projekt przewiduje wsparcie uczestników poprzez prowadzenie grupowych zajęć piłkarskich przeznaczonych dla osób z niepełnosprawnością intelektualną oraz autyzmem, związanych z Milickim Stowarzyszeniem Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych, pochodzących z powiatu milickiego, trzebnickiego oraz oleśnickiego. Zajęcia będą prowadzone w formie treningów zamkniętych z grupą podopiecznych MSPDiON, którzy są uczestnikami Dziennego Ośrodka Rehabilitacyjno-Wychowawczego oraz w formie treningów otwartych dla pozostałych zainteresowanych. Będą się one odbywały w sezonie letnim na lokalnych orlikach, a w sezonie zimowym w hali sportowej. W ramach działań zadania jego twórcy będą kontynuować współpracę z lokalnymi szkółkami piłkarskimi: Akademią Sportu i UKS Szkółka Piłkarska Milicz oraz klubem WKS Śląsk Wrocław. Ważnym elementem zadania jest udział w turniejach i zawodach sportowych, czyli rywalizacja poprzez praktyczne sprawdzenie swoich umiejętności. Planujemy udział w prestiżowych turniejach piłkarskich na terenie Dolnego Śląska (TURGOL, KKN MIEDŹ LEGNICA CUP I MILICZ FOOTBALL CUP). Każdy z treningów otwartych będzie prowadzić instruktor piłki nożnej oraz animator sportu. Treningi zamknięte dla DOR-W będzie prowadził wyłącznie instruktor piłki nożnej. W wyjazdach na turnieje piłkarskie udział weźmie instruktor piłki nożnej, kierowca oraz dwóch wolontariuszy. Twórcy projektu planują intensywną kampanię promocyjną, przybliżającą mieszkańcom Dolnego Śląska idee projektu, która ma też popularyzować aktywność fizyczną i przełamywać niekorzystne stereotypy dotyczące niepełnosprawności i osób nią dotkniętych. Przedsięwzięcie ma służyć pobudzaniu aktywności środowiska osób z niepełnosprawnością intelektualną oraz autyzmem, jego integracji wewnętrznej oraz integracji ze zdrową częścią lokalnej społeczności, ma też promować Województwo Dolnośląskie jako region przyjazny osobom niepełnosprawnym. Twórcy projektu założyli również, że w wyniku podejmowanych działań będzie kontynuowane utrzymanie 15-osobowej drużyny piłkarskiej, która występuje w organizowanych rokrocznie turniejach piłkarskich. Na potrzeby promocji planuje się intensywną współpracę z mediami dolnośląskimi oraz fotoreportarze na stronach internetowych MSPDiON i portalach społecznościowych.

CEL PROGRAMOWY: Prowadzenie grupowych i indywidualnych zajęć, które: usprawniają i wspierają funkcjonowanie osób z autyzmem i niepełnosprawnością intelektualną w różnych rolach społecznych i w różnych środowiskach

AUTORZY: Marcin Folmer, Marta Kiszczak

KOORDYNATOR: Marcin Folmer

CZAS TRWANIA: 20.05.2019 - 31.12.2019

Treningi młodych piłkarzy
15.12.2019

W ramach projektu Futbolowi Pasjonaci 3 najmłodsi adepci sportu z Milickiego Stowarzyszenia Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych mają okazję uczestniczyć w regularnych treningach piłkarskich, które prowadzą wykwalifikowani instruktorzy piłki nożnej i animatorzy sportu. 

więcej »


II miejsce na Mikołajkowym Turnieju Futsalu
06.12.2019

W piątek 6 grudnia mieliśmy przyjemność uczestniczyć w Futsalowym Turnieju Mikołajkowym, który zorganizowali nasi przyjaciele z Futsal Masters On - Klub Kibiców Niepełnosprawnych Orła Jelcz-Laskowice i Oławskie Centrum Wsparcia, Fundacja "Pomaluj mi Świat".

więcej »


Wizyta na Stadionie Wrocław
31.10.2019

31 października grupa podopiecznych Milickiego Stowarzyszenia Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych miała okazję poznać od środka Stadion Wrocław, jeden z największych stadionów piłkarskich w Polsce. Zwiedzanie wrocławskiego giganta było możliwe dzięki zaproszeniu władz Stadionu Wrocław, które kilka tygodni temu otrzymał Klub Kibiców Niepełnosprawnych Milicz. Czwartkowy termin był nieprzypadkowy, ponieważ o godzinie 13.00 na legendarnym stadionie przy ulicy Oporowskiej 62 swój ligowy mecz w ramach III ligi rozgrywały rezerwy WKS Śląsk Wrocław SA. Wyjazd był idealna okazją do odwiedzin dwóch wrocławskich stadionów i wsparcia dopingiem piłkarzy drugiego zespołu WKS-u.

więcej »


Przełamanie Śląska i jubileusz
27.10.2019

27 października mieliśmy okazję wspierać głośnym dopingiem drużynę Śląska Wrocław w meczu XIII kolejki PKO Ekstraklasy z Arką Gdynia. Piłkarze WKS-u od sierpnia nie odnieśli ligowego zwycięstwa i każdy liczył na przełamanie ekipy trenera Lavicki. 

więcej »


WTZ na Spartakiadzie
15.10.2019

15 października w Ostródzie odbyła się XVI Warmińsko-Mazurska Spartakiada Osób z Niepełnosprawnościami. Organizatorem zawodów było PSONI Koło w Ostródzie. W zmaganiach sportowych Milickie Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych reprezentował Warsztat Terapii Zajęciowej z Milicza. 

więcej »


V-ce Mistrzowie Dolnego Śląska
20.09.2019

Reprezentująca Milickie Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych drużyna Piłkarski Tryb Życia zajęła II miejsce w XIII edycji turnieju piłki nożnej osób z niepełnosprawnościami TURGOL 2019, który został rozegrany w dniach 19-20 września na wrocławskich Polach Marsowych. Organizatorem zawodów było Stowarzyszenie „Ostoja” z Wrocławia.

więcej »


Zwycięstwo w Futsal Masters ON
30.08.2019

30 sierpnia odbył się Wielki Finał Dolnośląskiego Turnieju Futsalu osób z niepełnosprawnościami - FUTSAL MASTERS ON 2019, który organizowało Oławskie Centrum Wsparcia, Fundacja "Pomaluj mi Świat".

więcej »


Przyjacielski remis
24.08.2019

24 sierpnia grupa podopiecznych Milickiego Stowarzyszenia Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych udała się na mecz piłki nożnej, który odbył się w Gdańsku. Na gdańskim stadionie w ramach Polskiej Ekstraklasy Piłkarskiej swój mecz rozgrywały drużyny Lechii Gdańsk i Śląska Wrocław. Każdy kibic Wojskowych dobrze wie, że sympatycy obu drużyn pałają do siebie ogromną sympatią i od kilkudziesięciu lat żyją w przyjaźni, która jest ewenementem na skalę światową.

więcej »


Spotkanie z legendą WKS-u
28.05.2019

We wtorkowe popołudnie mieliśmy przyjemność uczestniczyć w spotkaniu z Mariuszem Pawelcem, legendą WKS Śląsk Wrocław. Spotkanie odbyło się w lokalu Kibice Razem Śląsk Wrocław przy ul. Szewskiej we Wrocławiu, a jego organizatorem był Klub Kibiców Niepełnosprawnych.

więcej »


Tryumf w Legnicy!
21.05.2019

21 maja na boisku bocznym Miedzi Legnica odbyła się VI edycja turnieju piłkarskiego „KKN Miedź Legnica Cup”. W zawodach udział wzięło 8 drużyn, w których występowali piłkarze z niepełnosprawnościami, a najlepszą ekipą okazali się sportowcy z Milicza. Organizatorem zawodów był Klub Kibiców Niepełnosprawnych legnickiej Miedzi.

więcej »

1 2 »
Linki
1% dla OPP
BIP Akademia
Kalendarium
Strona powstała w ramach projektu "Ośrodek Wspierania Ekonomii Społecznej we Wrocławiu" współfinansowanego
ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego


CZŁOWIEK - NAJLEPSZA INWESTYCJA