Wersja dla osób niedowidzących

Futbolowi Pasjonaci 3

                                                                                          

Projekt pn. „FUTBOLOWI PASJONACI 3”

Projekt jest kontynuacją działalności drużyny Piłkarski Tryb Życia, którą od 2014 roku prowadzi Milickie Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych i ma na celu usprawnienie oraz wsparcie funkcjonowania osób z niepełnosprawnością intelektualną oraz autyzmem. W tym okresie zespół dzięki systematycznym treningom piłkarskim stał się czołową drużyną na Dolnym Śląsku, w której grają zawodnicy z niepełnosprawnościami, w tym znaczna większość z niepełnosprawnością intelektualną oraz autyzmem. Aktualnie zawodnicy są mistrzami Dolnego Śląska w piłce nożnej osób z niepełnosprawnościami oraz zwycięzcami wielu turniejów piłkarskich. Projekt przewiduje wsparcie uczestników poprzez prowadzenie grupowych zajęć piłkarskich przeznaczonych dla osób z niepełnosprawnością intelektualną oraz autyzmem, związanych z Milickim Stowarzyszeniem Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych, pochodzących z powiatu milickiego, trzebnickiego oraz oleśnickiego. Zajęcia będą prowadzone w formie treningów zamkniętych z grupą podopiecznych MSPDiON, którzy są uczestnikami Dziennego Ośrodka Rehabilitacyjno-Wychowawczego oraz w formie treningów otwartych dla pozostałych zainteresowanych. Będą się one odbywały w sezonie letnim na lokalnych orlikach, a w sezonie zimowym w hali sportowej. W ramach działań zadania jego twórcy będą kontynuować współpracę z lokalnymi szkółkami piłkarskimi: Akademią Sportu i UKS Szkółka Piłkarska Milicz oraz klubem WKS Śląsk Wrocław. Ważnym elementem zadania jest udział w turniejach i zawodach sportowych, czyli rywalizacja poprzez praktyczne sprawdzenie swoich umiejętności. Planujemy udział w prestiżowych turniejach piłkarskich na terenie Dolnego Śląska (TURGOL, KKN MIEDŹ LEGNICA CUP I MILICZ FOOTBALL CUP). Każdy z treningów otwartych będzie prowadzić instruktor piłki nożnej oraz animator sportu. Treningi zamknięte dla DOR-W będzie prowadził wyłącznie instruktor piłki nożnej. W wyjazdach na turnieje piłkarskie udział weźmie instruktor piłki nożnej, kierowca oraz dwóch wolontariuszy. Twórcy projektu planują intensywną kampanię promocyjną, przybliżającą mieszkańcom Dolnego Śląska idee projektu, która ma też popularyzować aktywność fizyczną i przełamywać niekorzystne stereotypy dotyczące niepełnosprawności i osób nią dotkniętych. Przedsięwzięcie ma służyć pobudzaniu aktywności środowiska osób z niepełnosprawnością intelektualną oraz autyzmem, jego integracji wewnętrznej oraz integracji ze zdrową częścią lokalnej społeczności, ma też promować Województwo Dolnośląskie jako region przyjazny osobom niepełnosprawnym. Twórcy projektu założyli również, że w wyniku podejmowanych działań będzie kontynuowane utrzymanie 15-osobowej drużyny piłkarskiej, która występuje w organizowanych rokrocznie turniejach piłkarskich. Na potrzeby promocji planuje się intensywną współpracę z mediami dolnośląskimi oraz fotoreportarze na stronach internetowych MSPDiON i portalach społecznościowych.

CEL PROGRAMOWY: Prowadzenie grupowych i indywidualnych zajęć, które: usprawniają i wspierają funkcjonowanie osób z autyzmem i niepełnosprawnością intelektualną w różnych rolach społecznych i w różnych środowiskach

AUTORZY: Marcin Folmer, Marta Kiszczak

KOORDYNATOR: Marcin Folmer

CZAS TRWANIA: 20.05.2019 - 31.12.2019

Przełamanie Śląska i jubileusz
27.10.2019

27 października mieliśmy okazję wspierać głośnym dopingiem drużynę Śląska Wrocław w meczu XIII kolejki PKO Ekstraklasy z Arką Gdynia. Piłkarze WKS-u od sierpnia nie odnieśli ligowego zwycięstwa i każdy liczył na przełamanie ekipy trenera Lavicki. 

więcej »


V-ce Mistrzowie Dolnego Śląska
20.09.2019

Reprezentująca Milickie Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych drużyna Piłkarski Tryb Życia zajęła II miejsce w XIII edycji turnieju piłki nożnej osób z niepełnosprawnościami TURGOL 2019, który został rozegrany w dniach 19-20 września na wrocławskich Polach Marsowych. Organizatorem zawodów było Stowarzyszenie „Ostoja” z Wrocławia.

więcej »


Przyjacielski remis
24.08.2019

24 sierpnia grupa podopiecznych Milickiego Stowarzyszenia Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych udała się na mecz piłki nożnej, który odbył się w Gdańsku. Na gdańskim stadionie w ramach Polskiej Ekstraklasy Piłkarskiej swój mecz rozgrywały drużyny Lechii Gdańsk i Śląska Wrocław. Każdy kibic Wojskowych dobrze wie, że sympatycy obu drużyn pałają do siebie ogromną sympatią i od kilkudziesięciu lat żyją w przyjaźni, która jest ewenementem na skalę światową.

więcej »

Linki
1% dla OPP
BIP Akademia
Kalendarium
Strona powstała w ramach projektu "Ośrodek Wspierania Ekonomii Społecznej we Wrocławiu" współfinansowanego
ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego


CZŁOWIEK - NAJLEPSZA INWESTYCJA