Wersja dla osób niedowidzących

Piłkarski tryb życia

Projekt pomyślany jest jako cykl teoretycznych i praktycznych zajęć piłkarskich przeznaczonych dla osób z różnym stopniem i rodzajem niepełnosprawności związanych z MSPDiON. Prócz odbywających się popołudniami na lokalnych Orlikach treningów stricte piłkarskich organizowane są również warsztaty dotyczące sposobów i rodzajów rozgrzewki, przygotowania ciała do wysiłku piłkarskiego, techniki i taktyki gry. Niejako apogeum projektu ma być organizacja Halowego Turnieju Piłkarskiego "Bielik Cup. dla osób niepełnosprawnych dla drużyn z Dolnego Śląska. Przygotowana z dużym rozmachem impreza odbędzie się w jednej z milickich hal sportowych. Każdy z treningów będzie prowadzić trzech doświadczonych animatorów sportu.  Twórcy projektu planują intensywną kampanię promocyjną przybliżającą mieszkańcom Dolnego Śląska idee projektu, która ma też popularyzować aktywność fizyczną i przełamywać niekorzystne stereotypy dotyczące niepełnosprawności i osób nią dotkniętych. Przedsięwzięcie ma służyć pobudzaniu aktywności środowiska osób niepełnosprawnych, jego integracji wewnętrznej oraz integracji ze zdrową częścią lokalnej społeczności,  ma też promować województwo Dolnośląskie jako region przyjazny osobom niepełnosprawnym. Na potrzeby promocji planuje się intensywną współpracę z prasą lokalną i dolnośląską, organizację galerii zdjęć dotyczącą projektu, fotoreportaże na stronach internetowych MSPDiON.

CEL PROGRAMOWY: B. Zwiększenie samodzielności osób niepełnosprawnych przez sport, rekreację
AUTORZY: Paulina Słowińska, Marcin Folmer, Grzegorz Wirchniański
KOORDYNATOR: Paulina Słowińska
CZAS TRWANIA: 15.05.2015 - 31.12. 2015

Zakończenie
31.12.2015

21 grudnia zawodnicy „Piłkarskiego Trybu Życia” uczestniczyli w spotkaniu podsumowującym działalność  w 2015 roku. Zajęcia odbyły się w zielonym holu DOR-W i prowadził je pierwszy trener naszej ekipy Marcin Folmer.

więcej »


Turniej piłkarski „Bielik Cup”
28.11.2015

          28 listopada hali sportowej krośnickiego CETS-u odbył się halowy turniej piłkarski „Bielik Cup”. W imprezie, której byliśmy organizatorami udział wzięły cztery ekipy. Było sporo emocji, ale jeszcze więcej śmiechu.

więcej »


PTŻ trenuje w hali
26.11.2015

          Złota polska jesień 2015 najwyraźniej przeszła do historii, ale piłkarze Piłkarskiego Trybu Życia nie zapadli w sen zimowy. Przeciwnie, trenują intensywnie, tyle że mlickiego Orlika zamienili na krośnicką halę sportową.

więcej »


„PTŻ” powrócił do treningów
21.08.2015

             Po wakacyjnej przerwie piłkarze Piłkarskiego Trybu Życia wrócili do treningów. W miniony wtorek na Orliku Zespołu Szkół stawiło się aż 23 piłkarzy, co jest liczbą rekordową. U naszych zawodników widać głód piłki, i dobrze bo za dwa tygodnie Milicz Football Cup, który zamierzamy wygrać.

więcej »


Pierwszy wakacyjny trening „Piłkarskiego Trybu Życia”
01.07.2015

             Wakacje już rozpoczęte, ale „Piłkarski Tryb Życia” jeszcze nie odpoczywa i zgodnie z planem treningowym trenuje na „Orliku” przy Zespole Szkół. W miniony wtorek na pierwszym wakacyjnym treningu frekwencja jak na okres wakacyjny była bardzo przyzwoita. Zajęcia rozpoczęły się tradycyjną rozgrzewką, po której trenerzy przeprowadzili ćwiczenia szybkościowe i koordynacyjne oraz trening bramkarski i strzelecki. Na deser rozegrano wewnętrzną gierkę.  Padały piękne gole. 

więcej »


Warsztaty treningu piłkarskiego
23.06.2015

           23 czerwca zawodnicy „Piłkarskiego Trybu Życia” uczestniczyli w warsztatach treningu piłkarskiego. Zajęcia odbyły się w zielonym holu Dziennego Ośrodka Rehabilitacyjno-Wychowawczego i prowadził je pierwszy trener naszej ekipy Marcin Folmer. Zgromadzeni, w trakcie pokazu multimedialnego mieli okazję obejrzeć profesjonalne treningi piłkarskie szkółek piłkarskich działających przy klubach ekstraklasy oraz specjalistyczne metody treningowe opracowane dla poszczególnych formacji. Na koniec była projekcja filmików typu „piłkarskie jaja”. Było się z czego pośmiać. Przedsięwzięcie odbyło się w ramach projektu „Piłkarski Tryb Życia” finansowanego ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego.

więcej »

Linki
1% dla OPP
BIP Akademia
Kalendarium
Strona powstała w ramach projektu "Ośrodek Wspierania Ekonomii Społecznej we Wrocławiu" współfinansowanego
ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego


CZŁOWIEK - NAJLEPSZA INWESTYCJA