Wersja dla osób niedowidzących

PROMYCZKI

Grupa przedszkola specjalnego
„PROMYCZKI”
 
czyli:  Oliwia, Michał, Maksiu, Przemek oraz Krzyś
 
nauczyciel: mgr Aleksandra Zaradna
pomoc nauczyciela: mgr Martyna Różańska
pomoc techniczna: Mariola Kozłowska
 
Zajęcia grupowe:

Poniedziałek:
Zajęcia dydaktyczne 10:45-11:30, Muzyka 11:30-12:00
Wtorek
Ćwiczenia metodą ruchu rozwijającego W. Sherborn 9:00-9:45, Zajęcia dydaktyczne 10:45-11:30
Środa
Zajęcia dydaktyczne 10:45-11:30, Religia 12:00-12:30
Czwartek
Zajęcia dydaktyczne 10:45-11:30, Muzyka 12:00-12:30, Zajęcia w sali lustrzanej 13:00-13:45
Piątek
Zajęcia w sali lustrzanej 9:15-10:00, Zajęcia dydaktyczne 10:45-11:30
 
 

Wycieczka do Szklarskiej Poręby
18.06.2016

        W dniach 17-18 czerwca 2016 roku udało nam się razem z rodzicami wyjechać na dwudniową wycieczkę do Szklarskiej Poręby. Mimo, iż pogoda od rana płatała nam figle, wszystko poszło po naszej myśli, a na niebie pojawiło się piękne słonko.

więcej »


Dzień Mamy i Taty
27.05.2016

         Dzień 27 maja 2016 roku zapisał się wyjątkowo w kalendarzu grupy Promyczków. W tym dniu przypadło wielkie świętowanie uroczystości „Dnia Mamy i Taty” . Święto było bardzo doniosłe za sprawą Rodziców, którzy pojawili się w komplecie. Przygotowane dla gości piosenki oraz tańce wypadły znakomicie. Największym zaskoczeniem była przygotowana dla rodziców prezentacja ze zdjęciami dzieci. Oj popłynęły łzy szczęścia...

więcej »


Wizyta w Straży Pożarnej
17.05.2016

          17 maja 2016 roku przedszkolaki z grupy „Promyczki” oraz „Iskierki” odwiedziły siedzibę Państwowej Straży Pożarnej w Miliczu. Celem wycieczki było spotkanie z pracownikami straży, poznanie specyfiki ich pracy oraz obejrzenie sprzętu, jakim dysponuje straż na co dzień w pracy. Podczas spotkania dzieci zobaczyły, jak wygląda wóz strażacki wewnątrz i pomierzyły kaski ochronne. Największą atrakcją dla dzieci był pokaz lania wody wężem strażackim.

więcej »


Wizyta w Gospodarstwie Agroturystycznym
07.04.2016

           W słoneczny czwartek 7 kwietnia 2016r., po zjedzonym śniadaniu wsiedliśmy do busa i wyruszyliśmy na wycieczkę do gospodarstwa agroturystycznego w Wąbnicach. Na początek dzieci zostały zaproszone do gospodarstwa, w którym mieszkało kilka hodowlanych zwierząt, m. in. kozy, króliki, kury, bażanty, krowy, a nawet dziki. Dzięki uprzejmości gospodyni obiektu dzieci mogły zobaczyć z bliska zwierzęta oraz je nakarmić. Po obejrzeniu wszystkich zwierząt udaliśmy się na wspólne ognisko. Piękna pogoda i doskonałe humory dały nam siłę, by jeszcze pobawić się wesoło na placu zabaw. Żal było opuszczać tak piękne miejsce.

więcej »


AKTYWNY DZIEŃ BABCI I DZIADKA
29.01.2016

           29 stycznia 2016r. w naszej sali babcie i dziadkowie zajęli miejsca- na początku były to miejsca siedzące. Jednak nie trwało to zbyt długo, gdyż uroczystość ta odbywała się pod hasłem „Aktywny Dzień Babci i Dziadka”.  Było trochę zdziwienia, ale w tym dniu wszyscy zapomnieli o swoich dolegliwościach. Najważniejszym punktem dnia był wybór „Super Babci i Super Dziadka”. Obieranie jabłek, budowanie wieży z klocków, przyszywanie na czas guzików, rysowanie portretów z zamkniętymi oczami- dziadkowie i babcie świetnie sobie poradzili. A właśnie okazuje się, że wcale nie tak łatwo poznać swoje wnuki. Dziwne? Ano tak- jeśli trzeba to zrobić z zawiązanymi oczami. Ale nawet ta konkurencja nie sprawiła dziadkom trudności. Na koniec wszyscy razem przygotowywaliśmy czekoladę- ale tym razem w rytm muzyki. W nagrodę każdy z przybyłych gości otrzymał od nas upominek.
 

więcej »


Bal przebierańców
22.01.2016

          Dnia 22 stycznia 2016r. w naszym przedszkolu odbył się Bal Przebierańców, w którym wzięła udział również nasza grupa. Tego dnia w przedszkolu pojawił się Zorro, Spiderman, Pszczółka, pacjent ze szpitala, Aniołek oraz Diabełek. W tym roku podczas balu mogliśmy przenieść się w kosmos. Jednak żeby tam dotrzeć, musieliśmy wykonać wiele zadań. Ale udało się i wszyscy polecieliśmy rakietą w rytm muzyki. Tańcom i szaleństwom nie było końca...

więcej »


Jasełka dla rodziców
08.01.2016

           Dnia 8 stycznia 2016r. w związku z trwającym jeszcze okresem świątecznym, zaprosiliśmy do przedszkola Naszych rodziców. Wspólnie przedstawiliśmy „Jasełka”. Chłopcy wcielili się w rolę Pastuszków, Oliwka natomiast była Aniołkiem. Śpiewaliśmy kolędy i piosenki o tematyce świątecznej. Najważniejszym punktem przedstawienia było odegranie na instrumentach utworu pt:”Taniec reniferów”. Rodzice nagrodzili wszystkich ogromnymi brawami.

więcej »


W figlolandzie
08.12.2015

         Dnia 8 grudnia 2015 roku z okazji Mikołajek wybraliśmy się całą grupą do Figlolandu do Krotoszyna. Szkoda, że czas tak szybko minął bo świetnie się bawiliśmy.

więcej »


Wycieczka do lasu
16.09.2015

             Dnia 16 września razem z grupą”Iskierki” pojechaliśmy na wycieczkę do lasu. Pogoda była piękna.  Długi spacer po lesie, pieczone na ognisku kiełbaski, wspólne zabawy na świeżym powietrzu- byliśmy bardzo zmęczeni, ale szczęśliwi.

więcej »


Grupowe zajęcia z dogoterapii
10.09.2015

             Dnia 10 września cała nasza grupa miała okazję wziąć udział we wspólnych zajęciach z dogoterapii. A oto kilka migawek z naszej świetnej zabawy.

więcej »

Linki
1% dla OPP
BIP Akademia
Kalendarium
Strona powstała w ramach projektu "Ośrodek Wspierania Ekonomii Społecznej we Wrocławiu" współfinansowanego
ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego


CZŁOWIEK - NAJLEPSZA INWESTYCJA