Wersja dla osób niedowidzących

AKCJA - Fotograficzna edukacja

AKCJA - FOTOGRAFICZNA EDUKACJA

Projekt przewidziany jest jako cykl warsztatów fotograficznych dla dzieci i młodzieży, również z niepełnosprawnością z Gminy Milicz, mających ocalić od zapomnienia tożsamość regionalną Dolnego Śląska. Autorzy projektu przewidują zajęcia teoretyczno - praktyczne odbywające się raz w miesiącu poprzez 4 miesiące. Uczestnicy zajęć nauczą się teoretycznych podstaw fotografii oraz zdobędą praktyczną wiedzę niezbędną do wykonywania poprawnych technicznie zdjęć. Warsztaty teoretyczne będą odbywać się w Miliczu a dokładnie w jednym z budynków, który jest dostosowany do osób z niepełnosprawnością – Dziennym Ośrodku Rehabilitacyjno-Wychowawczym. W trakcie warsztatu teoretycznego uczestnicy zapoznają się z różnoraką tematyką związaną z bezpośrednią obsługą aparatu oraz wykorzystywaniem funkcji technicznych aparatu do warunków atmosferycznych (światło dzienne, przepalenia słoneczne, deszcz).  Zajęcia te, będą swoistym rezultatem do samodzielnego wykorzystania powyższych lekcji w praktyce. Podczas zajęć praktycznych uczestnicy projektu będą poznawać region Gminy Milicz i Dolnego Śląska, ich atrakcje turystyczne, tradycje, architekturę, folklor i przyrodę. Dzięki czemu nauczą się dostosowywać szereg ustawień do danej tematyki (fotografowanie architektury, pejzażu, panoramy). Warsztaty prowadzone będą w miejscowościach, które zostały uznane jako najpiękniejsze zakątki Dolnego Śląska tj. Dolina Baryczy, Kotlina Kłodzka, Wojsławicki ogród botaniczny, Karkonoski Park Narodowy, Dolinę Bystrzycką oraz różnego typu szlaki ginących zawodów, twierdze, sanktuaria i inne miejsca wchodzące w skład zabytków architektonicznych Dolnego Śląska. 

ZADANIE W ZAKRESIE: W zakresie wspierania kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego: 1 Wspieranie projektów z zakresu edukacji kulturalnej
 
FINANSOWANE: ze środków Gminy Milicz
 
CZAS REALIZACJI: 01.05 – 20.12.2018
 
KOORDYNATOR: Przemysław Walniczek

 

Podsumowanie projektu "Akcja-Fotograficzna Edukacja"
20.12.2018

Wszystko co dobre szybko się kończy. Tak też musiało być z tegorocznym projektem „Akcja-Fotograficzna Edukacja”, którego podsumowanie odbyło się w siedzibie Milickiego Stowarzyszenia Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych. Uczestnicy spotkali się, aby porozmawiać o zakończonym projekcie i planach na przyszłość.

więcej »


Z aparatem w Złotym Stoku!
04.11.2018

Ostatni wyjazd w ramach projektu „Akcja – Fotograficzna Edukacja”. Odbył się on w niedzielę, 4 listopada 2018 roku, a celem podróży był położony nieopodal Kłodzka malowniczy Złoty Stok. Zwiedziliśmy tam kopalnię złota, jechaliśmy wagonikami, a także mieliśmy okazję zobaczyć jedyny w Polsce podziemny wodospad w „Sztolni Czarnej”.

więcej »


Wyjazd do Zamku Grodno i Sztolni
29.09.2018

W sobotę, 29 września 2018 roku odbył się kolejny wyjazd w ramach projektu „Akcja - Fotograficzna Edukacja!”. Tym razem obraliśmy aż dwa cele podróży – Zamek Grodno położony na styku Gór Wałbrzyskich i Sowich, oraz Sztolnie Walimskie, które wchodzą w skład kompleksu RIESE „Rzeczka”.

więcej »


Szklarska Poręba stolica polskich Sudetów - zdobyta!
30.08.2018

Kolejny wyjazd w ramach projektu „Akcja-Fotograficzna Edukacja” za nami! Tym razem celem naszej podróży były znajdujące się w pobliżu Szklarskiej Poręby Wodospad Kamieńczyka oraz Zamek Chojnik. Miejsca te dostarczyły nam mnóstwo zapierających dech w piersiach widoków, a co za tym idzie – pięknych zdjęć.

więcej »


Ślęża zdobyta!
10.06.2018

Pierwsza wyprawa w ramach projektu „Akcja-Fotograficzna Edukacja” już za nami! Celem naszej podróży była znajdująca się w pobliżu Wrocławia góra Ślęża. Trasa była trudna i męcząca, lecz satysfakcjonująca, a widoki, które zastały nas na górze zrekompensowały nam trudy włożone we wspinaczkę.

więcej »


Rekrutacja na warsztaty fotograficzne
28.05.2018

Serdecznie zapraszamy wszystkich amatorów fotografii do wzięcia udziału w warsztatach fotograficznych w ramach projektu Akcja-Fotograficzna Edukacja. Ma on charakter plenerowych zajęć warsztatowych, podczas których uczestnicy zdobędą wiedzę teoretyczną i praktyczne umiejętności z zakresu fotografii przyrodniczej. Przedsięwzięcie kierujemy do dzieci i młodzieży (również z niepełnosprawnością) mieszkających na terenie Doliny Baryczy. Uczestnicy projektu będą mieli zapewniony transport i opiekę. Mile widziane własne aparaty fotograficzne. Zapisy przyjmuje koordynator projektu Przemysław Walniczek w gabinecie nr 9 Dziennego Ośrodka Rehabilitacyjno-Wychowawczego (Milicz, ul. Kopernika 20 w godzinach 8.00 – 15.00) bądź telefonicznie pod nr 730 300 185.

więcej »

Linki
1% dla OPP
BIP Akademia
Kalendarium
Strona powstała w ramach projektu "Ośrodek Wspierania Ekonomii Społecznej we Wrocławiu" współfinansowanego
ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego


CZŁOWIEK - NAJLEPSZA INWESTYCJA