Wersja dla osób niedowidzących

Oddział X (klasy IV-VIII) - Krośnice

Nasz oddział znajduje się w Krośnicach

Nauczyciel: Ewelina MATOGA

Pomoc nauczyciela: Katarzyna WYPYCH

Pierwszy Dzień Wiosny i Dzień Kolorowej Skarpetki
21.03.2019

„Zima każdemu obrzydła, niech słońce da jej pstryczka w nos”,  „Precz zimo, chcemy wiosny”. Takie hasła skandowali dzisiaj uczniowie wszystkich oddziałów w krośnickiej szkole. Na znak tego, że wyganiali zimę i chcieli powitać wiosnę, w ognisku spalona została (przygotowana dwa dni wcześniej) Marzanna.

więcej »


Szykujemy Marzannę na I Dzień Wiosny
19.03.2019

Uczniowie z oddziałów X, XI i XIII ochoczo i z wielkim zapałem zabrali się do pracy. Cel: stworzenie Marzanny, która za dwa dni ulegnie zniszczeniu/spaleniu, na znak pożegnania zimy i powitania wiosny. Przytargaliśmy do salonu mega dużą ilość siana, worek ze szmatkami i ruszyliśmy do boju.

więcej »


Wyjście do kina na film „Cudowny Chłopak”
12.03.2019

Dzięki uprzejmości dyrektora CETSu w Krośnicach – p. Krystian Okoń, cała szkoła wybrała się na film pt. „Cudowny Chłopak”. Zaopatrzeni w popcorn i prażynki, zasiedliśmy na przygotowanych dla nas krzesłach i gdy zgasło światło, poczuliśmy się jak w prawdziwym kinie. Film zainteresował każdego z nas, a nawet momentami wzruszył do łez. 

więcej »


Oponki na Tłusty Czwartek
28.02.2019

Zgodnie ze zwyczajem, na Tłusty Czwartek, nasza klasa razem z oddziałem XI przygotowała oponki. Dużo pracy nas to kosztowało, ale było warto. Ten smak i zapach, wynagrodził nam wszelkie trudy. Piotr i Kuba K. dzielnie mielili biały ser, a Wiktoria i Julia super poradziły sobie z wyrobieniem ciasta na gładką i jednolitą masę. Samo wykrawanie krążków, przyniosło nam wiele emocji i zabawy. Przy smażeniu pomagały nam nasze panie, bo wiadomo… olej jest mega gorący. Później tylko cukier puder i… ach, to była prawdziwa uczta. Powtórka na pewno za rok!!!

więcej »


Mamy własne karty biblioteczne - wizyta w bibliotece w CETSie w Krośnicach
22.02.2019

To był dzień pełen wrażeń. Nasi uczniowie odwiedzili bibliotekę i zostali jej pełnoprawnymi użytkownikami. Dzięki uprzejmości pani Agnieszki Ostrycharczyk, która zapoznała nas z regulaminem biblioteki, mogliśmy samodzielnie wybrać z półki interesujące nas książki i je wypożyczyć.  Pani Agnieszka każdemu założyła jego własną kartę biblioteczną i wprowadziła dane do spisu użytkowników. Teraz regularnie będziemy odwiedzali bibliotekę, aby wypożyczać nowe książki . Bo wiemy doskonale, że „…książki to są prawdziwi przyjaciele. Nie okłamią, nie zdradzą, a nauczą wiele”. 

więcej »


Bal walentynkowy
14.02.2019

„Bo nie ma niczego smaczniejszego od miłości. Dlatego dodawaj ją wszędzie, do wszystkiego”… Tak brzmi jeden z wielu cytatów o miłości. My, w myśl tej zasady, postanowiliśmu uczcić święto miłości - Walentynki. 

więcej »


Urodziny Oliwki
12.02.2019

Gromkie „sto lat”, moc serdecznych życzeń, fajny upominek i kartki z życzeniami – to wszystko otrzymała od nas Oliwka, która obchodziła 14-te urodziny. Był przepyszny tort z galaretkami, który upiekła mama Oliwki. Wszystkim bardzo smakował. Oliwka była zadowolona i wzruszona. Życzymy raz jeszcze spełnienia marzeń i dużo uśmiechu. 

więcej »


Bal Przebierańców w szkole w Krośnicach
24.01.2019

Mega imprezowy nastrój czuć było dzisiaj w naszej szkole w Krośnicach. Rozbrzmiewała świetna, dyskotekowa muzyka, z hitami Zenka Martyniuka i „Pięknych i Młodych”.  Szkolny salon zamienił się w mega świetną salę balową, którą wspólnymi siłami dekorowaliśmy w środowe popołudnie. Nie zabrakło więc kolorowych balonów, serpentyn i napisu KARNAWAŁ. Stoły wprost uginały się od przysmaków. Mieliśmy domowy serniczek, ciasto z galaretką, sporą porcję pysznego soku i wody oraz ciasteczka, chrupki, łakocie itp. Nie zabrakło rzecz jasna pizzy… mniam, wprost rozpływającej się w ustach.

więcej »


14 urodziny naszej Wiktorii
10.01.2019

Wiktoria w dniu dzisiejszym obchodziła swoje 14 urodziny. Czekaliśmy na Nią z mnóstwem buziaków, serdecznych życzeń, super zabawą przy muzyce oraz z prezentami. Otrzymała upominek od kolegi z klasy - Kuby B., od Starszaków i od naszej grupy. Wiktoria nie kryła łez wzruszenia. Była zachwycona tyloma niespodziankami. Poczęstowała nas przepysznym tortem czekoladowym, owocami i sokami. Raz jeszcze życzymy dużo radości i uśmiechu, Wiki. STO LAT!!!

więcej »


Zabawa dydaktyczna - lekarz
10.01.2019

Lekarz ubrany w biały fartuch, niezbędne akcesoria medyczne, recepty i oczywiście stetoskop… To wszystko czekało w naszej klasie na oczekujących w kolejce pacjentów. Podczas dzisiejszej zabawy dowiedzieliśmy się, jak to jest być lekarzem i pacjentem. Co należy robić, jak się zachowywać, jak pomagać innym w potrzebie. Mieliśmy więc do czynienia z kaszlem, chrypką, katarem, a nawet wysypką czy bólami brzucha. Lekarze badali, stawiali diagnozę i wystawiali recepty. Nie obyło się i bez zastrzyków, bo Piotrek okazał się być na tyle chory, że doktor Joanna , musiała zaaplikować pacjentowi zastrzyk. Oby pomogło, haha. Nasza fotorelacja:

więcej »

1 2 3 4 »
Linki
1% dla OPP
BIP Akademia
Kalendarium
Strona powstała w ramach projektu "Ośrodek Wspierania Ekonomii Społecznej we Wrocławiu" współfinansowanego
ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego


CZŁOWIEK - NAJLEPSZA INWESTYCJA