Wersja dla osób niedowidzących

Oddział X (klasy IV-VIII) - Krośnice

Nasz oddział znajduje się w Krośnicach

Nauczyciel: Ewelina MATOGA

Pomoc nauczyciela: Katarzyna WYPYCH

Obchody 100-lecia odzyskania Niepodległości przez Polskę
06.11.2018

Dumni z tego, że jesteśmy Polakami, że po 123 latach niewoli Polska odzyskała Niepodległość,  że przetrwał nasz język, nasza kultura i tradycja, postanowiliśmy uczcić setną rocznicę tamtych wydarzeń. Uczestnicząc w obchodach odzyskania przez Polskę Niepodległości, mamy świadomość, jak wiele zawdzięczamy naszym dziadkom i pradziadkom, którzy dla nas wywalczyli wolność, którzy dla nas poświęcili swoje życie, dzięki którym my dzisiaj żyjemy w bezpiecznym kraju, uczymy się, spotykamy z kolegami i koleżankami.

więcej »


Zajęcia otwarte z rodzicami
30.10.2018

Podłoga usłana kolorowymi jesiennymi liśćmi, na środku przeróżnych kształtów i kolorów dynie i przeróżne kwiaty, suszki, szyszki… Wzdłuż korytarza cały szereg pudełek, wypełnionych darami jesieni, które stworzyły tzw. ścieżkę fakturową do stymulacji zmysłu dotyku dłoni i stóp. Znalazły się tam: kasztany, żołędzie, szyszki, gałązki świerku, mech, kora, liście, gałązki – taką niespodziankę przygotowali uczniowie dla swoich rodziców. 

więcej »


Złota polska jesień
25.10.2018

W tym roku pogoda rozpieszcza. To prawdziwa polska złota jesień. Korzystamy z jej uroków i spacerujemy po krośnickim parku, pełnym cudownie pomalowanych słońcem liści, śpiewu ptaków i powiewu cieplejszego wiatru. W myśl powiedzenia, że zawsze warto łączyć przyjemne z pożytecznym, najpierw nazbieraliśmy liści na zajęcia otwarte z rodzicami, by następnie oddać się mega świetnej zabawie w tzw. „wojnę na liście”. 

więcej »


Stymulacja zmysłów
24.10.2018

Na jeden dzień nasza klasa zamieniła się w pachnącą krainę. Mieszały się ze sobą zapachy słodkich mandarynek, kwaśnych cytryn i kapusty czy ogórków oraz słodkich malin i czekolady. Uczniowie poddawali się tzw. diecie sensorycznej, podczas której stymulacji podlegały zmysły węchu i smaku. 

więcej »


Pieczemy jabłecznik
18.10.2018

Kuszący zapach pieczonych jabłek i cynamonu, unosił się dzisiaj po korytarzu w naszej szkole w Krośnicach. Uczniowie z oddziału X i XI postanowili  połączyć siły i upiec przepyszny jabłecznik.  Przygotowaliśmy potrzebne składniki, zagnietliśmy ciasto i wyłożyliśmy je do blaszek. Następnie było wielkie obieranie i tarcie jabłek. Tutaj każdy z nas wykazał ogromny zapał do pracy, chociaż jabłek było ok. 3 kilogramy. Pracy było wiele, ale efekt zachwycił wszystkich. Świeżaki, bo tak się nazywamy, poczęstowały uczniów z pozostałych oddziałów tzw. Starszyznę  i  ich Panie.  Zdecydowanie nasz jabłecznik, przypadł do gustu. Nasza fotorelacja:

więcej »


Jesienne porządki w ogrodzie szkolnym
17.10.2018

Tak się składa, że nasza szkoła w Krośnicach, mieści się pośród  drzew. Są piękne i kolorowe od jesiennych liści. Ale wiadomo, że jak powieje nieco mocniej, to cały teren ogrodu szkolnego jest usłany tymi liśćmi. Stąd postanowiliśmy wkroczyć  do akcji pod nazwą „jesienne porządki”. W ruch poszły miotły i grabie.  Nikt nie próżnował i wkładał wiele energii w prace porządkowe. Udało nam się zapakować aż 9 worków liści, które wysypaliśmy na kompostownik. Później był czas na zasłużony odpoczynek na ławce i zjedzenie drugiego śniadania. Nasza fotorelacja:

więcej »


Jesień w ogrodzie - ognisko
11.10.2018

Zachęceni wspaniała pogodą, postanowiliśmy nałapać promieni słońca. Wszystkie oddziały szkolne z Uniwersytetu Dorosłości, zorganizowały ognisko z kiełbaskami, kaszanką, pyszną sałatką, ogóreczkiem, prażynkami, popcornem, ciastkami, sokami… Ach, można by wymieniać długo i kusić smakiem. 

więcej »


12 urodziny Jakuba B.
11.10.2018

Od rana na naszego Jakuba czekały w szkole same niespodzianki. Były kolorowe balony, świetna muzyka, moc życzeń i fajny upominek. To wszystko z okazji 12 urodzin Kuby. Zabawa przepełniona była śmiechem i super życzeniami. Kuba poczęstował kolegów i koleżanki ze swojej klasy i zaprzyjaźnionego oddziału XI, pysznym tortem. Nasza fotorelacja:

więcej »


Gotujemy bigos
09.10.2018

W ramach cotygodniowych zajęć w pracowni kulinarnej, oddziały X i XI połączyły siły, by razem ugotować bigos. Cała szkoła przepełniona była więc zapachem gotowanej kapusty, podsmażanej cebulki i kiełbasy. Nasi uczniowie do zadania podeszli bardzo poważnie. Nawet obieranie ok. 2 kilogramów cebuli i jej krojenie, choć wywoływało dosłownie lawinę łez, nie pozbawiło ich chęci i zapału do pracy.

więcej »


Zajęcia plastyczne z jesiennymi liśćmi
08.10.2018

Od ponad tygodnia, zbieraliśmy i przynosiliśmy do szkoły, kolorowe jesienne liście. Potrzebne nam były do wykonania Pani Sowy. Pomysłem zaraziły nas koleżanki z oddziału XI. Pełni zapału i werwy zabraliśmy się zatem do pracy. Wypchane liśćmi woreczki, ozdobiliśmy przygotowanymi wcześniej elementami – oczy, dziób i nogi. Na koniec z pomocą pani, zawiązaliśmy sowom kokardy na uszach i…..gotowe. Oto nasza fotorelacja z zajęć:

więcej »

1 2 »
Linki
1% dla OPP
BIP Akademia
Kalendarium
Strona powstała w ramach projektu "Ośrodek Wspierania Ekonomii Społecznej we Wrocławiu" współfinansowanego
ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego


CZŁOWIEK - NAJLEPSZA INWESTYCJA