Wersja dla osób niedowidzących

Warsztaty edukacyjne dla dzieci i młodzieży z zakresu fotografii

Istotą projektu jest organizacja warsztatów fotograficznych dla dzieci i młodzieży, również z niepełnosprawnością z Gminy Milicz, mających ocalić od zapomnienia tożsamość regionalną miasta Milicza. W trakcie odbywających się raz w miesiącu zajęć poprzez 6 miesięcy z przerwą na wakacje, ich uczestnicy nauczą się teoretycznych podstaw fotografii oraz zdobędą praktyczną wiedzę niezbędną do wykonywania poprawnych technicznie zdjęć. Zajęcia będą odbywać się pod dachem i w terenie, a ich podstawową tematyką będzie upamiętnienie za pomocą fotografii dóbr kulturalnych miasta Milicza - jego tradycje, architektura, folklor i przyroda. Zajęcia będą odbywały się w budynku Środowiskowego Domu Samopomocy oraz na szlakach turystycznych naszej gminy. Warsztaty prowadzić będzie doświadczony fotograf.

Po zakończeniu realizacji projektu planowane jest kontynuowanie działań wolontariacko, bądź w ramach pozyskanych przez wnioskodawcę funduszy np. z Urzędu Marszałkowskiego czy Ministerstwa Kultury. Planowane przedsięwzięcie ma mieć charakter tylko i wyłącznie gminny. Zwieńczeniem projektu będzie utworzenie galerii zdjęć. Warto dodać, że najbardziej efektywnym rezultatem naszych działań będzie publikacja kalendarza na rok 2018, który będzie zawierał fotografie z najpiękniejszych miejsc naszego regionu chroniąc je od zapomnienia .

ZADANIE W ZAKRESIE: W zakresie wspierania kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego: 1 Wspieranie projektów z zakresu edukacji kulturalnej
 
FINANSOWANE: ze środków Gminy Milicz
 
CZAS REALIZACJI: 01.03 – 30.11.2017
 
KOORDYNATOR: Przemysław Walniczek

… szaro-bury plener
31.10.2017

31 października tuż przed Wszystkimi Świętymi 8 osobowa grupa fotoamatorów wyjechała w plener. Zajęcia odbyły się na Wzgórzu Joanny, sułowskim plenerze oraz rybackiej Rudzie Sułowskiej. Szczerze mówiąc pogada nam nie dopisała ale aż tak strasznie nie było :)

więcej »


Zajęcia fotograficzne
15.10.2017

15 października podczas kolejnych zajęć fotograficznych w plenerze, przyglądaliśmy się pejzażom oraz architekturze wodnej położonej w Dolinie Baryczy. Warsztaty te zdecydowanie były najtrudniejszymi z dotychczasowych.

więcej »


Warsztaty fotograficzne
29.09.2017

W piątek 29 września br. uczestnicy warsztatów fotograficznych zwiedzili wzdłuż i w szerz… niespotykane jak dotąd miejsca Doliny Baryczy. Udaliśmy się w okolice Gądkowic, Joachimówki, Grabówki i Sułowa po to aby podglądać malownicze zakątki naszego regionu :)

więcej »


Sowite zajęcia fotograficzne
21.09.2017

21 września 2017 roku grupa miłośników fotografii wyjechała na szlaki Doliny Baryczy w poszukiwaniu ciekawych kadrów przyrodniczych.

więcej »


Rekrutacja foto - warsztatow
01.03.2017

Milickie Stowarzyszenie Przyjaciół i Dzieci Niepełnosprawnych informuje, że od 1 marca br. będzie realizować kolejną edycje warsztatów edukacyjnych dla dzieci i młodzieży w tym z niepełnosprawnością z zakresu fotografii. Zadanie zostało dofinansowane ze środków Gminy Milicz.

więcej »

Linki
1% dla OPP
BIP Akademia
Kalendarium
Strona powstała w ramach projektu "Ośrodek Wspierania Ekonomii Społecznej we Wrocławiu" współfinansowanego
ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego


CZŁOWIEK - NAJLEPSZA INWESTYCJA