Wersja dla osób niedowidzących

Na sportowo

                                                                                                  

   Projekt polega na dwutorowej aktywizacji osób z różnym stopniem i rodzajem niepełnosprawności. Pierwszy rodzaj planowanej aktywności polega na udziale beneficjentów w regularnych, fachowych treningach bocci pod okiem wykwalifikowanego instruktora, drugi zaś na organizacji wyjazdów na różnorakie imprezy sportowe z naciskiem na piłkę nożną. W tym wypadku chodzi przede wszystkim o wyjazdy na mecze piłkarskie wrocławskiego Śląska, siatkarskiej Gwardii Wrocław, żużlowej Sparty Wrocław, itp. Boccia to sport coraz popularniejszy w kręgach osób z niepełnosprawnością, który przy odrobinie wsparcia, pomysłowości, dobrej woli i z pomocą odpowiedniego sprzętu jest dostępny osobom właściwie z każdym rodzajem niepełnosprawności. Treningi bocci odbywają się raz w miesiącu w budynku Środowiskowego Domu Samopomocy, bądź w plenerze. Oba rodzaje planowanych działań mają znacząco przyczynić się do aktywizacji społecznej osób z niepełnosprawnością, mieszkających na terenie co najmniej sześciu powiatów województwa dolnośląskiego oraz do przezwyciężenia niekorzystnych stereotypów dotyczących niepełnosprawności i osób nią dotkniętych.

Projekt realizowany ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego.

CEL PROGRAMOWY: Aktywizacja osób niepełnosprawnych przez sport, rekreację i turystykę.

AUTORZY: Paulina Słowińska, Marcin Folmer, Grzegorz Wirchniański
KOORDYNATOR PROJEKTU: Paulina Słowińska
CZAS TRWANIA: 01.04.2016 – 31.12.2016

Trenngi bocci
08.12.2016

        Zakończyły się treningi bocci organizowane w ramach projektu „Na sportowo” realizowanego ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego. Odbywały się one raz w miesiącu od maja do listopada w budynku Środowiskowego Domu Samopomocy w Miliczu. Udział w nich brali uczniowie DOR-W oraz podopieczni WTZ I ŚDS. Część beneficjentów miała już doświadczenie w tej dyscyplinie sportowej, część rozpoczęła swoją przygodę z boccią. 

więcej »


Lech-Śląsk
20.11.2016

        20 listopada, fani Śląska Wrocław z  Klubu Kibiców Niepełnosprawnych,  uczestniczyli  w wyjazdowym meczu swojej drużyny, który został rozegrany w Poznaniu z miejscowym Lechem.

więcej »


KKN na meczu Polska-Słowenia
14.11.2016

        14 listopada na wrocławskim Stadionie Miejskim, swój ostatni mecz w 2016 roku, rozegrała piłkarska reprezentacja Polski. Na meczu nie zabrakło grupy fanów futbolu z milickiego Klubu Kibiców Niepełnosprawnych. 

więcej »


Harmonogram wyjazdów
09.11.2016

        Milickie Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych w ramach projektu „Na sportowo” organizuje wyjazd na mecz piłkarskiej Lotto Ekstraklasy Lech Poznań – Śląsk Wrocław, który odbędzie się 20 listopada w Poznaniu.
 
 

więcej »


Korona dla Śląska!
17.10.2016

         17 października, fani Śląska Wrocław z  Klubu Kibiców Niepełnosprawnych,  uczestniczyli  w wyjazdowym meczu swojej drużyny , który został rozegrany w Kielcach z miejscową Koroną.

więcej »


Kibicowaliśmy Reprezentacji
08.10.2016

        8 października, delegacja KKN-u z Milicza i Wrocławia, obecna była na meczu reprezentacji Polski w eliminacjach do Mistrzostw Świata 2018. Na Stadionie Narodowym, biało-czerwoni podejmowali Danię.

więcej »


Harmonogram wyjazdów
30.09.2016

         Milickie Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych w ramach projektu „Na sportowo” organizuje wyjazdy na imprezy sportowe:

więcej »


Wyjazd do Gliwic
26.09.2016

          26 września, 20 osób z niepełnosprawnością  zrzeszonych w Klubie Kibiców Niepełnosprawnych,  uczestniczyło w wyjazdowym meczu Śląska Wrocław , który został rozegrany w Gliwicach z miejscowym Piastem.

więcej »


Harmonogram "Na sportowo"
22.09.2016

         Milickie Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych w ramach projektu „Na sportowo” organizuje wyjazdy na imprezy sportowe:

więcej »


Kapitulacja w Gdyni
13.08.2016

         13 sierpnia fani WKS-u  zrzeszeni  w Klubie Kibiców Niepełnosprawnych,  uczestniczyli w wyjazdowym meczu Śląska Wrocław , który został rozegrany w Gdyni  z miejscową Arką.

więcej »

1 2 »
Linki
1% dla OPP
BIP Akademia
Kalendarium
Strona powstała w ramach projektu "Ośrodek Wspierania Ekonomii Społecznej we Wrocławiu" współfinansowanego
ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego


CZŁOWIEK - NAJLEPSZA INWESTYCJA