Wersja dla osób niedowidzących

Teraz Akcja – To FotoEdukacja

Projekt ma na celu stworzenie interesującej, przystępnej oferty edukacyjnej z zakresu fotografii, skierowanej do dzieci i młodzieży (także z niepełnosprawnością) zamieszkujących Dolinę Baryczy. Odbędzie się to poprzez zorganizowanie cyklu siedmiu plenerowych warsztatów fotograficznych, podczas których uczestnicy pod okiem doświadczonego fotografa zdobędą wiedzę oraz praktyczne umiejętności z zakresu wykonywania poprawnych technicznie, artystycznych zdjęć różnych gatunków w rozmaitych warunkach atmosferycznych i oświetleniowych (m.in. fotografia pejzażowa, architektoniczna, portretowa; w świetle słonecznym, gdy niebo jest zachmurzone czy też wieczorem).

Istotnym założeniem jest także indywidualne podejście do każdego uczestnika, biorąc pod uwagę jego wiek, umiejętności i bariery. Dzięki temu w warsztatach będą mogły brać udział osoby w zróżnicowanym wieku, także z różnymi rodzajami niepełnosprawności. Uczestnicy będą mieli zapewniony dowóz i ciepły posiłek. Po ostatnich zajęciach stworzony zostanie kalendarz na 2022 rok zawierający najpiękniejsze zdjęcia wykonane przez uczestników podczas warsztatów.

ZADANIE: III - Edukacja kulturalna dzieci i młodzieży

FINANSOWANE: z budżetu Województwa Dolnośląskiego

CZAS REALIZACJI: 19.04 - 31.12.2021 r.

KOORDYNATOR: Przemysław Walniczek

Magiczne światła w obiektywie
11.12.2021

Ostatnie warsztaty w ramach projektu „Teraz Akcja - To FotoEdukacja” już za nami! Tym razem młodzi amatorzy fotografii wybrali się w dwa piękne miejsca. Pierwszym celem podróży były urokliwe stawy w okolicy Rudy Żmigrodzkiej wchodzące w skład kompleksu Stawy Milickie.

więcej »


Rekrutacja na warsztaty - Illuminacja Zamek Topacz
06.12.2021

Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież (w tym z niepełnosprawnością) z Doliny Baryczy do udziału w kolejnych, niestety ostatnich już w tym roku warsztatach fotograficznych!

więcej »


Z aparatem w Sztolni Kowary
20.11.2021

Kolejne warsztaty fotograficzne już za nami. Tym razem młodzi adepci fotografii wybrali się daleko na północ Dolnego Śląska, gdzie odwiedzili Sztolnie Kowary w Kopalni "Liczyrzepa". Było to kolejne miejsce, w którym wiedza i umiejętności uczestników zostały wystawione na ciężką próbę. Nie trudno się jednak domyślić, że poradzili sobie bez zarzutu.

więcej »


Rekrutacja na warsztaty - Kopalnia Liczyrzepa w Kowarach
15.11.2021

Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież (w tym z niepełnosprawnością) z Doliny Baryczy do udziału w kolejnych warsztatach fotograficznych!

więcej »


Kopalnia Nowa Ruda w obiektywie
23.10.2021

W ostatnią sobotę uczestnicy warsztatów fotograficznych wylądowali w Turystycznej Kopalni Węgla w Nowej Rudzie. Nie był to jednak sposób na zarobek na kolejne wyjazdy, tylko kolejne miejsce, które zwiedziliśmy i fotografowaliśmy w ramach tegorocznego projektu.

więcej »


Rekrutacja na warsztaty - Kopalnia Nowa Ruda
20.10.2021

Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież (w tym z niepełnosprawnością) z Doliny Baryczy do udziału w kolejnych warsztatach fotograficznych!

więcej »


Zdobyliśmy Zamek Czocha
18.09.2021

Warsztaty fotograficzne wróciły w mury zamkowe! Tym razem grupie młodych pasjonatów fotografii w końcu udało się odwiedzić słynny w całej Polsce Zamek Czocha i uwiecznić jego piękno w obiektywach swoich aparatów.

więcej »


UWAGA UCZESTNICY WARSZTATÓW FOTOGRAFICZNYCH
17.09.2021

Przypominamy, iż z uwagi na niekorzystne warunki atmosferyczne nastąpiła zmiana celu jutrzejszego wyjazdu. Zajęcia odbędą się w słynnym Zamku Czocha w Leśnej.

więcej »


Rekrutacja na warsztaty - Kotowice, Wojsławice
14.09.2021

Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież (w tym z niepełnosprawnością) z Doliny Baryczy do udziału w kolejnych warsztatach fotograficznych! Tym razem naszym cele będą dwa: Wieża Widokowa w Kotowicach oraz Ogród Botaniczny Arboretum Wojsławice. Wyjazd odbędzie się 18.09.2021 r. (sobota). Tradycyjnie uczestnicy będą mieli zapewnioną opiekę, transport oraz wyżywienie, wszystko w reżimie sanitarnym.

więcej »


Fotograficzne zakończenie wakacji
28.08.2021

Kolejny wyjazd w ramach tegorocznych warsztatów fotograficznych za nami. W sierpniu młodzi adepci fotografii odwiedzili Wambierzyce, a konkretnie słynne Sanktuarium Matki Bożej Wambierzyckiej Królowej Rodzin, a także pobliskie uzdrowisko Polanica-Zdrój.

więcej »

1 2 »
Linki
1% dla OPP
BIP Akademia
Kalendarium
Strona powstała w ramach projektu "Ośrodek Wspierania Ekonomii Społecznej we Wrocławiu" współfinansowanego
ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego


CZŁOWIEK - NAJLEPSZA INWESTYCJA