Wersja dla osób niedowidzących

Asystent osobisty osoby z niepełnosprawnościami

 

Program „Asystent osobisty osoby z niepełnosprawnościami” – edycja 2020-2021

Głównym celem programu jest rozpowszechnienie usługi asystenta jako formy ogólnodostępnego wsparcia dla:

1. dzieci do 16 roku życia z orzeczeniem o niepełnosprawności,

2. osób niepełnosprawnych, posiadających orzeczenie o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności.

Odbędzie się to poprzez zapewnienie tym osobom asystenta, który mógłby odciążyć rodziców i wspomóc osobę niepełnosprawną w codziennych czynnościach. Każdemu z 58 uczestników projektu (w tym co najmniej 46 osobom wymagającym wysokiego  poziomu wsparcia tj. osoby z niepełnosprawnościami sprzężonymi i trudnościami związanymi z mobilnością i komunikacją, co stanowi około 80% beneficjentów) zapewniony zostanie doskonale im znany asystent, któremu ufają zarówno osoby niepełnosprawne jak i ich opiekunowie prawni, co przekłada się na ich kompetencje i/lub doświadczenie w zajmowaniu się osobami nawet ze sprzężoną niepełnosprawnością czy znacznym jej stopniem. 

Rekrutacja do programu trwa od 01.03.2021 do 31.12.2021 i odbywa się poprzez kontakt telefoniczny pod numerem: 509 754 862 (koordynator projektu), a także bezpośrednio w siedzibie Stowarzyszenia (Milicz, ul. Kopernika 20).

Program jest dofinansowany ze środków Funduszu Solidarnościowego, których dysponentem jest Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

RODZAJ ZADANIA PUBLICZNEGO:

KOORDYNATOR: Paweł Kątnik

AUTORZY: Paweł Kątnik, Agnieszka Kołodziej, Przemysław Walniczek, Adrian Witczak

CZAS TRWANIA: 01.03 - 31.12.2021

DOFINANSOWANIE: 1 036 808,00 ZŁ

CAŁKOWITY KOSZT INWESTYCJI: 1 036 808,00 ZŁ

Podsumowanie wsparcia Asystenckiego
27.12.2021

Wraz z mijającym rokiem kończy się też realizacja tegorocznej edycji programu „Asystent osobisty osoby z niepełnosprawnościami” w naszej organizacji. Wdrożenie wsparcia asystenckiego nie tylko pozwoliło odpowiedzieć na potrzeby beneficjentów zapewniając im wsparcie w codziennych czynnościach, ale także wiele nas nauczyło.

więcej »


Kontynuujemy wsparcie asystenckie
19.11.2021

Tegoroczny projekt „Asystent osobisty osoby z niepełnosprawnościami” powoli zbliża się do końca. Jego realizacja pozwoliła nam zapewnić ponad 70 osobom z niepełnosprawnościami asystenta, któremu ufają i który wspiera ich w codziennych czynnościach.

więcej »


Z Asystentem czuję się samodzielny!
08.10.2021

Wsparcie Asystenckie w MSPDiON trwa w najlepsze. Prowadzone przez nas od marca zadanie umożliwia wspieranie w codziennych czynnościach ponad 70 osób niepełnosprawnych w zróżnicowanym wieku i z różnymi barierami.

więcej »


Wsparcie asystenckie w MSPDiON trwa!
10.08.2021

Za nami półmetek projektu „Asystent osobisty osoby z niepełnosprawnościami” realizowanego przez MSPDiON od marca br. Jest to więc dobry moment na podsumowanie zrealizowanych działań, których głównym celem jest wspieranie osób z niepełnosprawnościami w czynnościach dnia codziennego.

więcej »


Jak wygląda wsparcie asystenckie w MSPDiON?
15.06.2021

Od marca br. realizujemy Program „Asystent osobisty osoby z niepełnosprawnościami”, którego głównym celem jest wsparcie osób z niepełnosprawnościami w czynnościach dnia codziennego. Rodzaj wsparcia zależy od indywidualnych potrzeb poszczególnych osób objętych programem i dla każdego może polegać na czymś innym.

więcej »


Wystartował nowy projekt - Asystent osobisty osoby z niepełnosprawnościami
01.03.2021

Ruszyła rekrutacja do nowego projektu! Milickie Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych rozpoczęło realizację programu „Asystent osobisty osoby z niepełnosprawnościami” dofinansowanego ze środków Funduszu Solidarnościowego, których dysponentem jest Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

więcej »

Linki
1% dla OPP
BIP Akademia
Kalendarium
Strona powstała w ramach projektu "Ośrodek Wspierania Ekonomii Społecznej we Wrocławiu" współfinansowanego
ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego


CZŁOWIEK - NAJLEPSZA INWESTYCJA