Wersja dla osób niedowidzących

Starsze aktualności

Komunikat MSPDiON w sprawie koronawirusa
11.04.2020

W związku z ekspansją koronawirusa informujemy o działalności naszych placówek w najbliższych dniach.

więcej »


NAUCZANIE E-LERNINGOWE dla przedszkolaków i uczniów OR-W
11.04.2020

Drodzy rodzice i opiekunowie, zapraszamy do zakładki "NAUCZANIE E-LERNINGOWE" w której nauczyciele i specjaliści na czas pandemii koronawirusa w Polsce będą przygotowywać materiały służące edukacji w Internecie dla Państwa pociech.

więcej »


Komunikat Prezes do pracowników
26.03.2020

Kwarantanna spowodowana rozprzestrzenianiem się koronawirusa trwa, jednak Stowarzyszenie nie zatrzymuje się! Nasi pracownicy robią co mogą, aby zapewnić swoim podopiecznym najlepszą możliwą formę wsparcia i edukacji w tych trudnych czasach, w których się znaleźliśmy. Alicja Szatkowska - Prezes Stowarzyszenia, postanowiła więc wyrazić swoją wdzięczność i docenić wkład poprzez nagranie tego krótkiego komunikatu "ku pokrzepieniu serc". My także dołączamy się do tych życzeń i zapraszamy do oglądania!

więcej »


Informacja dot. rehabilitacji
25.03.2020

Drodzy pacjenci Działu Rehabilitacji. W związku z wprowadzeniem stanu epidemii na terenie kraju, w trosce o Wasze zdrowie i bezpieczeństwo zdecydowaliśmy się na czasowe zawieszenie naszej działalności. W celu uzyskania informacji i porady prosimy dzwonić w godz. 8.30 - 13.30 do fizjoterapeuty J.Bienkiewicza (nr tel. 606 662 482), a w sprawach organizacyjnych do kierownika lecznictwa Iwony Gałki-Bienkiewicz (nr 692 473 804). Ponadto zapraszamy na stronę FB "Rehabilitacja w MSPDiON" gdzie znajdują się informacje i zalecenia jak sobie poradzić z bólem.

więcej »


Strzeż się koronawirusa!
10.03.2020

W ostatnim czasie potwierdzono w Polsce pierwsze przypadki koronawirusa. Nowy koronawirus SARS-Cov-2 wywołuje chorobę o nazwie COVID-19, ostrą chorobę zakaźną układu oddechowego. Mimo, że u większości zarażonych występują łagodne objawy, jednak część może prowadzić do zapalenia płuc lub niewydolności wielonarządowej, co jest już dla nas znacznie groźniejsze. Warto więc wiedzieć jak się zabezpieczyć. Poniżej prezentujemy instrukcje, według których należy postępować, aby zminimalizować ryzyko związane z koronawirusem.

więcej »


Przegląd Recytatorski grupy logopedycznej
06.03.2020

Za nami już druga edycja Przegląd Recytatorskiego organizowanego przez logopedów z Milickiego Stowarzyszenia Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych dla swoich podopiecznych. Uczestnicy jak zwykle dali z siebie wszystko i pięknie recytowali nauczone wiersze, czym wprawili w zachwyt publiczność złożoną z dyrekcji, rodziców oraz kolegów i koleżanek.

więcej »


Raj Story zbiera na nowe instrumenty!
06.03.2020

Drodzy czytelnicy! Zespół Raj Story wystartował ze zbiórką pieniędzy, której celem jest zdobycie środków na nowe instrumenty perkusyjne, pieszczotliwie nazywane przez członków zespołu „przeszkadzajkami”. Dotychczasowy, pochodzący z prywatnych zasobów sprzęt uległ uszkodzeniu w wyniku eksploatacji. Z tego względu potrzebny jest nowy, wyższej jakości. Jak komentuje Wojciech Piskozub, instruktor muzyczny i inicjator zespołu: „Nowy sprzęt pozwoli zgromadzić wokół nas jeszcze większą ilość sympatyków dobrej zabawy przy muzyce podczas wspólnych prób oraz wzbogaci brzmienie zespołu Raj Story”. Liczymy więc na Państwa wsparcie i kolejny przejaw filantropii wobec tych utalentowanych młodych ludzi. Poniżej link do zbiórki.

więcej »


UWAGA SZKOLNA AKCJA - 21 marca
06.03.2020

TY JESTEŚ POWODEM

  • to pierwszy dzień wiosny, a więc: słońce, radość, ciepło, nadzieja, życie…
  • to wagary, a więc: lody, spacery, ogniska, zabawa, spotkania ze znajomymi… TAK BYŁO JESZCZE TAK NIEDAWNO
  • to od 15 lat Światowy Dzień Zespołu Downa

 

więcej »


Co robimy? Czyli nasze aktualne projekty!
01.03.2020

Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty z zakresu zdrowia, edukacji, rehabilitacji itp. Do zaoferowania mamy wiele projektów, w których mogą Państwo wziąć udział. Uczestnictwo w naszych projektach pozwoli nie tylko kompleksowo zadbać o swoje zdrowie, ale też rozwijać zainteresowania, pasje i umiejętności.

więcej »


Najlepsze życzenia dla Pań
01.03.2020

Z okazji 8 marca
 
Wszystkim paniom związanym z Milickim Stowarzyszeniem Przyjaciół dzieci i Osób Niepełnosprawnych życzymy wszystkiego najlepszego, dużo szczęścia i radości oraz samych uśmiechniętych dni.
 
Życzą Panowie z MSPDION

więcej »

Linki
1% dla OPP
BIP Akademia
Kalendarium
Strona powstała w ramach projektu "Ośrodek Wspierania Ekonomii Społecznej we Wrocławiu" współfinansowanego
ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego


CZŁOWIEK - NAJLEPSZA INWESTYCJA