Wersja dla osób niedowidzących

Starsze aktualności

Świetna zabawa podczas imprezy andrzejkowej
30.11.2023

Dziś uczniowie Ośroddka Rewalidacyjno-Wychowawczego bawią się na  niesamowitej imprezie andrzejkowej w restauracjach Parkowa!

więcej »


Podsumowanie październikowej asystentury
29.11.2023

Na dworze zrobiło się chłodno, pora więc ogrzać serca kolejną porcją zdjęć z realizacji projektu „Asystent osobisty osoby z niepełnosprawnościami”. Październik to kolejny miesiąc, w którym zapewnialiśmy osobom z niepełnosprawnościami wsparcie w postaci asystenta osobistego, którego głównym zadaniem jest pomaganie im w codziennych czynnościach.

więcej »


Alicja Szatkowska oznaczona przez Prezydenta RP
27.11.2023

Dziś w uroczystej atmosferze w Pałacu Prezydenckim doszło do wyjątkowego momentu, gdy Prezes Milickiego Stowarzyszenia Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych, Alicja Szatkowska, została uhonorowana Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski przez samego Prezydenta Andrzeja Dudę. Wydarzenie miało miejsce podczas spotkania z okazji Międzynarodowego Dnia Osób z Niepełnosprawnościami.

więcej »


Ziembul w Miliczu
23.11.2023

Mamy mega radość dzielić się z Wami wyjątkowym momentem, który niedawno miał miejsce w naszej organizacji! Gościliśmy niesamowity zespół muzyczny ZIEMBUL, a ich wizyta to nie tylko muzyka, ale także ogromna dawka inspiracji, która na zawsze pozostanie w sercach naszych uczestników!

więcej »


Wiemy ile uzbieraliśmy z balu andrzejkowego
22.11.2023

Po niesamowitym balu andrzejkowym, gdy emocje już opadły, przyszedł czas na podsumowanie naszego wspólnego wysiłku w zbiórce funduszy na doposażenie naszej hipoterapii, w tym zakup nowego siodła.

więcej »


Zwyczajne Walne Zebranie Członków Stowarzyszenia
21.11.2023

We wtorek 21.11.2023 r. odbyło się Walne Zebranie Członków MSPDiON. Wydarzenie miało miejsce w całkiem nowej lokalizacji, bo w otwartej w tym roku Kawiarni Spółdzielni Socjalnej "Poza horyzont". Spotkanie zostało zaplanowane na godzinę 16:00, jednak ze względu na brak kworum odbyło się ono w II terminie - 15 minut później.

więcej »


Szampańska zabawa w szczytnym celu
18.11.2023

Wspaniała atmosfera i dobra energia wypełniły w miniony weekend salę bankietową Restauracji Kaskada, gdzie odbył się Bal Charytatywny dla Milickiego Stowarzyszenia Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych. Impreza, oprócz zapewnienia uczestnikom ogromnej dawki świetnej zabawy, miała jeszcze jeden, ważniejszy cel - zbieranie środków, które wesprą uczestników naszych placówek.

więcej »


Wyjątkowe wyróżnienie dla naszej liderki
16.11.2023

„Pani Alicja Szatkowska jest wzorem osoby, której godność człowieka jest mottem życiowym”

Tymi słowami na ustach Marcin Wiącek – Rzecznik Praw Obywatelskich uhonorował wczoraj Prezes naszej organizacji dostojną Nagrodą RPO im. doktora Macieja Lisa. Laureatka nie ukrywała wzruszenia i zaszczytu, jakim jest dla niej to wyróżnienie.
 
Uroczysta gala odbyła się w auli Centrum Kształcenia i Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych CeKiRON przy Diakonii Diecezji Wrocławskiej Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego we Wrocławiu. Udział wzięli w niej zaproszeni goście, wśród których znaleźli się członkowie rodziny laureatki, jej przyjaciele i współpracownicy, w tym przedstawicielki Zarządu MSPDiON – Urszula Gaj i Anna Tarczyńska.

 

więcej »


TLT czyli jak zgłębić tajniki uwagi słuchowej!
15.11.2023

W dniu dzisiejszym chcemy się pochwalić ekscytującymi informacjami na temat naszej najnowszej inwestycji - TLT (Tomatis® Listening Test)! 

więcej »


Święto 11-go Listopada
14.11.2023

W poprzednim tygodniu placówki Milickiego Stowarzyszenia Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych zamieniły się w magiczne miejsca, gdzie sztuka, muzyka i kolor tworzyły niezapomniane wspomnienia. Podczas niezwykłych obchodów 11 listopada zabrzmiały piosenki i scenki, które wypełniły serca wszystkich obecnych patriotycznym duchem!

więcej »

Linki
1% dla OPP
BIP Akademia
Kalendarium
Strona powstała w ramach projektu "Ośrodek Wspierania Ekonomii Społecznej we Wrocławiu" współfinansowanego
ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego


CZŁOWIEK - NAJLEPSZA INWESTYCJA