Wersja dla osób niedowidzących

Starsze aktualności

Walne Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze
20.10.2021

Dnia 20.10.2021 r. w budynku Środowiskowego Domu Samopomocy odbyło się Walne Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze Członków Milickiego Stowarzyszenia Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych. Miało ono na celu podsumowanie działań naszego Stowarzyszenia w ostatnim czasie, a także wybór uzupełniający do Komisji Rewizyjnej.

więcej »


Rekrutacja na warsztaty - Kopalnia Nowa Ruda
20.10.2021

Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież (w tym z niepełnosprawnością) z Doliny Baryczy do udziału w kolejnych warsztatach fotograficznych!

więcej »


Byliśmy na Święcie Lasów Milickich
19.10.2021

Milickie Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych od lat współpracuje z Nadleśnictwem Milicz na wielu płaszczyznach. Zawsze możemy liczyć na wzajemne wsparcie. Dlatego też nie mogło nas zabraknąć na organizowanej przez naszych partnerów imprezie pod nazwą „Las. Knieja. Dziczyzna. 2021”, która odbyła się w sobotę 16.10.2021 r. na terenie Technikum Leśnego w Miliczu.

więcej »


MALUSZKI Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIAMI POTRZEBUJĄ PAŃSTWA POMOCY
18.10.2021

Drodzy czytelnicy! Zwracamy się do Państwa z wielką prośbą – jak zapewne wiecie, niedawno otworzyliśmy nową placówkę Milickie Centrum Wsparcia Capitol. Niestety, wciąż stoimy przed potrzebą doposażenia go. W związku z tym już po raz 4 wraca znana i lubiana AKCJA LICYTACJA!

więcej »


O Capitolu w radiu SuperNova
17.10.2021

Niedawne otwarcie naszej nowej placówki wspierającej najmłodsze dzieci – Milickiego Centrum Wsparcia Capitol wzbudziło niemałe zainteresowanie nie tylko wśród rodziców, ale także mieszkańców miasta i pobliskich mediów. W związku z tym Agnieszka Szatkowska-Paterek, Dyrektor Milickiego Centrum Wsparcia Capitol i Małgorzata Biernacka, Koordynator Poradni Autystycznej odwiedziły trzebnickie radio SuperNova, aby odpowiedzieć na kilka pytań zadanych przez redaktora Sebastiana Stelmacha.

więcej »


Milickie Centrum Wsparcia Capitol oficjalnie otwarte!
14.10.2021

W piątek 24 września nadszedł wreszcie moment, na który czekaliśmy od bardzo dawna – nastąpiło oficjalne otwarcie Milickiego Centrum Wsparcia Capitol. Nowo powstały ośrodek znajduje się przy ul. Kościuszki 9, w miejscu dawnego milickiego kina, po którym odziedziczył on nazwę (z łac. nawiązującą do faktu, że będzie prowadzony „z głową”). Capitol jest placówką skierowaną przede wszystkim do najmłodszych dzieci, które są tam kompleksowo diagnozowane przez zespół specjalistów, a następnie uczestniczą w rozmaitych zajęciach terapeutycznych z wykorzystaniem nowatorskiego sprzętu (np. lustra weneckie z elektrycznymi roletami, regulowane oświetlenie czy system Kinesis wykorzystywany przy zajęciach integracji sensorycznej).

więcej »


Q&A z Pawłem Wdówikiem – Pełnomocnikiem Rządu ds. Osób Niepełnosprawnych
14.10.2021

Z okazji otwarcia naszej nowej placówki – Milickiego Centrum Wsparcia Capitol, Milickie Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych miało okazję przyjąć w swoich progach wielu ważnych gości. Wśród nich znaleźli się m.in. Paweł Wdówik – Pełnomocnik Rządu ds. Osób Niepełnosprawnych, Marcin Krzyżanowski – Marszałek Województwa Dolnośląskiego, a także Jerzy Komorowski, Bogusława Kulińska i Paweł Parus z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego.

więcej »


Niespodzianka na Dzień Edukacji Narodowej
14.10.2021

Cóż za miła niespodzianka! Z okazji dzisiejszego święta – Dnia Edukacji Narodowej, przedszkolaki z grupy 6-latków „A” przy pomocy Pań postanowiły przygotować krótkie przedstawienie dla wszystkich pracowników naszej placówki. Trzeba przyznać, że wyszło im to rewelacyjnie…

więcej »


Zawiadomienie - Walne Zebranie członków stowarzyszenia
13.10.2021

Zarząd Milickiego Stowarzyszenia Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych zwołuje Walne Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze Członków Stowarzyszenia, które odbędzie się w dniu 20.10.2021 r. o godz. 16:00 w Środowiskowym Domu Samopomocy w Miliczu ul. Osadnicza 1c.

więcej »


Dziękujemy za Państwa 1% 2020
13.10.2021

W imieniu podopiecznych Milickiego Stowarzyszenia Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych składamy każdemu z Państwa ogromne podziękowania za wsparcie tegorocznej kampanii 1%. Każdy grosz przekazany na działalność statutową naszej organizacji pozwoli nam na podniesienie jakości życia osób z niepełnosprawnościami.

więcej »

Linki
1% dla OPP
BIP Akademia
Kalendarium
Strona powstała w ramach projektu "Ośrodek Wspierania Ekonomii Społecznej we Wrocławiu" współfinansowanego
ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego


CZŁOWIEK - NAJLEPSZA INWESTYCJA