Wersja dla osób niedowidzących

Starsze aktualności

Co robimy? Czyli nasze aktualne projekty!
31.12.2019

Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty z zakresu zdrowia, edukacji, rehabilitacji itp. Do zaoferowania mamy wiele projektów, w których mogą Państwo wziąć udział. Uczestnictwo w naszych projektach pozwoli nie tylko kompleksowo zadbać o swoje zdrowie, ale też rozwijać zainteresowania, pasje i umiejętności.

więcej »


Jak wygląda życie w Pokoju Wytchnień? - historia Pani Anny
18.11.2019

Przed Państwem historia kolejnego uczestnika Pokoju Wytchnień. Tym razem przybliżymy sylwetkę pani Ani, która z opieki wytchnieniowej korzysta od 2 lat. Wyjeżdża tam wspólnie z bratem Mariuszem. Ta bratnia dusza pozwala, że czuje się ona tam jak w domu.

więcej »


Kolejne zwycięstwo Eweliny Lisowskiej
16.11.2019

Znów to zrobiła! Ewelina Lisowska okazała się bezkonkurencyjna w ostatnim odcinku programu Twoja Twarz Brzmi Znajomo i wygrała go, wcielając się w rolę Edyty Górniak. Za ten znakomity występ otrzymała czek o wartości 10 000 zł, który po raz kolejny przekazała na naszą organizację.

więcej »


Wizyta studyjna z UMWŚ
14.11.2019

W ostatnim czasie Milickie Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych przyjmuje wielu zacnych gości chcących przyjrzeć się z bliska, jak wyglądają działania prowadzone w naszym ośrodku. Tym razem odwiedziła nas 19-osobowa delegacja z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego, aby na własne oczy zobaczyć to stowarzyszenie, o którym słyszeli wiele dobrego…

więcej »


Raj Story na musicalu Metro
11.11.2019

„(…) O marzeniach i rozczarowaniach, o pasji i zdradzie, o młodzieńczych ideałach i władzy pieniądza, a przede wszystkim to historia romantycznej miłości (…)” – tak w skrócie można opisać musical Metro, na który wybrali się uczestnicy projektu „Raj Story and friends recording tour”. Przesłanie tego dzieła jest dla naszych stowarzyszeniowych muzyków niezwykle ważne, ponieważ uświadamia, że „niemożliwe nie istnieje” i jeśli bardzo się tego pragnie oraz odpowiednio ciężko pracuje, można osiągnąć wymarzony sukces.

więcej »


Bal jak za dawnych lat…
08.11.2019

W rytmie lat 60., 70. i 80. odbył się Bal Seniora zorganizowany przez Milickie Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych w ramach projektu „Zdrowy styl życia osób 60+”. Wszyscy uczestnicy świetnie się bawili tańcząc do swoich ulubionych utworów i wspominając czasy swojej „pierwszej młodości”.

więcej »


Tydzień ze studentami psychologii
08.11.2019

Przez ostatni tydzień w Milickim Stowarzyszeniu Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych gościliśmy studentów V roku psychologii z Uniwersytetu Wrocławskiego. Grupa 21 osób pod okiem doc. Dr Aliny Czapigi przez 5 dni uczyła się w praktyce, obserwując pracę naszych specjalistów, ale też samemu stawiając diagnozy dzieciom. Po południu mieli natomiast wykłady teoretyczne w specjalnie wyznaczonej do tego sali. Ponadto sami poprowadzili też warsztaty sensoryczne dla naszych podopiecznych.

więcej »


Uroczysty apel z okazji Święta Niepodległości
07.11.2019

11 listopada w całym kraju obchodzone jest Święto Niepodległości. W Dziennym Ośrodku Rehabilitacyjno-Wychowawczym dzisiaj - 07.11.2019 roku odbył się uroczysty apel z okazji Święta Niepodległości. Na apelu odśpiewano Hymn Polski a także wyświetlono prezentację o 123-letniej niewoli naszego kraju. Po części oficjalnej rozpoczął się Przegląd Piosenki Patriotycznej. Wzięły w nim udział oddziały szkolne oraz grupa przedszkolna.

więcej »


Wizyta z Wielkiej Brytanii
06.11.2019

Dziś w Milickim Stowarzyszeniu Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych gdzieniegdzie dało się usłyszeć rozmowy prowadzone w języku angielskim. Wszystko za sprawą wizyty gości z Wielkiej Brytanii. Przybysze, którzy nas odwiedzili związani są z fundacjami Imago oraz Shared Care Scotland, a do przyjazdu zainspirowała ich postać naszej Prezes Alicji Szatkowskiej, którą poznali podczas konferencji OPIEKA WYTCHNIENIOWA W PERSPEKTYWIE ROZWIĄZAŃ MIĘDZYNARODOWYCH odbywającej się 5 listopada br.

więcej »


Zakupiliśmy zamki dmuchane
05.11.2019

Ależ zakup! Asortyment imprezowy Milickiego Stowarzyszenia Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych właśnie się powiększył. Dziś rano przyjechały do nas dwa piękne zamki dmuchane, które od teraz będzie można spotkać na festynach i piknikach organizowanych przez naszą organizację. Trzeba przyznać, że robią wrażenie.

więcej »

Linki
1% dla OPP
BIP Akademia
Kalendarium
Strona powstała w ramach projektu "Ośrodek Wspierania Ekonomii Społecznej we Wrocławiu" współfinansowanego
ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego


CZŁOWIEK - NAJLEPSZA INWESTYCJA