Wersja dla osób niedowidzących

Informacje dla rodziców

Coś wiecej o logorytmiece
25.04.2017

LOGORYTMIKA  to zajęcia prowadzone regularnie w grupach starszych naszego przedszkola. Jest formą ćwiczeń słowno - muzyczno – ruchowych, których wiodącym składnikiem jest rytm. Zajęcia prowadzone  w formie zabawy  są zarówno  elementem działań profilaktycznych w zakresie rozwoju mowy jak i formą wsparcia dla dzieci z opóźnionym rozwojem mowy i zaburzeniami mowy.  Mają bowiem wszechstronny wpływ na rozwój naszych dzieci niezależnie od ich poziomu intelektualnego, ruchowego i muzycznego.
 
Rytmiczne piosenki i wyliczanki sprawiają, że w sposób spontaniczny usprawnia się aparat mowy  a wymowa dzieci ulega znaczącej poprawie. Za sprawą śpiewania piosenek pogłębia się oddech, uaktywnia przepona a narząd głosowy jest wzmacniany. Treść piosenek natomiast rozwija wyobraźnię i zainteresowania dziecka oraz wzbogaca jego słownictwo.
 
Lubiana przez dzieci aktywność ruchowa ukierunkowana jest na kształtowanie umiejętności wykonywania ruchów lokomocyjnych, takich jak chodzenie czy bieganie, wykonywanie podskoków, przeskoków, poruszania się w schemacie własnego ciała i przestrzeni.
 
Muzyka dobierana jest w taki sposób by działać wyciszająco na emocje oraz rozładowywać i odreagowywać napięcia. Podczas zajęć dzieci tańczą, śpiewają i grają na perkusyjnych instrumentach muzycznych co przynosi im nie tylko wiele korzyści ale również ogromną radość! 
 
Poniżej prezentujemy wybrane zabawy i zachęcamy do obejrzenia nagrania, a wykorzystane w nim materiały pochodzą z kursu "Logorytmika" prowadzonego w Centrum Terapii i Edukacji Psychologiczno-Pedagogicznej ANIMA we Wrocławiu.
 
 

Linki
1% dla OPP
BIP Akademia
Kalendarium
Strona powstała w ramach projektu "Ośrodek Wspierania Ekonomii Społecznej we Wrocławiu" współfinansowanego
ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego


CZŁOWIEK - NAJLEPSZA INWESTYCJA