Wersja dla osób niedowidzących

KOLEJNY KROK W SAMODZIELNOŚĆ I

AKTUALNOŚCI                                               FORMY WSPARCIA                                                 REKRUTACJA

Projekt pn. „KOLEJNY KROK W SAMODZIELNOŚĆ I”
współfinansowany ze środków
Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych
 
Termin realizacji projektu: od 01 kwietnia 2022 r. do 31 marca 2025 r.  
Kierownik projektu – Iwona Górnicka
 
Projekt jest kontynuacją kompleksowego wsparcia dzieci, młodzieży i dorosłych osób niepełnosprawnych z różnym stopniem niepełnosprawności, w tym ze sprzężeniami. Kompleksowość polega na zastosowaniu szerokiego wachlarza wsparcia i gamy różnych form terapeutycznych umożliwiających adekwatną pomoc w oparciu o rzetelną analizę potrzeb.

Jak nam minęły wakacje? Aktywnie!
11.09.2023

Uczestnicy zajęć sportowo-społeczno-kulturalnych swoją wakacyjną przygodę zaczęli już w czerwcu. Byliśmy wtedy w Katowicach na American Cars Mania. Droga daleka ale warto było. Później odwiedziliśmy Park Przygód i Edukacji Górecznik, gdzie zamiast aut podziwialiśmy różne gatunki zwierząt. Zmęczeni ale zadowoleni, naszą wizytę zakończyliśmy pysznym obiadem i lodami. A na zakończenie letnich wojaży, wybraliśmy się do naszego kolegi Irka do Polic na piknik.

więcej »


Czas wolny w Mieszkaniu Treningowym – Prezentuje Patryk
28.07.2023

Pobyt w naszym krośnickim Mieszkaniu Treningowym to nie tylko ciągłe podnoszenie poziomu umiejętności kulinarnych, porządkowych czy społecznych. To także nauka spędzania wolnego czasu, w trakcie której, jak w każdym zwyczajnym domu, uczestnicy rozwijają swoje zainteresowania i spędzają czas zgodnie z własną wolą.

więcej »


Słoneczne warsztaty w Łazach
11.07.2023

Pobyt w Łazach był niezapomnianym doświadczeniem, który na długo będzie wywoływał uśmiech na twarzach uczestników. W sobotni poranek, 1 lipca 2023 roku, wyruszyliśmy pełni entuzjazmu w kierunku Łaz, gdzie dzieci z Ośrodka Rewalidacyjno-Wychowawczego w ramach projektu "Kolejny krok w samodzielność I" uczestniczyły w  wyjazdowych  warsztatach umiejętności społecznych dla dzieci i młodzieży z niepełnosprawnościami, w tym z autyzmem.

więcej »


I wtedy przyszedł maj...
15.06.2023

Kolejny miesiąc radosnych zajęć sportowo-kulturalno-społecznych za nami. Maj dla naszych uczestników był czasem aktywnego spędzania wolnych weekendów zarówno w formie stacjonarnej, jak i wyjazdowej.

więcej »


Kwiecień-plecień na zajęciach sportowo-kulturalno-społecznych
26.04.2023

Mijający miesiąc przyniósł ze sobą kontynuację zajęć sportowo-kulturalno-społecznych. Ich uczestnicy jak zawsze korzystali z rozmaitych form aktywności, zarówno w formie stacjonarnej, jak i wyjazdowej.

więcej »


Wiosna dawaj - Mieszkanie Treningowe
28.03.2023

Cześć wszystkim! Mamy dla was wspaniałe wideo, które opowiada o naszej wiosennej aktywności w mieszkaniu treningowym dla osób niepełnosprawnych. W tym filmiku zobaczycie, jak porządkowaliśmy teren wokół naszego mieszkania, przygotowywaliśmy pyszny obiad i uczestniczyliśmy w zajęciach ruchowych. To była fantastyczna okazja, aby spędzić czas na świeżym powietrzu i wspaniale się bawić.

więcej »


Podsumowanie zajęć sportowo-społeczno-kulturalnych
27.03.2023

Mamy ogromną przyjemność zaprosić Was na prezentację filmową z podsumowania zajęć sportowo-społeczno-kulturalnych, które odbyły się w ramach projektu "Kolejny krok w samodzielność I".

więcej »


Zajęcia na sportowo
24.03.2023

"W marcu jak w garncu" - mówi znane polskie przysłowie odnoszące się do nieprzewidywalnej pogody w pierwszym miesiącu wiosny, kiedy to mieszają się wszystkie pory roku. Na zajęciach sportowo-kulturalno-społecznych też było jak w garncu, z tym, że mieszaliśmy różne formy aktywności.

więcej »


Zajęcia świetlicowe w lutym
06.03.2023

Tęskniliście za relacjami z zajęć sportowo-kulturalno-społecznych? Jeśli tak, to świetnie się składa, bo właśnie zaspokajamy Waszą ciekawość. Oto krótkie podsumowanie naszych działań z ostatniego miesiąca.

więcej »


Aktywnie w nowym roku
01.02.2023

Minął już ponad miesiąc od ostatniej aktualizacji dotyczącej zajęć sportowo-kulturalno-społecznych, pora więc na kolejne podsumowanie. W styczniu jak zwykle aktywnie spędzaliśmy czas, doskonale się przy tym bawiąc.

więcej »

1 2 3 »
Linki
1% dla OPP
BIP Akademia
Kalendarium
Strona powstała w ramach projektu "Ośrodek Wspierania Ekonomii Społecznej we Wrocławiu" współfinansowanego
ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego


CZŁOWIEK - NAJLEPSZA INWESTYCJA