Wersja dla osób niedowidzących

Mamo, Tato, co Wy na to

Warsztaty terapeutyczne dla rodzin w Darłówku
18.07.2018

W dniach od 12 do 18 lipca podopieczni z Grupy Wsparcia uczestniczyli w Wyjazdowym Warsztacie Terapeutycznym w ramach projektu „Mamo, Tato, co Wy na to” finansowanego z budżetu Województwa Dolnosląskiego. Odbywał się on w nadmorskiej miejscowości Darłówko. W wyjeździe uczestniczyło 46 osób (dzieci z Grupy Wsparcia z rodzicami i rodzeństwem, terapeuci i kierowca). Uczestnicy byli zakwaterowani w Ośrodku Wypoczynkowym „Korsarz” w Darłówku, który zapewnił dla wszystkich 3 pyszne posiłki dziennie oraz był świetnie dostosowany do potrzeb naszych uczestników. Ponadto, dzięki doskonałej lokalizacji część zajęć mogła odbywać się na plaży, do której docieraliśmy pieszo. Nadmorskie powietrze sprzyjało warsztatom pobudzając kreatywność oraz mobilizując do działania, przez co przyniosły one świetny skutek.
Poniżej relacja z podziałem na dni :) Czytajcie i oglądajcie !
 

Czwartek, 12.07.2018 r.

Zbiórka wszystkich uczestników wyjazdu odbyła się o godzinie 5:45 na dziedzińcu MSPDiON. Na szczęście nikt się nie spóźnił, więc chwilę po godzinie 6 wyjechaliśmy nad morze. Około godziny 16 przybyliśmy na miejsce, gdzie czekał już na nas ciepły, domowy obiad. Po nim, a także po rozpakowaniu bagaży wyruszyliśmy na spacer, podczas którego przywitaliśmy nasz wspaniały Bałtyk. Po spacerze nadszedł czas na kolację, a następnie wzięliśmy udział w pierwszych zajęciach terapeutycznych. Rodzice uczestniczyli w bloku zajęć z psychologiem, natomiast dzieci w zajęciach metodą W.Sherborne. Były one, podobnie jak kilkugodzinna podróż, męczące, więc zaraz po nich udaliśmy się do łóżek.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Piątek, 13.07.2018 r.

Następny dzień rozpoczęliśmy od pobudki o godzinie 8:00. Godzina na przygotowanie i o 9:00 wszyscy spotkaliśmy się na śniadaniu. Następnie najedzeni wzięliśmy udział w zajęciach pn. Kreatywna Zabawa – doświadczenia z sensoplastyką. Rodzice w tym czasie uczestniczyli w zajęciach z psychologiem. Kolejnym punktem naszego planu był obiad, po którym rodziny udały się na plażę. Morskie powietrze świetnie nas dotleniło, przez co z łatwością zasnęliśmy.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Sobota, 14.07.2018 r.

W sobotę również budziki obudziły nas o 8:00, ale wszyscy byli wyspani i po godzinie stawili się na śniadaniu. Po nim udaliśmy się na zajęcia – rodzice z psychologiem, a dzieci na Kreatywną Zabawę – doświadczenia z wodą. Sprawiły one mnóstwo radości, gdyż niecodziennie ma się okazję rzucać balonami z wodą bez konsekwencji ;) Po zajęciach posililiśmy się pysznym obiadem, który dodał nam sił do dalszej zabawy na plaży. Pogoda w tym dniu dopisywała, więc nic nie stało na przeszkodzie, by wskoczyć do morza i popływać a także uruchomić swoje zdolności architektoniczne na plaży. Na koniec dnia zorganizowaliśmy ognisko, podczas którego zjedliśmy pieczone kiełbaski i potańczyliśmy do nastrojowej muzyki.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Niedziela, 15.07.2018 r.

W niedzielę tradycyjnie obudziliśmy się o 8:00, aby z uśmiechem rozpocząć kolejny dzień. Po śniadaniu udaliśmy się nad morze, aby korzystać ze słońca i dobrze się bawić. Część z nas udała się też na latarnię morską, aby z wysokości podziwiać nadmorską panoramę. Kolejna grupa natomiast wybrała się do kościoła. Po obiedzie czekała nas chyba najbardziej wyczekiwana atrakcja – rejs statkiem, a konkretnie galeonem pirackim Unicus, który na wszystkich zrobił ogromne wrażenie. Na koniec tego intensywnego dnia odbyły się jeszcze wspólne zajęcia integracyjne dla całych rodzin na terenie naszego ośrodka.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Poniedziałek, 16.07.2018 r.

Nowy tydzień rozpoczęliśmy od standardowej pobudki o godzinie 8:00 i śniadania o 9:00. Następnie znów udaliśmy się na plażę, gdzie korzystaliśmy z ostatniego słonecznego i ciepłego dnia naszego wyjazdu. Po obiedzie natomiast wzięliśmy udział w zajęciach terapeutycznych w grupach – rodzice z psychologiem, a dzieci w grach i zabawach ruchowych na świeżym powietrzu. Następnie zjedliśmy kolację, by po niej wrócić na boisko, gdzie, tak jak poprzedniego dnia, przeprowadzone zostały wspólne zajęcia integracyjne dla całych rodzin. Na koniec dnia nasz fotograf zabrał rodziny na plażę, gdzie wzięły one udział w profesjonalnej sesji o zachodzie słońca.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Wtorek, 17.07.2018 r.

Przedostatni dzień naszego wyjazdu rozpoczęliśmy od śniadania, po którym udaliśmy się w podróż do Darłowa. Tam rozdzieliliśmy się na grupy – rodzice udali się do zamku Książąt Pomorskich, a dzieci na plac zabaw. Następnie wszyscy spotkaliśmy się na Darłowskim rynku, aby wspólnie ochłodzić się lodami. Do „Korsarza” wróciliśmy na obiad, po którym wzięliśmy udział w kolejnych zajęciach – rodzice podsumowali wyjazd wraz z psychologiem, a dzieci w ramach Kreatywnej Zabawy przygotowały dla nich pamiątki z Darłówka – ozdobne świeczki oraz ramki na zdjęcia. Potem rodziny dostały czas wolny, aby w spokoju pożegnać się z morzem.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Środa, 18.07.2018 r.

Środa upłynęła nam pod znakiem wyjazdu, gdyż był to ostatni dzień naszych warsztatów. Obudziliśmy się nieco szybciej, by zejść na śniadanie o 8:45. Po nim, w sali konferencyjnej odbyło się podsumowanie wyjazdu, w trakcie którego obejrzeliśmy krótką relację filmową z poprzednich 6 dni. Potem nadszedł czas na pakowanie i przed godziną 11 wyruszyliśmy w drogę powrotną. Niestety nie udało nam się ominąć korków, przez co w Miliczu zameldowaliśmy się dopiero po godzinie 20. Wszyscy jednak byliśmy z niego zadowoleni i wróciliśmy z uśmiechami na twarzach, już wyczekując przyszłorocznego wyjazdu :)
 
Dziękujemy Bankowi Spółdzielczemu w Miliczu za darowiznę, która wspomogła nasz wyjazd. 
 

 

Linki
1% dla OPP
BIP Akademia
Kalendarium
Strona powstała w ramach projektu "Ośrodek Wspierania Ekonomii Społecznej we Wrocławiu" współfinansowanego
ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego


CZŁOWIEK - NAJLEPSZA INWESTYCJA