Wersja dla osób niedowidzących

ODDZIAŁ XI PDP

Zajęcia kulinarne
20.05.2015

20 maja było u nas bardzo smacznie, a to dlatego, że tego dnia w trakcie zajęć kulinarnych przygotowywaliśmy sałatkę warzywną. Sałata, szczypiorek, pomidory, proste a potrafi połechtać podniebienie… no bo oczywiście była też degustacja.

więcej »


Wystawa Wielkanocna
27.04.2015

27 marca zorganizowaliśmy Świąteczną Wystawę Wielkanocną, w której przygotowanie włączyły się wszystkie grupy Środowiskowego Domu Samopomocy oraz nasi koledzy z Warsztatu Terapii Zajęciowej. W trakcie wystawy była okazja podziwiać rozmaite cuda i cudeńka, których symbolika nawiązuje do świąt Wielkanocy. Były więc pisanki, kurczaczki, baranki, zajączki, itp. wykonane przeróżnymi technikami, od technik plastycznych, po wypieki. 

więcej »


Ognisko w Niesułowicach
20.04.2015

20 kwietnia wspólnie z kolegami ze Środowiskowego Domu Samopomocy udaliśmy się do Niesułowic. W zaprzyjaźnionej stadninie koników polskich rozpaliliśmy ogień, usmażyliśmy kiełbaski i ze smakiem zjedliśmy plenerowy obiad. Po posiłku głaskaliśmy koniki, karmiliśmy je, a one odwdzięczały się nam spokojnie pozując do zdjęć. 

więcej »


Udział we mszy świętej
17.04.2015

17 kwietnia wspólnie z naszymi kolegami ze Środowiskowego Domu Samopomocy, oraz pozostałymi zespołami klasowymi Dziennego Ośrodka Rehabilitacyjno-Wychowawczego wzięliśmy udział we mszy św. odprawionej w milickim kościele parafialnym pod wezwaniem św. Andrzeja Boboli. Było to wyjątkowe nabożeństwo. O oprawę muzyczną zadbała schola z naszego Ośrodka, w rolę ministrantów wcielili się nasi koledzy Mateusz Broda i Ireneusz Mielcarek, a Paweł Romanowicz i Mateusz Milian zaśpiewali wspólnie piosenkę pt. „My też możemy się śmiać”. 

więcej »


Śniadanie Wielkanocne
01.04.2015

1 kwietnia wspólnie z naszymi kolegami ze Środowiskowego Domu Samopomocy oraz Warsztatu Terapii Zajęciowej wzięliśmy udział w uroczystym śniadaniu Wielkanocnym. Po raz kolejny okazało się, że śniadanie wielkanocne, to najlepsze śniadanie w roku. Fajnie było je spożyć w tak licznym gronie. Rozsuwana sala widowiskowa Środowiskowego Domu Samopomocy pękała w szwach. 

więcej »


Przygotowanie do konkursu kulinarnego
01.04.2015

1 kwietnia wzięliśmy udział w Wielkanocnym Konkursie Kulinarnym pt. „Zdrowo i kolorowo”. Udział wymagał przygotowania potrawy wielkanocnej. Postawiliśmy na jajka, jak się okazało słusznie, bo zajęliśmy drugie miejsce. 

więcej »


Pierwszy dzień wiosny
21.03.2015

Zwyczajowo pierwszy dzień wiosny wypada 21 marca. Jako że w tym roku ten wyjątkowy dzień wypadał w sobotę, my postanowiliśmy celebrować go w piątek. A więc wspólnie z większością naszych kolegów ze Środowiskowego Domu Samopomocy udaliśmy na wagary… do pobliskiej Restauracji „Nad Zalewem”. Na miejscu przekąsiliśmy co nieco, pośmialiśmy się i wspólnie radowaliśmy się z nadejścia wiosny, chociaż tak naprawdę i zima w tym roku była bardzo wiosenna.  

więcej »

Linki
1% dla OPP
BIP Akademia
Kalendarium
Strona powstała w ramach projektu "Ośrodek Wspierania Ekonomii Społecznej we Wrocławiu" współfinansowanego
ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego


CZŁOWIEK - NAJLEPSZA INWESTYCJA