Wersja dla osób niedowidzących

Winda równych szans 2

11. Mieszkanie treningowe
13.07.2017

Ta forma wsparcia to praca nad uzyskaniem maksymalnej samodzielności i niezależności beneficjentów od rodziny, przystosowaniem do życia poza domem rodzinnym oraz utrwalaniem umiejętności nabytych w trakcie wcześniejszego pobytu w mieszkaniu. Działania dotyczą szeroko rozumianej samodzielności w różnych sferach życia podzielonych na cztery etapy: 
 
  1.  Trening czynności samoobsługowych podczas, którego beneficjenci uczą się dbania o higienę osobistą, przygotowywania prostych posiłków, zasad pracy w kuchni, nakrywania do stołu, odpowiedniego spożywania posiłków z użyciem sztućców. Ponadto, dbania o swój pokój, prania, obsługi sprzętów RTV i AGD.
  2. Trening czynności porządkowych, gdzie  beneficjenci uczą się utrzymywania czystości w mieszkaniu z użyciem właściwych sprzętów, urządzeń i odpowiednich środków czystości, dbania o teren przed budynkiem.
  3. Trening zachowań społecznych - beneficjenci nabywają i utrwalają podstawowe umiejętności niezbędne do funkcjonowania w społeczeństwie od planowania i robienia zakupów, poprzez aktywność na rynku pracy, dbanie o zdrowie, po świadomy i dobrowolny udział różnorakich wydarzeniach społecznych, kulturalnych, okazjonalnych, a także trenowanie zachowań wewnątrz grupy, właściwych interakcji, współżycia z innymi osobami, współmieszkańcami, gośćmi, osobamiz zewnątrz.
  4. Nauka spędzania i zagospodarowywania wolnego czasu w sposób pożyteczny i adekwatny do wieku i poziomu funkcjonowania, trenowanie nawyków odpowiedniego doboru okresu aktywności i odpoczynku z rozwijaniem zainteresowań włącznie.
 
Linki
1% dla OPP
BIP Akademia
Kalendarium
Strona powstała w ramach projektu "Ośrodek Wspierania Ekonomii Społecznej we Wrocławiu" współfinansowanego
ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego


CZŁOWIEK - NAJLEPSZA INWESTYCJA