Wersja dla osób niedowidzących

Zadanie III. Akcja-FotoEdukacja

Owocne warsztaty w Parku Iluminacji
06.11.2022

Tegoroczne warsztaty fotograficzne niemal dobiegły końca. Jako miejsce ostatnich w tym roku zajęć wybraliśmy dwie lokalizacje – znajdujący się w pobliżu Niezgody, wchodzący w skład kompleksu Stawy Milickie Stary Staw wraz z pobliską Czatownią, a także wyczekiwany przez wielu uczestników Park Iluminacji przy Zamku Topacz.

Niedzielną przygodę fotograficzną zaczęliśmy - zgodnie z lokalnym patriotyzmem – od fotografowania naszych pięknych Stawów Milickich. W tym celu skorzystaliśmy ze znajdującej się przy Starym Stawie czatowni, dzięki której mieliśmy doskonałe widoki na krajobrazy naszej przyrody. Wybraliśmy się też na wyprawę po pobliskim terenie w poszukiwaniu oznak jesieni, skupiając się na szczegółach z wykorzystaniem wysokich ustawień ogniskowej w naszych aparatach.

Po wyczerpującej wędrówce przyszedł czas na zregenerowanie sił podczas obiadu, po którym, gdy już zaszło słońce, pojechaliśmy do Ślęzy, w okolice Zamku Topacz. Tam zwiedzaliśmy (i oczywiście fotografowaliśmy) Park Iluminacji. W przeszłości byliśmy już w tym miejscu, jednak w tym roku przywitała nas zupełnie nowa ekspozycja, która była nie lada wyzwaniem, ponieważ wymagała m.in. odpowiednich ustawień czułości ISO, ale też pewnej, stabilnej ręki bądź znalezienia naturalnego statywu ze względu na długi czas naświetlania. Miejsce to było wymagające, jednak efekty naszej pracy z nawiązką wynagradzają włożony trud.

Był to niestety ostatni wyjazd w ramach tegorocznego projektu. Teraz przed nami nowe wyzwanie, w postaci stworzenia kalendarza zawierającego zdjęcia wykonane przez uczestników podczas siedmiu warsztatów. Potem przyjdzie czas na planowanie kolejnych działań. Jedno jest pewne – pomysłów, energii oraz pasji do dziedziny sztuki jaką jest fotografia nam nie zabraknie!

Zadanie dofinansowano w ramach projektu „Akcja-FotoEdukacja”
ze środków budżetu Województwa Dolnośląskiego i Gminy Milicz

Linki
1% dla OPP
BIP Akademia
Kalendarium
Strona powstała w ramach projektu "Ośrodek Wspierania Ekonomii Społecznej we Wrocławiu" współfinansowanego
ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego


CZŁOWIEK - NAJLEPSZA INWESTYCJA