Wersja dla osób niedowidzących

Mieszkanie Treningowe

Zmodernizowaliśmy kuchnię
30.03.2017

Od dłuższego czasu w mieszkaniach treningowych, które znajdują się w Krośnicach prowadzona jest modernizacja pomieszczeń takich jak: kuchnia i łazienki. 

więcej »


Remont Kuchni
14.02.2017

Z każdym rokiem coraz bardziej dostosowujemy do potrzeb osób niepełnosprawnych budynek, w którym działa mieszkanie treningowe. Do tej pory udało nam się naprawić dach, wyposażyć budynek, wyremontować pokoje, podjazd i chodnik przed wejściem do budynku, wymienić instalację wraz z piecem c.o., okna, a także zmodernizować łazienki oraz "pokój wytchnień". Każdy kolejny krok ma na celu stworzenie miejsca, w którym osoby z różnorakimi niepełnosprawnościami, będą mogły godnie i wygodnie spędzać swój wolny czas ale również mierzyć się z trudnościami i niedogodnościami dnia codziennego. 

więcej »


Osiemnastka Kacpra
01.08.2016

Kacper związany jest z naszym Stowarzyszeniem od urodzenia, czyli już od … 18 lat !!! W drodze do pełnoletności dał się poznać jako pilny uczeń, świetny kolega, (czasem mniej, czasem bardziej) aktywny uczestnik różnorakich zajęć, główny nawigator p.Sylwka oraz inicjator niektórych przedsięwzięć - jak np. namówienie Damiana Wojtaszka na zostanie naszym Ambasadorem ;-)

więcej »


Tak kibicowaliśmy w Mieszkaniu Treningowym
24.06.2016

        W domu przed telewizorem, czy na stadionie we Francji -  kibicowskie święto jakim jest trwające Euro 2016, można przeżywać na różne sposoby. My zdecydowaliśmy się dopingować potyczki naszych piłkarzy w swoim, MSPDiON-owym gronie. Strefę kibica zorganizowaliśmy w krośnickim mieszkaniu treningowym, gdzie w liczbie kilkunastu osób zagrzewaliśmy biało-czerwonych do bojów z Irlandią Północną i Ukrainą. Oba mecze zakończyły się zwycięstwem naszej reprezentacji. Dość powiedzieć, że mecz z Niemcami, bez naszego wsparcia, zakończył się wynikiem bezbramkowym ;-)

więcej »


Muzyka jest dobra na wszystko
23.05.2016

         Od pewnego czasu w mieszkaniu treningowym odbywają się próby zespołu muzycznego w skład którego wchodzą osoby związane z MSPDiON. Wprawdzie muzyczne eksperymenty i „Jamsession do rana” zdarzały się już wcześniej, jednak dopiero w ostatnim czasie nabrały one profesjonalnego charakteru i odbywają się cyklicznie, zazwyczaj w czwartki.

więcej »


Wiosna w Mieszkaniu
22.04.2016

           Mimo że tegoroczna zima niespecjalnie dokuczała lokatorom krośnickiego mieszkania treningowego, z niecierpliwością czekali na wiosnę… no i się doczekali. A wiosną, jak to wiosną, czas na prace w ogródku. 

więcej »


Nowości w mieszkaniu treningowym
19.04.2016

          Od niedawna osoby z niepełnosprawnością korzystające ze wsparcia MSPDiON w ramach  krośnickiego mieszkania treningowego mają do dyspozycji dwie komfortowe łazienki wyposażone w nowoczesny sprzęt sanitarny. 

więcej »


Tłusty... piatek
05.02.2016

         W tym roku tłusty czwartek wypadł u nas w … piątek. Dlaczego w piątek? W sumie to nie wiadomo, może dlatego, że akurat tego dnia mieliśmy więcej czasu, a może po prostu bardziej nam się chciało … Najważniejsze, że efekty naszej pracy były smaczne.

więcej »


Zima 2015/2016
23.01.2016

          W tym roku zima rzadko ukazywała nam swoje uroki. Dzięki temu mogliśmy spożytkować swoją energię na realizację innych działań oraz rozwój umiejętności, na co zwykle czasu brak.

więcej »


Nadeszła jesień
10.11.2015

            Lato odeszło, nadeszły krótsze, chłodniejsze dni, a otaczająca nasze mieszkanie przyroda zmieniła barwy zielone na … różnokolorowe. Wraz z kolejną porą roku przyszły dodatkowe obowiązki – sprzątanie terenu wokół budynku.

więcej »

1 2 3 »
Linki
1% dla OPP 1% dla OPP
BIP Akademia
Kalendarium
Strona powstała w ramach projektu "Ośrodek Wspierania Ekonomii Społecznej we Wrocławiu" współfinansowanego
ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego


CZŁOWIEK - NAJLEPSZA INWESTYCJA