Wersja dla osób niedowidzących

Starsze aktualności

Wizyta studyjna z Gruzji
08.06.2018

W naszym stowarzyszeniu gościliśmy przedstawicieli organizacji pozarządowych z Batumi – Gruzji, działających w sferze pomocy społecznej i współpracy z młodzieżą. Ta wizyta studyjna okazała się być świetnym pretekstem do pokazania dobrych praktyk w praktyce, którego efektem będzie stworzenie kompleksowego stowarzyszenia wspierającego dzieci, młodzież i osoby dorosłe z niepełnosprawnością, dla którego Milickie Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych będzie inspiracją.

Jest to dla nas kolejne wyróżnienie płynące z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego, który po raz wtóry docenił działalność i pracę naszych członków, wolontariuszy i pracowników na milickiej a także dolnośląskiej arenie, przedstawiając gościom - jak powiedzieli - jeden z wzorcowych ośrodków w Polsce. Wizytę rozpoczęliśmy od spotkania z liderami stowarzyszenia – Alicją Szatkowską, Prezes Stowarzyszenia i Iwoną Górnicką, Wiceprezes i Dyrektor Dziennego Ośrodka Rewalidacyjno-Wychowawczego, które podzieliły się doświadczeniami nabytymi w trakcie naszej pracy. Następnie wyruszyliśmy do naszych grup przedszkola integracyjnego, aby pokazać jak opiekujemy się tymi najmniejszymi, stawiając przy tym na integrację. Następnie odwiedziliśmy uczniów Ośrodka Rewalidacyjno-Wychowawczego i gabinety terapii indywidualnej, w tym psychologa, pedagoga i logopedy. Alicja Szatkowska pokazała także jak wygląda nasz dział medyczny, w tym gabinety fizjoterapeutyczne oraz salę sensoryczną. Wizyta przebiegła pomyślnie, a goście nie kryli podziwu i włożonego trudu pracy w działalność organizacji. Nasi goście odwiedzili wraz z panią Prezes także Urząd Gminy Milicz, oraz Środowiskowy Dom Samopomocy i Warsztat Terapii Zajęciowej.
Wizyty studyjne, które przeprowadzamy, są nie tylko częścią poznawania działalności naszego ośrodka ale i wymiany doświadczeń, które z pewnością zaprocentują nie tylko w Polsce, ale jak pokazaliśmy tym spotkaniem, również w innych krajach.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Linki
1% dla OPP
BIP Akademia
Kalendarium
Strona powstała w ramach projektu "Ośrodek Wspierania Ekonomii Społecznej we Wrocławiu" współfinansowanego
ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego


CZŁOWIEK - NAJLEPSZA INWESTYCJA