Wersja dla osób niedowidzących
---> NASZE LICYTACJE
01.07.2018

Opieka wytchnieniowa w Polsce jest ważnym, ale pomijanym i bagatelizowanym problemem. Ciężko sobie wyobrazić, jak trudne jest zajmowanie się osobą ze sprzężoną niepełnosprawnością, gdyż wymaga ona całodobowej opieki. W rezultacie, pochłonięci swoimi obowiązkami opiekunowie nie mają czasu na ważne dla życia codziennego sprawy, m.in. wyjazd do lekarza, przez co zaniedbują swoje własne zdrowie. Dzieci, którymi trzeba się zająć naturalnie z wiekiem rosną, nabierają wagi, a ich rodzicom coraz szybciej ubywa sił. Trudno jest jednak mówić o rehabilitacji u rodziców, a przecież przy codziennej pomocy osobie ze sprzężoną niepełnosprawnością np. przy wchodzeniu do wanny nietrudno nabawić się urazów kręgosłupa. Nie raz zdarzały się sytuacje, że rodzina została bez środków do życia przez to, że jej żywiciel przez uraz został pozbawiony źródła dochodu. Rodzice jednak nie potrzebują dodatkowych pieniędzy, a naszej pomocy, naszego profesjonalnego sprzętu i naszego czasu. Dlatego też Milickie Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych wychodzi tym potrzebom naprzeciw.

2-dniowe szkolenia dla kadry zatrudnionej w placówkach oświatowych
22.06.2018

 

Milickie Stowarzyszenia Przyjaciól Dzieci i Osób Niepełnosprawnych organizuje 2-dniowe szkolenie dla kadry zatrudnionej w placówkach oświatowych Ośrodkach Szkolno– Wychowawczych, Środowiskowych Domach Samopomocy, Warsztatach Terapii Zajęciowej.Szkolenia o tematyce: „ROZWAŻNA INTERWENCJA W PRZYPADKU WYSTĄPIENIA ZACHOWAŃ TRUDNYCH, O CHARAKTERZE SEKSUALNYM, U PODOPIECZNEGO Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIĄ INTELEKTUALNĄ” w ramach realizacji projektu " Mamo, tato co wy na to"

Witajcie, wakacje!
22.06.2018

Na ten moment czekały wszystkie dzieci - dzisiaj oficjalnie zakończyliśmy rok szkolny 2017/2018. Podczas uroczystości, która odbyła się na dziedzińcu Dziennego Ośrodka Rewalidacyjno-Wychowawczego, uczniowie odebrali świadectwa, dyplomy i pożegnali się na 2 miesiące ze swoimi nauczycielami.

Zakończenie roku szkolnego
20.06.2018

Przepiękne dekoracje, stoły przystrojone ogrodowymi kwiatami, domowe wypieki, smaczne owoce i zapach świeżo parzonej kawy….. tak uczniowie z oddziału IX i XI – wraz ze swoimi Paniami, powitali Rodziców.

Darczyńca z Gibą w MSPDION
19.06.2018

W dniu dzisiejszym mieliśmy okazję ugościć w naszej organizacji pana Arkadiusza, który wylicytował Złoty Medal z Mistrzostw Świata za kwotę 6100 zł. To spotkanie możemy zaliczyć do kolejnych dobrych inicjatyw naszych darczyńców, ponieważ w naszej organizacji gościliśmy także jednego z najlepszych siatkarzy świata, Brazylijczyka Gilberto de Godoy Filho, zwanego Gibą. Jest to kolejny przejaw filantropii, który przyczynił się do wsparcia programu Akcja Licytacja #PokójWytchnień.

Fan Zona z KKN-em
19.06.2018

We wtorkowe popołudnie w świetlicy "Na Szewskiej" Klub Kibiców Niepełnosprawnych zorganizował Fan Zonę czyli wspólne oglądanie pierwszego meczu piłkarskiej reprezentacji Polski na Mistrzostwach Świata w Rosji.

Strona Główna

Koszulka przekazana!
12.06.2018

Projekt AKCJA LICYTACJA #PokójWytchnień przynosi pierwsze żniwa! Dnia 12 czerwca mieliśmy okazję gościć osobę, która przez swoją filantropię i chęć czynienia dobra przyczyniła się do wsparcia działań programu Pokój Wytchnień, którego ideą jest umożliwienie opiekunom osób ze sprzężonymi niepełnosprawnościami znalezienie czasu na potrzeby dnia codziennego, jednocześnie zapewniając kompleksową opiekę osobom dotkniętym przez los. Pani Agata dołożyła swoją cegiełkę poprzez wylicytowanie koszulki z autografami gwiazd siatkówki, takich jak Giba, Raul Lozano czy Łukasz Kadziewicz.

Wizyta rozpoczęła się od spotkania z panią Prezes Alicją Szatkowską, która odpowiedziała o misji i celach naszej organizacji. Wspomnieliśmy także, jak trudną kwestią jest opieka wytchnieniowa w Polsce. Brak systemowych środków wymusza na nas wsparcie „od projektu do projektu”, w związku z tym poczyniono starania o stworzenie wielkiej akcji społecznej, w ramach której gwiazdy sportu i estrady przekazują nam na wyżej wymieniony cel swoje bezcenne pamiątki. Po zrozumieniu problematyki Pokoju Wytchnień, która wywarła na niej pani Agata sprawiła nam miłą niespodziankę, przekazując na ten cel piłkę z autografami podstawowych siatkarzy ekstraklasowego klubu SKRY Bełchatów oraz pamiątkowe medale. Ogromnie dziękujemy za te dary, które z pewnością w znaczący sposób wspomogą nasze działania. 
Aby nie być gołosłownym postanowiliśmy zapoznać naszego darczyńcę ze specyfiką naszej działalności. Pokazaliśmy w Ośrodku grupę, która w przyszłości będzie beneficjentem Pokoju Wytchnień tzw. grupę ZR-W prowadzoną metodą zajęć Rewalidacyjno-Wychowawczych. Następnie ruszyliśmy do Środowiskowego Domu Samopomocy, w którym przebywają uczestnicy tego programu w Ośrodku Dziennym. Tam wraz z koordynatorem programu Pawłem Kątnikiem, gospodarzem obiektu Ireną Kuc-Sierpińską oraz koordynatorem akcji Przemysławem Walniczkiem rozmawialiśmy o nawiązaniu współpracy. Przekazywaliśmy także swoje obawy dotyczące organizacji eventów, a także plany wyjazdu na memoriał Kamili Skolimowskiej do Chorzowa. Następnie obejrzeliśmy w Krośnicach główny cel naszego spotkania, czyli Pokój Wytchnień, na tym spotkanie się zakończyło – w miłej, przyjaznej, lecz poruszającej atmosferze, obiecując sobie zacieśnienie współpracy.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Linki
1% dla OPP
BIP Akademia
Kalendarium
Strona powstała w ramach projektu "Ośrodek Wspierania Ekonomii Społecznej we Wrocławiu" współfinansowanego
ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego


CZŁOWIEK - NAJLEPSZA INWESTYCJA