Wersja dla osób niedowidzących
Przeżyjmy to jeszcze raz-Noworoczny Koncert Wdzięczności!
22.01.2019

Dla wszystkich nieobecnych na Noworocznym Koncercie Wdzięczności, a także tych, którzy chcieliby przeżyć te chwile ponownie – przygotowaliśmy niespodziankę! Zapraszamy serdecznie do obejrzenia krótkiego materiału filmowego podsumowującego niedzielne wydarzenie muzyczno-religijne, mające miejsce w Kościele pw. św. Andrzeja Boboli w Miliczu. W rolach głównych: Schola dziecięca i młodzieżowa, Raj Story, uczniowie OR-W i Przedszkola Niepublicznego przy MSPDiON, Małgorzata Wilk i Wojciech Magnucki, uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy, Warsztatu Terapii Zajęciowej i programu Trener Pracy oraz zespół The Finest. Miłego seansu!

Wyśpiewali noworoczne "Dziękuję" za 25 lat wsparcia Stowarzyszenia!
20.01.2019

Tylu artystów na jednej scenie nasz kościół jeszcze nie widział! Wszystko za sprawą nowej inicjatywy Milickiego Stowarzyszenia Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych przy współpracy z parafią pw. św. Andrzeja Boboli w Miliczu - Noworocznego Koncertu Wdzięczności. Koncert miał na celu wyśpiewać „dziękuję” wszystkim darczyńcom, wolontariuszom oraz ludziom dobrej woli, którzy wspierają nas od wielu lat i zapełnili Świątynię w liczbie ponad pół tysiąca osób!

Msza św. dziękczynna przed Noworocznym Koncertem Wdzięczności
20.01.2019

Jeszcze zanim rozpoczęły się emocje związane z Noworocznym Koncertem Wdzięczności, 20 stycznia o godzinie 16:00 odbyła się msza św. w intencji darczyńców, wolontariuszy i wszystkich ludzi dobrej woli, którzy na przestrzeni 25-lat wspierali Milickie Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych. Odbyła się ona w Kościele pw. św. Andrzeja Boboli w Miliczu, a koncelebrowali ją ksiądz Michał Olszański i ksiądz Zbigniew Słobodecki, proboszcz Parafii.

Ważne zmiany dotyczące skierowań na zabiegi rehabilitacyjne
19.01.2019

Milickie Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych informuje, że w związku z wejściem w życie od 1 stycznia 2019 r. Rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 13 grudnia 2018 r., ulega modyfikacji skierowanie na cykl zabiegów w ramach fizjoterapii ambulatoryjnej.

Warsztaty w Karpaczu
16.01.2019

W dniach 11-13 stycznia 2019 roku w Centrum Szkoleniowo–Rekreacyjnym Hotel „Karolinka” w  Karpaczu, Milickie Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych zorganizowało trzydniowe wyjazdowe zajęcia ogólnorozwojowe dla małych dzieci i ich rodzeństwa, połączone z warsztatami dla rodziców. Warsztaty odbyły się w ramach projektu pn. „Wsparcie na starcie”. Karpacz przywitał nas piękną, zimową pogodą. 

Spot z Prezentacji Pucharu Świata - przeżyjmy to jeszcze raz!
16.01.2019

Przeżyjmy to jeszcze raz. Przyjazd do Milicza Pucharu Świata zdobytego przez naszych siatkarzy wywołał wśród naszych podopiecznych wielkie emocje. Każdy chciał go zobaczyć, dotknąć i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Spotkanie odbyło się w Środowiskowym Domu Samopomocy i uczestniczyli w nim podopieczni placówki macierzystej oraz Warsztatu Terapii Zajęciowej i Ośrodka Rewalidacyjno-Wychowawczego. Wszyscy uczestnicy byli ubrani w biało czerwone barwy z kibicowskimi akcentami m.in. flagami, szalikami i czapkami budując przy tym prawdziwą siatkarską atmosferę. A kto nie był niech żałuje! Zapraszamy do obejrzenia wraz z nami nagrania z tego wydarzenia:

Strona Główna

Alicja Szatkowska laureatką Europejskiej Nagrody Obywatelskiej!
21.09.2018

W piątek, 21 września 2018 roku reprezentacja Milickiego Stowarzyszenia Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych pojawiła się w siedzibie Parlamentu Europejskiego w Warszawie, gdzie obyło się uroczyste wręczenie Europejskiej Nagrody Obywatelskiej. Jedyną wśród wyróżnionych osób została nasza pani Prezes – Alicja Szatkowska, natomiast nagrody również otrzymali Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy oraz Forum Żydów Polskich.

Europejska Nagroda Obywatelska jest prestiżowym wyróżnieniem, które co roku przyznaje się nie więcej niż 50 obywatelom, grupom, stowarzyszeniom i organizacjom. Nominowani do nagrody powinni cechować się szczególnymi działaniami i wyjątkowym zaangażowaniem w działalność odzwierciedlającą wartości wynikające z Karty Praw Podstawowych Unii Europejskiej, promując lepsze zrozumienie i ściślejszą integrację między obywatelami a państwami członkowskimi. Polscy deputowani Parlamentu Europejskiego mają prawo do nominowania jednego kandydata, a nagrodę przyznaje kapituła złożona z posłów reprezentujących różne grupy polityczne. Pani Prezes Alicja Szatkowska została nominowana przez pana Marka Plurę. 
Na początku tej uroczystości laureaci spotkali się we własnym gronie, rozmawiając o swoich działaniach społecznych na rzecz działalności dobroczynnej, charytatywnej. Spotkanie otworzył szef Parlamentu Europejskiego w Polsce Jacek Safuta. Po jego wstępie głos zabrał Europoseł Marek Plura, który rozpoczął swą laudację słowami: „Mam zaszczyt i przyjemność przedstawić państwu pierwszą laureatkę Europejskiej Nagrody Obywatelskiej, panią Alicję Szatkowską, założycielkę, prezeskę i siłę napędową funkcjonującego już niemal 30 lat i stale dynamicznie się rozwijającego Stowarzyszenia (…) ”, po czym kontynuował następującymi słowami: „(…) Alicja to osoba, która zauważa potrzeby, braki, wyzwania i możliwości i natychmiast zaczyna działać. Tak właśnie powstało MSPDiON – jako odpowiedź na brak placówek, które na prowincji, na terenach wiejskich czy w małych miasteczkach są w stanie wspierać kompleksowo osoby z niepełnosprawnością od narodzin po godną starość. Kiedy patrzy się na Alicję w działaniu nasuwają się określenia „Babka z Powerem” czy „petarda”! Jest niestrudzona w pracy, nieustraszona w dążeniu do celu i nieprawdopodobnie kreatywna”. Następnie przytoczył, jakim zmysłem Prezes Szatkowska budowała na przestrzeni lat działalność organizacji: „(…) Aby rozwinąć tak wiele form działalności, trzeba umieć zbudować świetny zespół, zarazić innych swoją pasją, przekonać do swoich wartości i przekonań. Trzeba także pozyskać sojuszników, przekonywać oponentów, współpracować z innymi instytucjami i organizacjami, zachować otwarty umysł i stale poszukiwać najlepszych wzorców. Krótko mówiąc – trzeba być taką osobą jak Alicja Szatkowska (…) Alicja i jej współpracownicy dzień po dniu dokonują małych cudów, zmieniając życie wielu ludzi na lepsze, pełniejsze, godniejsze, zmieniając rezygnację w nadzieję, łzy rozpaczy w łzy radości, budząc aspiracje, dodając sił”. Następnie pogratulował, honorując naszą laureatkę gromkimi brawami i zapraszając po odbiór nagrody.
Prezes na wstępie podziękowała wszystkim pracownikom i rodzicom, chcąc im powiedzieć, że nie byłaby tu gdzie jest, gdyby nie oni. Zaufanie, jakim ją obdarzono, pozwala na realizację jej marzeń i wizji, które od 25 lat, dzięki rodzicom przekuwane są na rzeczywistość. „Jestem wam wszystkim naprawdę bardzo wdzięczna”. Po chwili odniosła się do swoich dzieci i wnuków, które w szczególności po stracie męża obdarzyły ją największym wsparciem, na jakie mogła liczyć. Podziękowania skierowała także do przyjaciół Milickiego Stowarzyszenia Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych – do Europosła Marka Plury, Jarosława Dudy - Senatora RP, oraz Posłów na Sejm RP Sławomira Piechoty i Piotra Babiarza, dziękując im za otwartość na problematykę niepełnosprawności i działanie ponad podziały polityczne. Po tych słowach rozległy się ogromne brawa, pojawiły się łzy wzruszeń i niespodzianka od Zarządu i pracowników Stowarzyszenia – przepiękny kosz wiosennych kwiatów, symbolizujący nieustannie rodzącą się nadzieje na lepsze jutro.
W imieniu wszystkich członków, pracowników i wolontariuszy Milickiego Stowarzyszenia Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych pragniemy wyrazić naszą niezmierną dumę, mając takiego lidera jak Pani. Serdecznie gratulujemy otrzymania Europejskiej Nagrody Obywatelskiej, która pokazuje, że nasza wspólna praca na rzecz lokalnej społeczności, przełamywania barier, działania ponad podziałami doceniana jest nie tylko na arenie Dolnego Śląska czy naszego kraju, ale nawet w silnej i zjednoczonej Europie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Linki
1% dla OPP
BIP Akademia
Kalendarium
Strona powstała w ramach projektu "Ośrodek Wspierania Ekonomii Społecznej we Wrocławiu" współfinansowanego
ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego


CZŁOWIEK - NAJLEPSZA INWESTYCJA