Wersja dla osób niedowidzących
Co robimy? Czyli nasze aktualne projekty!
31.12.2019

Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty z zakresu zdrowia, edukacji, rehabilitacji itp. Do zaoferowania mamy wiele projektów, w których mogą Państwo wziąć udział. Uczestnictwo w naszych projektach pozwoli nie tylko kompleksowo zadbać o swoje zdrowie, ale też rozwijać zainteresowania, pasje i umiejętności.

Zapraszamy na Imieniny Bociana 2019!
20.07.2019

Już w najbliższy weekend Milickie Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych włączy się w organizację Charytatywnego Festynu Rodzinnego „Imieniny Bociana” w Godnowej. Będzie to jubileuszowa, X edycja imprezy, podczas której, przy współpracy z Radą Sołecką Godnowej oraz Stowarzyszeniem Godnowa PrzyLesie, będziemy zbierać pieniądze na program #PokójWytchnień, którego ideą jest umożliwienie opiekunom osób ze sprzężonymi niepełnosprawnościami znalezienia czasu na potrzeby życia codziennego, tj. wizyty u lekarza, sanatorium, spotkania z rodziną i przyjaciółmi czy najzwyklejszy odpoczynek, jednocześnie zapewniając kompleksową opiekę osobom dotkniętym przez los.

Niespodziewana wizyta Barberów
18.07.2019

Ależ niespodzianka! Mieliśmy dziś okazję gościć w naszym ośrodku reprezentantów Barber Shop Akademia Barberingu Mayer&Matykiewicz, którzy wpadli do nas z niespodziewaną wizytą. Nasi goście byli u nas przejazdem, ale zdążyliśmy omówić kilka istotnych kwestii.

Warsztat edukacyjny w ramach projektu „Aktywny DolnoŚlązak”
09.07.2019

W dniach 6-9 lipca 2019 w Zachełmiu odbył się warsztat edukacyjny. Wzięło w nim udział 13 rodzin (uczniowie z niepełnosprawnościami, rodzeństwo, rodzice) - w sumie wraz z kadrą 46 osób. Pod opieką kadry MSPDiON uczestnicy realizowali program zajęć edukacyjnych, zwiedzali urokliwe miejsca oraz wspólnie świetnie się bawili.

Nasz nowy samochód
09.07.2019

Flota pojazdów Milickiego Stowarzyszenia Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych znów się powiększyła! Jej szeregi zasilił tym razem 9-osobowy Mercedes-Benz Sprinter z 2019 roku z wysokoprężnym silnikiem o pojemności 2,2 litra. Pojazd posiada w swoim wyposażeniu m.in. windę elektryczną marki DHOLLANDIA umożliwiającą wsiadanie osobom na wózkach.

Na dwóch kółkach po zdrowie dla dzieci
08.07.2019

W poniedziałkowe przedpołudnie Milickie Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych odwiedził prawdziwy rowerowy pasjonat, ale przede wszystkim człowiek o złotym sercu - Pan Janusz Kobyłka, który w ramach akcji Rajd „4 kąty Polski” po zdrowie dla dzieci objeżdża rowerem Polskę w celu zbierania pieniędzy na podopiecznych Fundacji "Stella" im. Agaty Orłowskiej - Rehabilitacja dzieci i dorosłych z Lubartowa.

Strona Główna

Alicja Szatkowska laureatką Europejskiej Nagrody Obywatelskiej!
21.09.2018

W piątek, 21 września 2018 roku reprezentacja Milickiego Stowarzyszenia Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych pojawiła się w siedzibie Parlamentu Europejskiego w Warszawie, gdzie obyło się uroczyste wręczenie Europejskiej Nagrody Obywatelskiej. Jedyną wśród wyróżnionych osób została nasza pani Prezes – Alicja Szatkowska, natomiast nagrody również otrzymali Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy oraz Forum Żydów Polskich.

Europejska Nagroda Obywatelska jest prestiżowym wyróżnieniem, które co roku przyznaje się nie więcej niż 50 obywatelom, grupom, stowarzyszeniom i organizacjom. Nominowani do nagrody powinni cechować się szczególnymi działaniami i wyjątkowym zaangażowaniem w działalność odzwierciedlającą wartości wynikające z Karty Praw Podstawowych Unii Europejskiej, promując lepsze zrozumienie i ściślejszą integrację między obywatelami a państwami członkowskimi. Polscy deputowani Parlamentu Europejskiego mają prawo do nominowania jednego kandydata, a nagrodę przyznaje kapituła złożona z posłów reprezentujących różne grupy polityczne. Pani Prezes Alicja Szatkowska została nominowana przez pana Marka Plurę. 
Na początku tej uroczystości laureaci spotkali się we własnym gronie, rozmawiając o swoich działaniach społecznych na rzecz działalności dobroczynnej, charytatywnej. Spotkanie otworzył szef Parlamentu Europejskiego w Polsce Jacek Safuta. Po jego wstępie głos zabrał Europoseł Marek Plura, który rozpoczął swą laudację słowami: „Mam zaszczyt i przyjemność przedstawić państwu pierwszą laureatkę Europejskiej Nagrody Obywatelskiej, panią Alicję Szatkowską, założycielkę, prezeskę i siłę napędową funkcjonującego już niemal 30 lat i stale dynamicznie się rozwijającego Stowarzyszenia (…) ”, po czym kontynuował następującymi słowami: „(…) Alicja to osoba, która zauważa potrzeby, braki, wyzwania i możliwości i natychmiast zaczyna działać. Tak właśnie powstało MSPDiON – jako odpowiedź na brak placówek, które na prowincji, na terenach wiejskich czy w małych miasteczkach są w stanie wspierać kompleksowo osoby z niepełnosprawnością od narodzin po godną starość. Kiedy patrzy się na Alicję w działaniu nasuwają się określenia „Babka z Powerem” czy „petarda”! Jest niestrudzona w pracy, nieustraszona w dążeniu do celu i nieprawdopodobnie kreatywna”. Następnie przytoczył, jakim zmysłem Prezes Szatkowska budowała na przestrzeni lat działalność organizacji: „(…) Aby rozwinąć tak wiele form działalności, trzeba umieć zbudować świetny zespół, zarazić innych swoją pasją, przekonać do swoich wartości i przekonań. Trzeba także pozyskać sojuszników, przekonywać oponentów, współpracować z innymi instytucjami i organizacjami, zachować otwarty umysł i stale poszukiwać najlepszych wzorców. Krótko mówiąc – trzeba być taką osobą jak Alicja Szatkowska (…) Alicja i jej współpracownicy dzień po dniu dokonują małych cudów, zmieniając życie wielu ludzi na lepsze, pełniejsze, godniejsze, zmieniając rezygnację w nadzieję, łzy rozpaczy w łzy radości, budząc aspiracje, dodając sił”. Następnie pogratulował, honorując naszą laureatkę gromkimi brawami i zapraszając po odbiór nagrody.
Prezes na wstępie podziękowała wszystkim pracownikom i rodzicom, chcąc im powiedzieć, że nie byłaby tu gdzie jest, gdyby nie oni. Zaufanie, jakim ją obdarzono, pozwala na realizację jej marzeń i wizji, które od 25 lat, dzięki rodzicom przekuwane są na rzeczywistość. „Jestem wam wszystkim naprawdę bardzo wdzięczna”. Po chwili odniosła się do swoich dzieci i wnuków, które w szczególności po stracie męża obdarzyły ją największym wsparciem, na jakie mogła liczyć. Podziękowania skierowała także do przyjaciół Milickiego Stowarzyszenia Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych – do Europosła Marka Plury, Jarosława Dudy - Senatora RP, oraz Posłów na Sejm RP Sławomira Piechoty i Piotra Babiarza, dziękując im za otwartość na problematykę niepełnosprawności i działanie ponad podziały polityczne. Po tych słowach rozległy się ogromne brawa, pojawiły się łzy wzruszeń i niespodzianka od Zarządu i pracowników Stowarzyszenia – przepiękny kosz wiosennych kwiatów, symbolizujący nieustannie rodzącą się nadzieje na lepsze jutro.
W imieniu wszystkich członków, pracowników i wolontariuszy Milickiego Stowarzyszenia Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych pragniemy wyrazić naszą niezmierną dumę, mając takiego lidera jak Pani. Serdecznie gratulujemy otrzymania Europejskiej Nagrody Obywatelskiej, która pokazuje, że nasza wspólna praca na rzecz lokalnej społeczności, przełamywania barier, działania ponad podziałami doceniana jest nie tylko na arenie Dolnego Śląska czy naszego kraju, ale nawet w silnej i zjednoczonej Europie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Linki
1% dla OPP
BIP Akademia
Kalendarium
Strona powstała w ramach projektu "Ośrodek Wspierania Ekonomii Społecznej we Wrocławiu" współfinansowanego
ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego


CZŁOWIEK - NAJLEPSZA INWESTYCJA