Wersja dla osób niedowidzących
Koncert charytatywny Krzysztofa Kiljańskiego
07.05.2019

Możemy to oficjalnie ogłosić – organizujemy kolejny koncert charytatywny. Po Ewelinie Lisowskiej, Mietku Szcześniaku, Mate.O, czy Monice Kuszyńskiej, teraz przyszedł czas na Krzysztofa Kiljańskiego. Jest to znany polski wokalista wykonujący muzykę pop oraz jazz. W 2005 roku został laureatem prestiżowej nagrody muzycznej „Fryderyk” w kategorii Piosenkarz roku. Szerzej o gwieździe wieczoru będzie można przeczytać już wkrótce.

Briefing prasowy z wizyty szefowej PFRON
12.03.2019

W piątek, 8 marca 2019 r. w budynku gdzie Milickie Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych prowadzi Mieszkalnictwo Treningowe odbył się briefing prasowy dotyczący pierwszej wizyty na Dolnym Śląsku pani Marleny Maląg, Prezes Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Celem wizyty było zwiedzenie prowadzonych przez nas ośrodków.

W briefingu udział wzięli: Marlena Maląg, Prezes Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych; Marcin Krzyżanowski, Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego oraz gospodarz spotkania – Alicja Szatkowska, Prezes Milickiego Stowarzyszenia Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych. Celem briefingu było podsumowanie wizyty. Posłuchajcie sami!

Piszą o nas
11.03.2019

Pierwsza wizyta na Dolnym Śląsku Marleny Maląg, nowej Prezes Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych był niezwykle ważnym wydarzeniem, które odbiło się szerokim echem w całym województwie. Tym bardziej jesteśmy więc zaszczyceni, że odbyła się ona właśnie u nas. Ranga tej wizyty wzbudziła zainteresowanie mediów na szczeblu całego województwa. Zapraszamy więc do zapoznania się z materiałami przygotowanymi przez TVP3 Wrocław, ngo.pl, pfron.org.pl oraz umwd.dolnyslask.pl. Miłego czytania!

Pierwsza wizyta szefowej PFRON na Dolnym Śląsku
08.03.2019

Ósmy dzień marca był w tym roku szczególny w Milickim Stowarzyszeniu Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych nie tylko ze względu na corocznie obchodzone święto kobiet. Tego dnia bowiem odbyła się bardzo ważna wizyta – w naszych progach powitaliśmy gości z Wrocławia i Warszawy: Prezes PFRON Marlenę Maląg, Wicemarszałka Województwa Dolnośląskiego Marcina Krzyżanowskiego, Zastępcę dyrektora Wydziału Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego Bogusławę Kulińską oraz Dyrektora Dolnośląskiego oddziału PFRON Marcina Sokołowskiego.

Wszystkiego najlepszego :)
08.03.2019

Z okazji 8 marca wszystkim paniom związanym z Milickim Stowarzyszeniem Przyjaciół dzieci i Osób Niepelnosprawnych życzymy wszystkiego najlepszego, dużo szczęscia i radości oraz samych uśmiechnietych dni. Życza Panowie z MSPDION

Bal karnawałowy dla dzieci członków i grupy rodzic z dzieckiem
23.02.2019

W sobotę 23 lutego w budynku Dziennego Ośrodka Rehabilitacyjno-Wychowawczego odbył się Bal Maskowy dla dzieci członków Stowarzyszenia i podopiecznych grupy rodzic z dzieckiem, organizowany przez Komisję Socjalną Stowarzyszenia. Dzieci wzięły udział w rozmaitych grach i zabawach, które dla nich przewidziano tego szczególnego dnia.

Strona Główna

Alicja Szatkowska laureatką Europejskiej Nagrody Obywatelskiej!
21.09.2018

W piątek, 21 września 2018 roku reprezentacja Milickiego Stowarzyszenia Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych pojawiła się w siedzibie Parlamentu Europejskiego w Warszawie, gdzie obyło się uroczyste wręczenie Europejskiej Nagrody Obywatelskiej. Jedyną wśród wyróżnionych osób została nasza pani Prezes – Alicja Szatkowska, natomiast nagrody również otrzymali Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy oraz Forum Żydów Polskich.

Europejska Nagroda Obywatelska jest prestiżowym wyróżnieniem, które co roku przyznaje się nie więcej niż 50 obywatelom, grupom, stowarzyszeniom i organizacjom. Nominowani do nagrody powinni cechować się szczególnymi działaniami i wyjątkowym zaangażowaniem w działalność odzwierciedlającą wartości wynikające z Karty Praw Podstawowych Unii Europejskiej, promując lepsze zrozumienie i ściślejszą integrację między obywatelami a państwami członkowskimi. Polscy deputowani Parlamentu Europejskiego mają prawo do nominowania jednego kandydata, a nagrodę przyznaje kapituła złożona z posłów reprezentujących różne grupy polityczne. Pani Prezes Alicja Szatkowska została nominowana przez pana Marka Plurę. 
Na początku tej uroczystości laureaci spotkali się we własnym gronie, rozmawiając o swoich działaniach społecznych na rzecz działalności dobroczynnej, charytatywnej. Spotkanie otworzył szef Parlamentu Europejskiego w Polsce Jacek Safuta. Po jego wstępie głos zabrał Europoseł Marek Plura, który rozpoczął swą laudację słowami: „Mam zaszczyt i przyjemność przedstawić państwu pierwszą laureatkę Europejskiej Nagrody Obywatelskiej, panią Alicję Szatkowską, założycielkę, prezeskę i siłę napędową funkcjonującego już niemal 30 lat i stale dynamicznie się rozwijającego Stowarzyszenia (…) ”, po czym kontynuował następującymi słowami: „(…) Alicja to osoba, która zauważa potrzeby, braki, wyzwania i możliwości i natychmiast zaczyna działać. Tak właśnie powstało MSPDiON – jako odpowiedź na brak placówek, które na prowincji, na terenach wiejskich czy w małych miasteczkach są w stanie wspierać kompleksowo osoby z niepełnosprawnością od narodzin po godną starość. Kiedy patrzy się na Alicję w działaniu nasuwają się określenia „Babka z Powerem” czy „petarda”! Jest niestrudzona w pracy, nieustraszona w dążeniu do celu i nieprawdopodobnie kreatywna”. Następnie przytoczył, jakim zmysłem Prezes Szatkowska budowała na przestrzeni lat działalność organizacji: „(…) Aby rozwinąć tak wiele form działalności, trzeba umieć zbudować świetny zespół, zarazić innych swoją pasją, przekonać do swoich wartości i przekonań. Trzeba także pozyskać sojuszników, przekonywać oponentów, współpracować z innymi instytucjami i organizacjami, zachować otwarty umysł i stale poszukiwać najlepszych wzorców. Krótko mówiąc – trzeba być taką osobą jak Alicja Szatkowska (…) Alicja i jej współpracownicy dzień po dniu dokonują małych cudów, zmieniając życie wielu ludzi na lepsze, pełniejsze, godniejsze, zmieniając rezygnację w nadzieję, łzy rozpaczy w łzy radości, budząc aspiracje, dodając sił”. Następnie pogratulował, honorując naszą laureatkę gromkimi brawami i zapraszając po odbiór nagrody.
Prezes na wstępie podziękowała wszystkim pracownikom i rodzicom, chcąc im powiedzieć, że nie byłaby tu gdzie jest, gdyby nie oni. Zaufanie, jakim ją obdarzono, pozwala na realizację jej marzeń i wizji, które od 25 lat, dzięki rodzicom przekuwane są na rzeczywistość. „Jestem wam wszystkim naprawdę bardzo wdzięczna”. Po chwili odniosła się do swoich dzieci i wnuków, które w szczególności po stracie męża obdarzyły ją największym wsparciem, na jakie mogła liczyć. Podziękowania skierowała także do przyjaciół Milickiego Stowarzyszenia Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych – do Europosła Marka Plury, Jarosława Dudy - Senatora RP, oraz Posłów na Sejm RP Sławomira Piechoty i Piotra Babiarza, dziękując im za otwartość na problematykę niepełnosprawności i działanie ponad podziały polityczne. Po tych słowach rozległy się ogromne brawa, pojawiły się łzy wzruszeń i niespodzianka od Zarządu i pracowników Stowarzyszenia – przepiękny kosz wiosennych kwiatów, symbolizujący nieustannie rodzącą się nadzieje na lepsze jutro.
W imieniu wszystkich członków, pracowników i wolontariuszy Milickiego Stowarzyszenia Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych pragniemy wyrazić naszą niezmierną dumę, mając takiego lidera jak Pani. Serdecznie gratulujemy otrzymania Europejskiej Nagrody Obywatelskiej, która pokazuje, że nasza wspólna praca na rzecz lokalnej społeczności, przełamywania barier, działania ponad podziałami doceniana jest nie tylko na arenie Dolnego Śląska czy naszego kraju, ale nawet w silnej i zjednoczonej Europie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Linki
1% dla OPP
BIP Akademia
Kalendarium
Strona powstała w ramach projektu "Ośrodek Wspierania Ekonomii Społecznej we Wrocławiu" współfinansowanego
ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego


CZŁOWIEK - NAJLEPSZA INWESTYCJA