Wersja dla osób niedowidzących
Co robimy? Czyli nasze aktualne projekty!
31.12.2019

Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty z zakresu zdrowia, edukacji, rehabilitacji itp. Do zaoferowania mamy wiele projektów, w których mogą Państwo wziąć udział. Uczestnictwo w naszych projektach pozwoli nie tylko kompleksowo zadbać o swoje zdrowie, ale też rozwijać zainteresowania, pasje i umiejętności.

Poszukujemy fantów na loterię
20.07.2019

Drodzy czytelnicy! Zwracamy się do Państwa z wielką prośbą – jeden z naszych małych podopiecznych do prawidłowego funkcjonowania i rozwoju potrzebuje nowego wózka elektrycznego. Jego koszt to około 15 000 zł. W związku z tym, podczas nadchodzących imprez lokalnych i regionalnych (nasz Piknik Rodzinny, American Cars Mania w Oleśnicy, Imieniny Bociana w Godnowej) planujemy przeprowadzić loterie fantowe, z których pieniądze zostaną przeznaczone właśnie na wspomniany wózek, a także na działanie programu Pokój Wytchnień. Potrzebujemy jednak Państwa pomocy – poszukujemy fantów, których moglibyśmy użyć na loterii. Prosimy o przynoszenie nowych lub niezniszczonych gadżetów (np. książki, płyty, gry, zabawki, urządzenia elektroniczne) do gabinetu nr 9 w budynku DOR-W (ul. Kopernika 20). Za każdą formę bezinteresownego wsparcia ogromnie dziękujemy.

Piknik Rodzinny „RODZINA NA SPORTOWO”
12.06.2019

„Ruch to zdrowie, każdy uczeń wam to powie”. Takie hasło towarzyszyło nam w środowe przedpołudnie. Zaprosiliśmy do Krośnic rodziców, aby razem pobawić się i poćwiczyć na dworze. Cała masa przeróżnych konkurencji sportowych i zacięta rywalizacja… o kiełbaskę z grilla i pamiątkowy dyplom – oj działo się, działo. 

Orły na skrzydłach naszego dopingu!
10.06.2019

Takiego meczu w wykonaniu naszych piłkarzy nie mieliśmy okazji podziwiać od dawna. Nasza reprezentacja, niesiona dopingiem niemal 60 tys. gardeł w zjawiskowym stylu pokonała Izrael aż 4:0. Bramki dla biało-czerwonych zdobyli: Krzysztof Piątek (35’), Robert Lewandowski (56’), Kamil Grosicki (58’) i Damian Kądzior (84’).

Podziękowanie dla darczyńców
10.06.2019

W imieniu dzieci z Milickiego Stowarzyszenia Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do przeprowadzenia przez nas loterii fantowej podczas Pikniku Rodzinnego. Jej celem było uzbieranie pieniędzy na nowy wózek elektryczny dla naszego małego przyszłego ucznia, a także na beneficjentów programu Pokój Wytchnień.

Piknik pełen atrakcji
08.06.2019

Słoneczne, sobotnie przedpołudnie to idealny moment na dobrą zabawę w gronie całej rodziny, a zwłaszcza, gdy można zrobić to wspólnie z przyjaciółmi – z takiego założenia wyszli uczestnicy kolejnej edycji Pikniku Rodzinnego organizowanego przez Milickie Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych. Jak co roku, czekało na nich mnóstwo atrakcji, z których korzystały tłumy.

Strona Główna

ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU „CUDZE CHWALICIE SWEGO, NIE ZNACIE”
03.06.2019

Już po raz trzeci MSPDiON zorganizowało konkurs teatralny w ramach Wyjątkowych Inicjatyw Edukacyjnych 2019.  Tradycyjnie już konkurs odbył się pod hasłem Przegląd Małych Form Teatralnych – „Cudze chwalicie, swego nie znacie”.

Głównym celem tego innowacyjnego projektu była promocja regionu Doliny Baryczy, a także poznanie ciekawych miejsc i legend związanych z Doliną Baryczy oraz wzbudzanie zainteresowania okolicą swojego zamieszkania. 
 
Organizatorzy wzięli pod uwagę również to, iż ta niecodzienna aktywność, jaką jest teatr, zachęci dzieci i młodzież do bliższego przyjrzenia się środowisku lokalnemu, wzbudzi zainteresowanie przyrodą, uwrażliwi na otaczające nas piękno. A co za tym idzie, przedszkolaki i uczniowie w przyszłości chętniej zadbają o środowisko i bliską im naturę.
 
Partnerem Przeglądu kolejny raz było „Partnerstwo dla Doliny Baryczy”, które  i tym razem wspólnie z MSPDiON sponsorowało atrakcyjne nagrody dla uczestników i laureatów konkursu.
 
Konkurs skierowany był do grup przedszkolnych, integracyjnych i szkolnych, natomiast zasięgiem obejmował gminy uczestniczące w projekcie Edukacja Dla Doliny Baryczy. Uczestnicy oceniani byli w poszczególnych kategoriach:
 • grupy przedszkolne, integracyjne – I, II, III miejsce + ewentualne wyróżnienia / nagrody zbiorowe
 • grupy szkolne I – III – I, II, III miejsce + ewentualne wyróżnienia / nagrody zbiorowe
 • grupy szkolne IV – VIII – I, II, III miejsce + ewentualne wyróżnienia / nagrody zbiorowe
 
Grupy, biorące udział w Przeglądzie Małych Form Teatralnych przygotowywały inscenizacje teatralne ściśle związane z Doliną Baryczy. Następnie nagrywały kilkunastominutowe filmiki, które w dalszej kolejności zamieszczały na portalu internetowym www.edukacja.barycz.pl. Filmiki z przedstawieniami można obejrzeć w dowolnej chwili  na podanej wyżej stronie.
 
Tegorocznymi uczestnikami Przeglądu Małych Form Teatralnych były następujące placówki:
 • Publiczne Przedszkole w Zespole Szkół w Cieszynie
 • Przedszkole im. Kubusia Puchatka w Odolanowie
 • Przedszkole Samorządowe w Sośniach
 • MSPDiON w Miliczu
 • S.P. nr2 im. Jana Pawła II
 • Zespół Szkół w Pawłowie
 
Komisja konkursowa spotkała się w dniach 24.05.19r. i 31.05.19r. wspólnie obejrzała przygotowane inscenizacje. 
Jury w składzie:
 • Iwona Górnicka – Wiceprezes Milickiego Stowarzyszenia Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych
 • Zofia Pietryka – Prezes Sowarzyszenia na rzecz Edukacji Ekologicznej Dolina Baryczy
 • Joanna Broniecka – dyrektor ds. nauczania DORW w Miliczu
 • Marta Grudziąż – Pedagog, terapeuta zajęć indywidualnych w DORW w Miliczu
 • Lidia Falęta - Dulińska – teatrolog, aktor
 • Lidia Chudak – dyrektor Magicznego Teatru Muzycznego we Wrocławiu
 
 
Komicja konkursowa oceniając przedstawienia przyjęła następujące kryteria:
 • Dobór repertuaru (związek z regionem, promocja, wykorzystanie pomocy edukacyjnych)
 • Dziecięca zabawa w teatr (dynamika, dekoracje, scenografia)
 • Kostiumy
 • Ogólny wyraz artystyczny, umiejętności komunikacyjne (pomysłowość, kreatywność, wrażenia artystyczne)
 • Poprawnie technicznie nakręcony film (obraz, dźwięk, oryginalny pomysł, wykonanie, wkład pracy)
 • Ruch sceniczny
 
Po długich obradach, interesujących dyskusjach i wymianie wrażeń, członkowie komisji konkursowej przyznali następujące miejsca:
 
PRZEDSZKOLE
 
I miejsce Publiczne Przedszkole w Zespole Szkół w Cieszynie
Grupa: 4-5-6 latków
Tytuł przedstawienia: "Orły ze Sośni"
Komentarz członka jury: Marta Grudziąż „Film jak najbardziej pogłębia wiedzę na temat regionu Doliny Baryczy. Przekonuje mnie o słuszności twierdzenia: "Cudze chwalicie swego nie znacie...”
 
 
II miejsce Przedszkole im. Kubusia Puchatka w Odolanowie
Grupa: 6 latków
Tytuł przedstawienia: "Wigilia u Rycerza Odolana"
Komentarz członka jury: Joanna Broniecka „Bardzo pomysłowe przedstawienie dotyczące naszego regionu połączone z jednoczesnym poznawaniem poszczególnych regionów naszego kraju”
II miejsce Przedszkole Samorządowe w Sośniach
Tytuł przedstawienia: "Nad Zalewem tuż przy Sośni".
Komentarz członka jury: Zofia Pietryka „Świetne połączenie tematyki związanej z dbałością o środowisko z postaciami pomocy edukacyjnych z Doliny Baryczy”.
 
SZKOŁA IV-VIII
 
I miejsce MSPDiON w Miliczu
Grupa: Oddział VI i VII
Tytuł przedstawienia: "Rycerz Odolan"
Komentarz członka jury: Iwona Górnicka „Oryginalny pomysł na promowanie zaprzyjaźnionej gminy z wykorzystaniem pięknych zdjęć zachęcających do poznania okolic Twardogóry”, „niepełnosprawni aktorzy dali z siebie wszystko przy prezentowaniu przedstawienia realizowanego w jednej całości”
 
I miejsce S.P. nr2 im. Jana Pawła II
Grupa szkolna kl. IV - VIII
Tytuł przedstawienia: "Smródek vs Czystek"
Komentarz członka jury: Lidia Chudak „Bardzo dobry dobór repertuaru, naturalna, autentyczna scenografia. Kreatywne podejście do tematu. Film nakręcony interesująco, widać zaangażowanie uczniów w wykonaną pracę”
 
SZKOŁA I-III
Wyróżnienie Zespół Szkół w Pawłowie
Grupa: klasa I
Tytuł przedstawienia: "Nad Polską Wodą".
Komentarz członka jury: Lidia Falęta- Dulińska „Etiuda zgodna z tematem konkursu. Dobra animacja lalkami teatralnymi. Scenografia zgodna z tematem, jednocześnie kolorowa i przestrzenna”
 
 
 
Wszystkim uczestnikom Przeglądu Małych Form Teatralnych serdecznie gratulujemy!!!
 
8 czerwca 2019 r. o godz 10:00 w Domu Drzewa w Wałkowej podczas Pikniku Rodzinnego organizowanego przez MSPDiON odbędzie się uroczyste wręczenie nagród i dyplomów wszystkim uczestnikom konkursu. Zapraszamy!
 
Bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom tej Wyjątkowej Inicjatywy Edukacyjnej, nauczycielom przygotowujących grupy oraz komisji konkursowej!
 
 
Dagmara Rajczyk 
Anetta Derkacz
Edyta Ciesielska
 
 
Linki
1% dla OPP
BIP Akademia
Kalendarium
Strona powstała w ramach projektu "Ośrodek Wspierania Ekonomii Społecznej we Wrocławiu" współfinansowanego
ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego


CZŁOWIEK - NAJLEPSZA INWESTYCJA