Wersja dla osób niedowidzących
Co robimy? Czyli nasze aktualne projekty!
31.12.2019

Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty z zakresu zdrowia, edukacji, rehabilitacji itp. Do zaoferowania mamy wiele projektów, w których mogą Państwo wziąć udział. Uczestnictwo w naszych projektach pozwoli nie tylko kompleksowo zadbać o swoje zdrowie, ale też rozwijać zainteresowania, pasje i umiejętności.

Seniorzy w Uniejowie
14.09.2019

To Miami? Saint-Tropez? Nie, to Basen Termalny w Uniejowie, do którego wybrali się w sobotę 14 września beneficjenci projektu „Zdrowy styl życia osób 60+”. Wybór ten okazał się strzałem w dziesiątkę, ponieważ było tam wszystko, co było potrzebne do aktywnego wypoczynku i poprawy sprawności oraz samopoczucia.

Koncert Muzyki Filmowej w Wałbrzychu
13.09.2019

Uczestnicy projektu „Raj Story and friends recording tour” zaczęli weekend w wielkim stylu – wybrali się do Centrum Sportowo-Rekreacyjnego „Aqua Zdrój” w Wałbrzychu, aby uczestniczyć tam w pięknym Koncercie Muzyki Filmowej na BIS. Dla muzyków z Raj Story była to szansa nie tylko, aby przypomnieć sobie najpiękniejsze utwory pochodzące z filmów, ale też zainspirować się przed własnymi występami.

Policjanci w przedszkolu
13.09.2019

Dziś rano na teren naszego ośrodka wjechał radiowóz. Nie ma się jednak o co martwić – nikt z nas nie złamał prawa. Była to rutynowa wizyta policjantów w przedszkolu, która miała na celu zwiększenie bezpieczeństwa i świadomości zagrożeń wśród najmłodszych.

Nowe podnośniki w ZR-W
12.09.2019

Budynek Dziennego Ośrodka Rehabilitacyjno-Wychowawczego został doposażony – Sala ZR-W została wyposażona w dodatkowy system podnośników sufitowych, które są nam doskonale znane ze Środowiskowego Domu Samopomocy. Jest to bardzo wygodne i praktyczne rozwiązanie, z którego płyną dwie główne korzyści: podopieczni są przenoszeni w komfortowych i bardzo bezpiecznych warunkach, a ich nauczyciele, opiekunowie i fizjoterapeuci nie są narażeni na urazy kręgosłupa spowodowane podnoszeniem ich.

Zdobyliśmy Twierdzę w Srebrnej Górze!
07.09.2019

Sobotniego poranka, dzielna brygada uczestników projektu „Uwaga Akcja – Fotograficzna Edukacja” wyposażonych w aparaty i obiektywy wybrała się swym białym powozem na południe kraju, aby zdobyć Twierdzę Srebrnogórską. Warunki atmosferyczne były bardzo niekorzystne, mgła i deszcz nie sprzyjały naszemu fotograficznemu „oblężeniu”, jednak my nie poddajemy się nigdy!

Strona Główna

Witaj, szkoło!
02.09.2019

Beztroski czas wakacji już minął. Teraz nastał okres ciężkiej pracy, nauki, zdobywania nowych umiejętności. Nasi uczniowie zgromadzili się dziś na dziedzińcu Dziennego Ośrodka Rehabilitacyjno-Wychowawczego, aby wraz ze swoimi wychowawcami, nauczycielami, opiekunami i dyrekcją oficjalnie powitać nowy rok szkolny 2019/2020. Pomimo kapryśnej pogody cały apel udało się przeprowadzić na dworze i na nikogo nie spadła nawet kropla deszczu.

Tegoroczne rozpoczęcie roku upłynęło nam pod znakiem niezwykle ważnego wydarzenia w historii Polski – wczorajszej 80. rocznicy wybuchu II Wojny Światowej. Pamięć o poległych bohaterach uczciliśmy minutą ciszy. Swoją obecnością zaszczycili nas także trzej kombatanci, którzy przeżyli piekło wojny, a obecnie zamieszkują w Domu Pomocy Społecznej, którego dyrektorem jest również obecna na apelu pani Anna Milian. Oprócz nich mieliśmy okazję gościć przedstawicielkę Burmistrza Gminy Milicz, która odczytała napisany przez niego list, a także pana Andrzeja Białego, Wójta Gminy Krośnice, który został z naszej nominacji uhonorowany tytułem „Szeryfa Praw Dziecka” UNICEF. Następnie wszyscy uczniowie rozeszli się do klas, aby zapoznać się z organizacją zajęć i przygotować się do zaczynającej się już jutro nauki.

Linki
1% dla OPP
BIP Akademia
Kalendarium
Strona powstała w ramach projektu "Ośrodek Wspierania Ekonomii Społecznej we Wrocławiu" współfinansowanego
ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego


CZŁOWIEK - NAJLEPSZA INWESTYCJA