Wersja dla osób niedowidzących
Wyjazdowe zajęcia ogólnorozwojowe w Mrzeżynie – wyjazd drugi
23.07.2021

W tym roku, z uwagi na duże zainteresowanie, Milickie Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych zorganizowało w tym roku aż dwa wyjazdy dla najmłodszych do Mrzeżyna. Drugi z nich trwał w dniach 10-17 lipca 2021 r., a  jego uczestnicy (tak jak poprzednicy) nocowali w Ośrodku Wypoczynkowym ALGA.

Wyjazdowe zajęcia ogólnorozwojowe w Mrzeżynie – wyjazd pierwszy
22.07.2021

W Milickim Stowarzyszeniu Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych od wielu lat organizujemy wyjazdowe zajęcia ogólnorozwojowe dla naszych najmniejszych. Także w tym roku nie mogło zabraknąć tej istotnej formy wsparcia. Dlatego też dwanaścioro naszych dzieci wraz z rodzeństwem, rodzicami i terapeutami wybrało się w dniach 3-10 lipca do znanego i lubianego Ośrodka Wypoczynkowego ALGA w Mrzeżynie.

Nauczyciel poszukiwany
21.07.2021

Milickie Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych poszukuje osoby na stanowisko: Nauczyciel wychowania przedszkolnego.

Fotograficzny spacer w chmurach
19.07.2021
Uczestnicy warsztatów fotograficznych w MSPDiON nie zwalniają tempa! Tym razem naszym celem została słynna w całym województwie dolnośląskim wieża widokowa Sky Walk w Świeradowie-Zdrój, która zapewniła nam niezapomniane wrażenia podczas „spaceru w chmurach” na wysokości ponad 60 metrów.
Jak żyje się w Mieszkaniu Treningowym? – historia pana Patryka
16.07.2021

Patryk jest jednym z mieszkańców z najdłuższym stażem – z krośnickim mieszkaniem treningowym związany jest niemal od samego początku, czyli od 2009 roku. Gdy rozpoczynało ono swoją działalność, miał dopiero 12 lat i chodził jeszcze do szkoły podstawowej.

Wakacyjna Świetlica trwa!
13.07.2021

Za nami pierwszy tydzień zajęć w ramach świetlicy wakacyjnej. Piękna pogoda, zieleń, miła atmosfera i wspólne przebywanie z kolegami – czyli najlepszy patent na wakacje. Polecamy wszystkim!

Strona Główna

Fotograficzny spacer w chmurach
19.07.2021

Uczestnicy warsztatów fotograficznych w MSPDiON nie zwalniają tempa! Tym razem naszym celem została słynna w całym województwie dolnośląskim wieża widokowa Sky Walk w Świeradowie-Zdrój, która zapewniła nam niezapomniane wrażenia podczas „spaceru w chmurach” na wysokości ponad 60 metrów.

Choć podróż była długa, a pogoda na miejscu nas nie rozpieszczała (stąd wiele monochromatycznych zdjęć), nasi uczestnicy z uśmiechem na ustach pokonali wszystkie przeciwności losu. Nie straszny nam był lęk wysokości u części uczestników, jak zwykle pokonaliśmy wszelkie przeszkody pokazując, że dla nas nie ma barier.

Nagrodą za włożony trud były wspaniałe, choć skąpane we mgle widoki i widowiskowa architektura, którą po krótkim wykładzie z zachwytem fotografowaliśmy. Wszyscy skorzystaliśmy także z dostępnych na samym szczycie wieży atrakcji – siatki wypoczynkowej i szklanej platformy widokowej. Będąc na nich poczuliśmy się jakbyśmy bezpiecznie lewitowali nad ziemią. Te wspomnienia z pewnością zostaną z nami do końca życia.

Dojeżdżając do Świeradowa zatrzymaliśmy się także przy jednej z restauracji, przy której napotkaliśmy mini zoo. Kontakt ze zwierzętami był dla wszystkich uczestników wielką atrakcją.

W drodze powrotnej wybraliśmy się na obiad bogatsi o nowe doświadczenia i karty pamięci wypełnione pięknymi zdjęciami. Państwa tymczasem zapraszamy do obejrzenia efektów naszej pracy, nie mogąc już doczekać się kolejnych warsztatów.

Zadanie dofinansowano w ramach projektu „Teraz Akcja – To FotoEdukacja” ze środków budżetu Województwa Dolnośląskiego.

Linki
1% dla OPP
BIP Akademia
Kalendarium
Strona powstała w ramach projektu "Ośrodek Wspierania Ekonomii Społecznej we Wrocławiu" współfinansowanego
ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego


CZŁOWIEK - NAJLEPSZA INWESTYCJA