Wersja dla osób niedowidzących
Zawiadomienie - Walne zebranie członków stowarzyszenia
04.10.2022
Zarząd Milickiego Stowarzyszenia Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych zwołuje Walne Zebranie Sprawozdawczo–Wyborcze Członków Stowarzyszenia, które odbędzie się w dniu 04.10.2022 r. o godz. 16.00 w Środowiskowym Domu Samopomocy w Miliczu, ul. Osadnicza 1C.
Udane podsumowanie projektu
28.09.2022

Dziś w siedzibie Milickiego Stowarzyszenia Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych odbyło się spotkanie podsumowujące projekt "Stawiamy na bezpieczeństwo. Dbamy z PZU o zdrowie i życie mieszkańców Milicza". Udział w nim wzięli zarówno przedstawiciele naszej organizacji, jak i partnerów: Szkoły Podstawowej nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Miliczu, Szkoły Podstawowej nr 2 i Szkoły Muzycznej I Stopnia w Miliczu oraz Starostwa Powiatowego w Miliczu.

Pożegnanie
23.09.2022
,, Ludzie marzą o Aniołach, My mieliśmy szczęście  wspólnie przebywać i  trzymać Jednego w ramionach - naszego ANTOSIA.
Spotkanie z idolami
21.09.2022

Mniejsi i więksi kibice piłki nożnej z Milickiego Stowarzyszenia Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych mieli niepowtarzalną okazję, żeby spełnić marzenie o spotkaniu z polskimi legendami futbolu znanymi dotychczas tylko z telewizji. Wszystko za sprawą trzeciej edycji Alei Gwiazd Piłki Nożnej, na którą dostaliśmy zaproszenie od organizatorów z panem Sławomirem Jachimowskim na czele.

Warsztaty fotograficzne w Zamku Kliczków
17.09.2022

Nasi miłośnicy fotografii kontynuują swoje tournée po zabytkowych dolnośląskich budowli. We wrześniu ich fotograficzną „ofiarą” padł łączący tradycję z nowoczesnością Zamek Kliczków, który choć został postawiony w średniowieczu, to można doszukać się w nim elementów neorenesansowych.

Wsparcie asystenckie w sierpniu
16.09.2022

Prezentujemy kolejną porcję zdjęć z asystentury. Tym razem podsumujemy sierpień, a więc ostatni miesiąc wakacji, który obfitował w rozmaite formy wsparcia osób z niepełnosprawnościami w czynnościach dnia codziennego.

Strona Główna

Fotograficzny spacer w chmurach
19.07.2021

Uczestnicy warsztatów fotograficznych w MSPDiON nie zwalniają tempa! Tym razem naszym celem została słynna w całym województwie dolnośląskim wieża widokowa Sky Walk w Świeradowie-Zdrój, która zapewniła nam niezapomniane wrażenia podczas „spaceru w chmurach” na wysokości ponad 60 metrów.

Choć podróż była długa, a pogoda na miejscu nas nie rozpieszczała (stąd wiele monochromatycznych zdjęć), nasi uczestnicy z uśmiechem na ustach pokonali wszystkie przeciwności losu. Nie straszny nam był lęk wysokości u części uczestników, jak zwykle pokonaliśmy wszelkie przeszkody pokazując, że dla nas nie ma barier.

Nagrodą za włożony trud były wspaniałe, choć skąpane we mgle widoki i widowiskowa architektura, którą po krótkim wykładzie z zachwytem fotografowaliśmy. Wszyscy skorzystaliśmy także z dostępnych na samym szczycie wieży atrakcji – siatki wypoczynkowej i szklanej platformy widokowej. Będąc na nich poczuliśmy się jakbyśmy bezpiecznie lewitowali nad ziemią. Te wspomnienia z pewnością zostaną z nami do końca życia.

Dojeżdżając do Świeradowa zatrzymaliśmy się także przy jednej z restauracji, przy której napotkaliśmy mini zoo. Kontakt ze zwierzętami był dla wszystkich uczestników wielką atrakcją.

W drodze powrotnej wybraliśmy się na obiad bogatsi o nowe doświadczenia i karty pamięci wypełnione pięknymi zdjęciami. Państwa tymczasem zapraszamy do obejrzenia efektów naszej pracy, nie mogąc już doczekać się kolejnych warsztatów.

Zadanie dofinansowano w ramach projektu „Teraz Akcja – To FotoEdukacja” ze środków budżetu Województwa Dolnośląskiego.

Linki
1% dla OPP
BIP Akademia
Kalendarium
Strona powstała w ramach projektu "Ośrodek Wspierania Ekonomii Społecznej we Wrocławiu" współfinansowanego
ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego


CZŁOWIEK - NAJLEPSZA INWESTYCJA