Wersja dla osób niedowidzących
UWAGA UCZESTNICY WARSZTATÓW FOTOGRAFICZNYCH
17.09.2021

Przypominamy, iż z uwagi na niekorzystne warunki atmosferyczne nastąpiła zmiana celu jutrzejszego wyjazdu. Zajęcia odbędą się w słynnym Zamku Czocha w Leśnej.

Rekrutacja - drugi Nordic Walking dla seniorów
15.09.2021

Kontynuujemy działania z myślą o milickich seniorach. Tym razem zapraszamy do udziału w kolejnych zajęciach grupowych z nordic walkingu. Odbędą się one już w przyszłą sobotę, 25 września br. Miejscem ich realizacji będą urodziwe zakątki Doliny Baryczy, gdzie instruktor pokaże seniorom prawidłową technikę chodu, rozgrzewkę i poinstruuje w zakresie prawidłowej pozycji. Wszystkich chętnych zapraszamy do zapisów pod numerem telefonu 71 38 30 014 (biuro stowarzyszenia).

Wrześniowa msza św.
15.09.2021

Nowy rok szkolny rozpoczęty, wracają więc także comiesięczne Msze Święte dla uczniów Ośrodka Rewalidacyjno-Wychowawczego działającego przy MSPDiON. Dzisiejsza, z uwagi na sprzyjające warunki atmosferyczne, odbędzie się w naszej Strefie Relaksu, a celebrować będą księża z parafii pw. Św. Andrzeja Boboli w Milicz.

Rekrutacja na warsztaty - Kotowice, Wojsławice
14.09.2021

Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież (w tym z niepełnosprawnością) z Doliny Baryczy do udziału w kolejnych warsztatach fotograficznych! Tym razem naszym cele będą dwa: Wieża Widokowa w Kotowicach oraz Ogród Botaniczny Arboretum Wojsławice. Wyjazd odbędzie się 18.09.2021 r. (sobota). Tradycyjnie uczestnicy będą mieli zapewnioną opiekę, transport oraz wyżywienie, wszystko w reżimie sanitarnym.

Nordic walking dla osób 60+
11.09.2021

Działania z myślą o milickich seniorach trwają w najlepsze. W ubiegłą sobotę 11.09.2021 r. pod okiem instruktora wybrali się oni do Słączna, gdzie przy pięknej pogodzie i okolicznościach przyrody wzięli udział w grupowych zajęciach nordic walking na świeżym powietrzu.

Dzień Sportu w MSPDiON
10.09.2021

Dzieci i młodzież z Milickiego Stowarzyszenia Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych bardzo aktywnie rozpoczęli nowy rok szkolny. Korzystając ze sprzyjających warunków atmosferycznych przedszkolaki i uczniowie Ośrodka Rewalidacyjno-Wychowawczego wyszli na dziedziniec, aby podjąć się sportowej rywalizacji. I choć projekt nosi nazwę „Futbolowi Pasjonaci 4”, to piłka nożna była tylko jedną z wielu przewidzianych tego dnia konkurencji.

Strona Główna

Młoda krew w Mieszkaniu Treningowym
06.09.2021

W ostatnim czasie do Mieszkania Treningowego szerokim strumieniem napłynęła „młoda krew”. Mieszkaniowa zasada: „zrób to sam” nie brzmi być może szczególnie zachęcająco, jednak naszej młodzieży, która nieubłaganie kroczy do pełnoletności, wcale to nie zraziło.

Większość spośród naszych „szkolniaków” z krośnickiego Uniwersytetu Dorosłości, niezwłocznie po swoich 16 urodzinach, zgłosiła gotowość do podjęcia pierwszych prób samodzielnego zamieszkania i wykazała się determinacją do przeciwstawiania się wynikającym z tego powodu niewygodnym konsekwencjom. Od tej pory odbywają cykliczne, kilkudniowe treningi, czerpiąc przykład i dobre praktyki od swoich starszych i bardziej doświadczonych kolegów.

Jak im idzie? Raz jest łatwiej, innym razem nieco ciężej. Czasem obowiązki nieco przytłaczają, gdy się nagle okazuje, że w pobliżu brak jest rodzicielskiej uwagi. Często trzeba się mocniej wysilić, by znaleźć odpowiedni balans pomiędzy powinnościami, a chęcią relaksu i odrobiny swobody – ot, jak to w tej codziennej, nudnej, monotonnej dorosłości… I o to właśnie chodziło!

Działalność mieszkalnictwa treningowego finansowana jest ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w ramach projektu pn. „KOLEJNY KROK W SAMODZIELNOŚĆ”

Linki
1% dla OPP
BIP Akademia
Kalendarium
Strona powstała w ramach projektu "Ośrodek Wspierania Ekonomii Społecznej we Wrocławiu" współfinansowanego
ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego


CZŁOWIEK - NAJLEPSZA INWESTYCJA