Wersja dla osób niedowidzących
Rozpoczynamy wielkie przygotowania do niezwykłego wydarzenia!
09.05.2024

Rozpocznijmy wspólnie naszą podróż ku Godności! Zapraszamy na niezwykły koncert "Kroki do Godności" z udziałem zespołu Arka Noego, który odbędzie się 9 maja 2024 o godzinie 19:00 w Kościele Łaski pw. św. Andrzeja Boboli w Miliczu.

Marcowa asystentura w MSPDiON
15.04.2024

Za nami marzec, pora więc na podsumowanie kolejnego miesiąca wsparcia udzielanego w naszej organizacji osobom z niepełnosprawnościami przez asystentów. 

"Seniorzy w formie" wystartowali z kolejnymi zajęciami
12.04.2024

Zapraszamy do zapoznania się z relacją z pierwszych zajęć hortiterapii dla seniorów, które odbyły się wczoraj w otoczeniu niezwykłej natury i przy sprzyjającej pogodzie.

Marcowe zajęcia sportowo-kulturalno-społeczne
08.04.2024

Śpieszymy do Was z relacją marcowych zajęć sportowo-kulturalno-społecznych! Ubiegły miesiąc obfitował w wiele aktywności, kiedy to uczestnicy mieli okazje spędzić czas na różnorodnych zajęciach stacjonarnych, jak i wyjazdowych.

WYNIKI - Zapytanie ofertowe z dnia 19.03.2024
04.04.2024

Organizacja zakwaterowania wraz z wyżywieniem "Wyjazdowych siedmiodniowych warsztatów ogólnorozwijających dla małych dzieci i ich rodzin"

WYNIKI - Zapytanie ofertowe z dnia 15.03.2024
04.04.2024

Organizacja zakwaterowania wraz z wyżywieniem "Wyjazdowych siedmiodniowych warsztatów ogólnorozwijających dla małych dzieci i ich rodzin"

Strona Główna

Dzień czwarty naszej wyjazdowej opieki wytchnieniowej
19.03.2024

Był pełen niezwykłych doświadczeń i wzruszeń! Jak w poprzednich dniach, podzieliliśmy się na grupy. Rodzice wybrali się na Wieżę Suszynkę, aby podziwiać wspaniałe widoki. Wieża Suszynka, o wysokości 27 metrów, z platformą widokową na 22. metrze, oferuje imponujące panoramy. W niedalekiej odległości mogliśmy zobaczyć dwie inne wieże widokowe, na Górze Świętej Anny i na Górze Wszystkich Świętych, oraz Góry Stołowe z charakterystycznym Szczelińcem Wielkim, Góry Sowie, Orlickie i Bardzkie. A przy dzisiejszej widoczności nie zabrakło także widoku na Śnieżkę w Karkonoszach.

Po wspaniałym spędzeniu czasu wyruszylismy do Dusznik Zdroju w poszukiwaniu solnej lampy, która słynie z niezwykłych właściwości jonizujących. Naszą radość podczas poszukiwań dodatkowo wzmacniały opowieści ratownika medycznego. Oczywiście poszukiwania zakończyły się sukcesem dzięki naszym uczestnikom opieki wytchnieniowej z niepełnosprawnościami.

Nasi uczestnicy z niepełnosprawnością spacerując po parku zdrojowym zapowiadali nadejście wiosny - przepiękne stroje kwiatowe przyciągały uwagę przechodniów i prowokowały do rozmów. Oczywiście wszyscy dopingowali nas w poszukiwaniu wybudzającej się zieleni zwiastującej koniec zimy.

Następnie, uczestnicy z niepełnosprawnością mieli okazje podziwiać wspaniały zachód słońca na wyżej wspomnianej wieży oraz po powrocie mieli możliwość skorzystania z basenów, rehabilitacji i konsultacji psychologicznych. 

Na zakończenie dnia odbyło się podsumowanie, które uświetnił pyszny tort. Choć było to spotkanie pożegnalne, słodkości zawsze pomagają w takich chwilach rozstania. W związku z tym że zbliża się koniec naszych działań w Kudowej Zdroju zorganiowano także spotkanie, w którym to rodzice mogli opowiedzieć nieco o sobie i odczuciach na temat opieki wytchnieniowej o jej początkach i ewolucji. Ich wzruszające historie pokazały, jak ogromne znaczenie ma wsparcie dla rodziców dzieci z niepełnosprawnościami. Dzięki dofinansowaniu ze środków Samorządu Województwa Dolnośląskiego mogliśmy zapewnić im tę formę wsparcia. 

Ten ostatni moment zdecydowanie pokazał, jak ważne jest wsparcie dla rodziców. Dziś mogliśmy to doświadczyć na własnej skórze, obserwując jak silne i zintegrowane stają się rodziny, które wreszcie mogą odetchnąć od codziennej troski o swoje niepełnosprawne pociechy.

Zadanie dofinansowano ze środków Samorządu Województwa Dolnośląskiego.

Linki
1% dla OPP
BIP Akademia
Kalendarium
Strona powstała w ramach projektu "Ośrodek Wspierania Ekonomii Społecznej we Wrocławiu" współfinansowanego
ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego


CZŁOWIEK - NAJLEPSZA INWESTYCJA