Wersja dla osób niedowidzących

Środowiskowy Dom Samopomocy

Piosenka dobra na wszystko
19.06.2018

Wśród naszych podopiecznych nie brakuje fanów muzyki. Część z nich nawet rozwija swoją pasję poprzez śpiew, taniec oraz grę na rozmaitych instrumentach. Trzeba przyznać, że naprawdę mają oni talent. Dlatego też, z myślą o nich zorganizowaliśmy festiwal pod nazwą „Piosenka dobra na wszystko”.

więcej »


Dzień matki, ojca, opiekuna
25.05.2018

W dniu 25.05.2018 r. obchodzony był dzień matki, ojca i opiekuna w ŚDS. W ten piękny radosny dzień, jakim jest obchodzony dzień matki, ojca, opiekuna, pragnęliśmy złożyć najserdeczniejsze życzenia, długich lat w zdrowiu, szczęściu oraz samych cudownych chwil w życiu, wytrwałości – tymi słowami rozpoczęła uroczystość kierownik ŚDS Irena Kuc – Sierpińska.

więcej »


Musical "Frank i przyjaciele"
06.03.2018

6 marca uczestnicy ŚDS i WTZ wystąpili w musicalu pt. „Frank i Przyjaciele”. Wielkie show odbyło się w ŚDS o godz. 10.00. Na przedstawienie przybyli zaproszeni goście, którzy „cegiełkę” dla wszystkich uczestników.

więcej »


V turniej mikołajkowy
08.12.2017

Już po raz V odbył się Turniej Mikołajkowy w ramach którego, został rozegrany turniej w Boccia. Zawody rozegrały się w Hali WKS Śląsk w Miliczu a do rywalizacji przystąpili uczestnicy WTZ i POW.

więcej »


Akademia z okazji 11.11
11.11.2017

Dzień 11 listopada to szczególna data w sercu każdego Polaka. W dniu 10.11.2017 o godz. 10.00 uczestnicy WTZ-ów i ŚDS przygotowali przedstawienie pt „HOŁD POLEGŁYM”. Na przedstawienie przybyli zaproszeni goście: pozostali uczestnicy ŚDS I WTZ, zarząd, klasa szkolna z I Liceum. Przedstawienie wywołało duże wzruszenie w śród całej publiczności, po przedstawieniu wszyscy odśpiewali Hymn Polski.
 

więcej »


Zwiedziliśmy Szklany Swiat
08.11.2017

W dniu 8.11.2017 r grupa Pani Renaty i Pani Justyny w ramach zajęć była w Bombkarni „Szklany Świat” w Krośnicach. Celem wycieczki było zapoznanie z procesem produkcyjnym szklanej bombki (od nadania kształtu kawałkowi szklanej rurki po zdobnictwo). Uczestnicy zwiedzali i podziwiali wystawę bombek, a także przyglądali się pracy dmuchaczy i dekoratorów. Dowiedzieliśmy się, ze powstała ona w 2009 roku i założyli ją byli pracownicy Spółdzielni w Miliczu.
 
Na pamiątkę każdy uczestnik otrzymał bombkę ze swoim imieniem. Zadowoleni, uśmiechnięci i wzbogaceni o nowe wiadomości oraz doświadczenia, z prezentem w rękach powróciliśmy do Milicza.    
 

więcej »


Boccia
25.10.2017

Środowiskowy Dom Samopomocy podczas zajęć ruchowych trenuje boccię, dlatego też, aby sprawdzić swoje umiejętności, został zorganizowany turniej w tej dyscyplinie sportowej. Rywalizacja pomiędzy pracowniami była na najwyższym poziomie, a pierwsze miejsce zdobyła pracownia komputerowa pana Rafała. Mecze sędziowała pani Marzena przy wsparciu praktykantów, pani Oli i pana Kamila.

więcej »


W Domu Drzewa
16.10.2017

Dnia 16.10.2017 r. uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy udali się na wycieczkę do Domu Drzewa. Obiekt ten znajduje się na trasie ścieżki przyrodniczej Karłów – Wałkowa – Karłów. Jest on w pełni dostosowany dla osób niepełnosprawnych. Podczas pokazów edukacyjnych, mogliśmy lepiej zapoznać się z przyrodą Doliny Baryczy. Zapoznaliśmy się z eksponatami zwierząt i roślin, które w bardzo przejrzysty sposób przekazały nam Panie Instruktorki pracujące w Domu Drzewa.

więcej »


Byliśmy na kajakach
22.09.2017

Dnia wszystkie grupy SDS skorzystały z aktywności w postaci spływu kajakowego, który odbył się na Ostoi. Dzień ten był bardzo intensywny i obfitował w różnorodne atrakcje. Podczas gdy część uczestników trenowała umiejętność wiosłowania, pozostali w tym czasie przygotowywali ciepły poczęstunek przy ognisku. Wyjazd był bardzo udany, uczestnicy wrócili na ośrodek z nowa poznaną umiejętnością, która rozwija ciało i umysł.

Naszej wycieczce towarzyszyło hasło „w zdrowym ciele, zdrowy duch”

więcej »


Wakacje WTZ i ŚDS
31.07.2017

Dla uczestników WTZ i ŚDS, którzy uczęszczali na zajęcia podczas wakacji, pani Marzena zorganizowała w ramach rehabilitacji zajęcia na basenie. Upał na dworze, a my możemy się trochę ochłodzić w basenie ….

więcej »

1 2 3 4 5 »
Linki
1% dla OPP
BIP Akademia
Kalendarium
Strona powstała w ramach projektu "Ośrodek Wspierania Ekonomii Społecznej we Wrocławiu" współfinansowanego
ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego


CZŁOWIEK - NAJLEPSZA INWESTYCJA